Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
15 Şubat 2014
Asya Emeklilik'ten 2014'te %80 Büyüme Hedefi
Asya Emeklilik, Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) 1.5 yılda 185 bin katılımcıya ulaşarak sektörde 7. sıraya yükseldi. 2014 yılında şirketin hedefi 150 bin yeni katılımcıyla yüzde 80 büyüyerek ilk 5’e girmek

Bank Asya iştiraki olarak Mayıs 2012’nin ikinci yarısında Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) sektörüne giren Türkiye’nin ilk ve tek faizsiz emeklilik şirketi Asya Emeklilik, 19 ayda 185 bin katılımcı sayısıyla 18 şirketin faaliyet gösterdiği sektörde 7.liği yakaladı. Asya Emeklilik'in fon büyüklüğü ise 200 milyon TL'yi geçti. 2014 yılında şirketin hedefi 150 bin yeni katılımcıyla yüzde 80 büyüyerek ilk 5’e girmek.
2013 yılını ve sektörün performansını değerlendiren Asya Emeklilik Genel Müdürü Türker Gürsoy, ilk yılında Asya Emeklilik’in en çok katılımcıya ulaşan şirket olduğunu belirtti. Türkiye'nin ilk ve tek faizsiz emeklilik şirketi olarak 2012 Mayıs ayında faaliyete başladıklarını aktaran Türker Gürsoy, “17. olarak girdiğimiz sektörde, 1.5 yıl gibi kısa bir sürede yüzde 4.4’lük pazar payı ile 7. sıraya yükseldik. Ocak ayı itibari ile yaklaşık 185 bin katılımcıya ve 200 bin sözleşmeye ulaştık. Katılımcılarımızın fon tutarı 200 milyon TL’nin üzerinde. Yine katılımcılarımıza ait devlet katkısı fon tutarı ise 28 milyon TL’nin üzerine çıktı” dedi.

KURUMSAL SEGMENTTE 2. SIRADA
Geçtiğimiz yıl yaklaşık 140 bin katılımcının Asya Emeklilik’i tercih ederek sisteme dahil olduğunu belirten Türker Gürsoy, bu rakamın sektörün 2013 yılında ulaştığı toplam yeni katılımcı sayısının yüzde 13.5’ini oluşturduğunu söyledi.

Kurumsal segmentte de yaklaşık 30 bin yeni sözleşme ile kurumsal katılımcıların en çok tercih ettiği şirket olduklarını ifade eden Gürsoy, “Bu rakam sektördeki 2013 yılında yapılan kurumsal emeklilik sözleşmelerinin (İşveren Katkılı Grup Emeklilik Sözleşmeleri) yüzde 28’ini oluşturuyor. Kurumsal segmentte yüzde 14’lük pazar payı ile sektördeki en büyük 2. şirket olduk” dedi.

2013 yılında hisse fonu performanslarına bakıldığında 1. şirket olduklarını vurgulayan Gürsoy, “Fonlarımıza baktığımızda, kuruluştan bugüne sektör ortalamasının üzerinde bir getiri performansı yakaladığını görüyoruz. Özellikle hisse senedi fonumuz yüzde 4,74’lük 2013 getiri performansı ile ilk sırada yer alıyor. Diğer fonlarımız da rekabetçi oranlarla üst sıralarda bulunuyor” diye konuştu.

2014 HEDEFİ 150 BİN YENİ KATILIMCI İLE İLK 5
Bank Asya ile geliştirdiğimiz güçlü entegrasyon ve satış kanallarının artışıyla bu yıl da büyümeye devam edeceklerini aktaran Gürsoy, 2014 yılı hedefleri hakkında şunları söyledi: “2014 sonunda 150 bin yeni katılımcı sayısıyla sektörde ilk 5 içinde yer almayı hedefliyoruz. Yapılanmamızı ve stratejilerimizi bu hedef doğrultusunda kurguluyoruz. 2013 yılından edindiğimiz tecrübe, özellikle de 2 ay önce gerçekleştirdiğimiz BEStival kampanyamız döneminde, yaklaşık 90 bin katılımcının bizi tercih etmiş olması, bu hedefin Asya Emeklilik için ulaşılmaz olmadığını gösteriyor. Bank Asya ile geliştirdiğimiz güçlü entegrasyon ile yakaladığımız verimli ve sürdürülebilir büyümeyi devam ettireceğimize inanıyoruz. Bunun yanında satış kanallarımızı da çeşitlendirmeye devam ediyoruz. 2014 yılında acente kanalımız ile satış faaliyetlerine başladık. Güçlü bir acente yapısı oluşturuyoruz. Bu alanda da teknolojik alt yapı desteğiyle, rekabetçi ve verimli olmayı hedefliyoruz.”
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -1/4 °C
İstanbul 4/9 °C
İzmir 5/11 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3897
EURO
6,1109
IMKB
80.549
ALTIN
215,679