Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
15 Şubat 2014
TürkTraktör 2013'te de Büyümeye Devam Etti
2014 yılında 60. yaşını kutlayan Türkiye tarım sektörünün öncü kuruluşu TürkTraktör, 2013 yılı finansal sonuçlarını açıkladı.

Türkiye tarım sektörünün lider ismi TürkTraktör, 2013 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. TürkTraktör, 2013 yılında 14.402 adedi ihracat ve 24.624 adedi iç pazarda satmak üzere 39.026 adetlik satışa imza attı. TÜİK trafik kayıtlarına göre 45.395 adetlik satışla 2012 yılına kıyasla %0,4 küçülen bir pazarda TürkTraktör; etkinliğini korumaya devam etti.

Sektördeki liderlik pozisyonunu pekiştirmeye devam ettiklerini ifade eden TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta: “Mali açıdan zor geçen yılda kur arttı. İhracatımız ve ekipman (biçerdöver) satışları ile ciromuzu artırdık. TürkTraktör olarak pozisyonumuzu korumaya devam ediyoruz. Sergilediğimiz performans yabancı yatırımcılardan da takdir görüyor. Halka açık paylardaki yabancı payımız %85’e ulaştı” şeklinde konuştu.

Kış ve bahar aylarındaki bol yağışın ayçiçeği ve pamuk dışında hububat, mısır, pirinç, sebze ve meyve hasatlarını olumlu etkilediğinin altını çizen Votta, “Genel anlamda devlet desteği iyi yöndeydi. Doğrudan ve dolaylı destekte %17 artış oldu. Bunun dışında Ziraat Bankası aracılığıyla traktör alımlarında verilen destek %50 seviyesinde devam ediyor. Tüm bu olumlu tablo pazara da olumlu yansıdı” dedi.

2014’TE 60. YAŞINI KUTLUYOR
Türkiye’nin traktör devi TürkTraktör 1954 yılında başladığı yolculukta 60. yılını kutluyor. 60. yılı değerlendiren TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta: “60 yıldır Türk işçisinin emeği ile üretiyor, Türk ve dünya çiftçilerinin hizmetine sunuyoruz. Geniş satış sonrası hizmet ağımızla her zaman çiftçimizin yanındayız. 60 yılda birçok ilke imza attık ve birçok konuda da sektöre öncülük ettik. Geçtiğimiz yıl yatırım kararı aldığımız ve yıl bitmeden üretime geçmeyi planladığımız Erenler tesisimizle gücümüze güç katmaya devam edeceğiz” dedi.

BİR ÜRETİM REKORU DAHA
TürkTraktör, 2013 yılında toplamda 38.530 adetle üretimde de yine bir rekora imza attı. New Holland ve Case IH olmak üzere iki markayla hizmet veren TürkTraktör toplam 39.026 adet traktör satışı gerçekleştirirken, 14.402 traktör ihraç etti. Şirket %10 ciro artışı ile 280 milyon TL net kar elde ederek net karını 2012 yılına oranla %4 arttırmış oldu. Biçerdöver pazarındaki operasyonel etkinliğini artıran TürkTraktör, 2012 yılındaki 432 adetlik biçerdöver satışını %51 artışla 651 adede yükseltti. TürkTraktör, 2013 yılında imzaladığı anlaşmayla New Holland ve Case marka iş makinalarının da resmi distribütörlüğünü üstlenmişti.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -5/11 °C
İstanbul 1/9 °C
İzmir 5/16 °C
PİYASALAR
DOLAR
7,4160
EURO
8,9680
IMKB
80.549
ALTIN
414,451