Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
15 Şubat 2014
West Marine, Avrasya Boat Show'da
Denizcilik malzemesi market zinciri West Marine Türkiye, 15-24 Şubat tarihleri arasında düzenlenen CNR Avrasya Boat Show’da denizcilik konusunda uzmanlığını gözler önüne seriyor.

Denizcilik malzemeleri alanında lider markaları bünyesinde barındıran West Marine Türkiye, faaliyetlerine hız verirken, sektörün dinamiği olan etkinliklerde de yer alıyor. West Marine Türkiye, son olarak dünyanın karada yapılan ikinci en büyük tekne ve yat fuarı olan CNR Avrasya Boat Show’da yerini aldı. Deniz tutkunlarının vazgeçemediği adres West Marine Türkiye, fuarda başta çeşitli kategorilerdeki yeni ürünler olmak üzere, hem tekne sahiplerine hem de kurumsal müşterilere hitap eden zehirli boyalardan epoksi ve reçinelere, solar panelden kanolara, şişme botlardan tekne temizlik ve bakım ürünlerine, şişme mega usturmaçalardan yelken ve dingi tekstil grubuna, can yeleğinden denizcilik kitaplarına kadar akla gelen tüm ürünleri deniz tutkunlarıyla buluşturuyor.

Denizcilik sektörünün gelişimi için üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz
Türkiye’de her geçen gün denizcilik sektörüne olan ilginin arttığını belirten West Marine Türkiye Genel Müdürü İlkim Sancaktaroğlu, CNR Avrasya Boat Show’un da yurt içi ve yurtdışından pek çok katılımcının desteğiyle büyüdüğünü kaydetti. Sancaktaroğlu, “CNR Avrasya Boat Show Türkiye’deki denizcilik sektörünün gelişimine üst düzeyde katkı yapan bir organizasyon. Biz de dünyanın denizcilik alanında en büyük market zinciri olarak fuarda yer alacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de denizcilik sektörünün gelişmesi ve hak ettiği yere gelmesi için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz” dedi.

Fuarda West Marine Türkiye’nin, Türkiye distribütörlüklerini aldıkları oldukça iddialı markalara ait ürünlerini ilk kez ziyaretçilerle buluşturduklarını söyleyen Sancaktaroğlu, “Profesyonel yelken giysileri, çeşitli temizlik ve bakım ürünleri, barometre ve saat gibi aksesuarlar gibi farklı ürünler fuarda yer alıyor. Ayrıca dünyaca ünlü yeni markaları da portföyümüze eklemek için görüşmeleri sürdürüyoruz” diye konuştu.

2014’de %35 büyüme hedefi koyduk
West Marine Türkiye’nin 2013 yılını % 25 ile pazardan daha fazla büyüyerek tamamladığını belirten İlkim Sancaktaroğlu, 2014 yılına ait büyüme hedeflerini de %35 olduğunu söyledi. Kartal, Kalamış, Bodrum, Marmaris ve Göcek’teki mağazalarıyla deniz tutkunlarına hizmet verdiklerini dile getiren İlkim Sancaktaroğlu, 2014 yılında yeni mağaza ve bayilik alternatiflerini değerlendireceklerini, İzmir, Antalya ve Mersin’in de içinde olduğu şehirlerde mağaza ve bayilikler açısından fizibilite çalışmaları yürüttüklerini açıkladı. 2014 yılında West Marine Türkiye olarak kendi mağazalarını açabilecekleri gibi bayilik de verebileceklerini kaydeden Sancaktaroğlu, “2014 yılında büyümemize paralel olarak yeni ekip arkadaşlarını bünyemize dahil etmeyi planlıyoruz” dedi.

Tersaneler, alt bayiler ve servislere yaptıkları kurumsal satışların toplam satışlar içerisindeki oranını daha da yukarılara çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Sancaktaroğlu, yeni ürünler ile bu alanda da önemli ivme kazanacaklarını belirtti.

Sigorta önemli iş kalemlerimizden biri
Sancaktaroğlu, ayrıca sigortacılık faaliyeti göstermek üzere kurulan East Marine Sigortacılık adlı şirketleriyle de tekne sahiplerinin hem tekne hem de konut, sağlık gibi diğer tüm sigorta ihtiyaçlarına tek elden çözüm sunduklarını ifade etti. East Marine Sigortacılık’ın Allianz ve Yapı Kredi Sigorta’nın acentesi olduğuna değinen İlkim Sancaktaroğlu, “Bu sene bu alana da ağırlık vereceğiz, şubeleşme konusunda atılımlarımız olabilir. Yeni bir sigorta acenteliği daha almayı hedefliyoruz. Tekne sigortası şu anda işlerimiz içinde yüzde 35’lik bir pay alıyor. Bunu da geliştirmek istiyoruz” dedi.

Sadakat Kart uygulaması başlatacağız
West Marine Türkiye’nin 2014 yılında deniz profesyonelleri için sadakat kart uygulamasını da fuarla birlikte hayata geçirdiklerini dile getiren Sancaktaroğlu, “Sadakat kart uygulaması ile Paro kartın müşterilerine sunmuş olduğu çapraz alışveriş yapma ve belli avantajlardan faydalanma imkanını müşterilerimize sunacağız” dedi.

İnternet satışlarımız %100 arttı
İnternet sitesinden yapılan alışverişlerin de her geçen gün arttığını kaydeden West Marine Türkiye Genel Müdürü İlkim Sancaktaroğlu, kullanıcı dostu ara yüze sahip yeni web sitesini fuarda kullanıcıyla buluşturduklarını aktardı. İnternet sitesi üzerinden Türkiye’nin her şehrine her ölçekte satış yaptıklarını belirten Sancaktaroğlu, “Geçen yıla göre internet satışlarımız % 100 artış gösterdi. İnternet sitesinden satışlarımızda birinci sırada İstanbul var, onu İzmir takip ediyor. Ankara ve doğusundan gelen siparişler ise toplam internet satışlarımızın % 20’sini oluşturuyor. Örneğin Van’dan şişme bot siparişleri alıyoruz. Zira deniz olması gerekmiyor, göl ve nehirlerde de birçok su sporları yapılıyor’’ ifadesini kullandı.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 4/13 °C
İstanbul 6/18 °C
İzmir 6/18 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,1617
EURO
6,7237
IMKB
80.549
ALTIN
326,552