Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
16 Şubat 2014
Bozankaya, Eurasia Rail Fuarı’nda
Yaptığı yatırımlarla, 1989 yılından bu yana hızla ilerleyen Bozankaya Grup, Eurasia Rail fuarında %100 alçak tabanlı tramvayını ve Türkiye'nin ilk Trambüs’ünü ziyaretçilerine anlatmaya hazırlanıyor.

Bozankaya Grup, son teknolojiyle ürettiği ve toplu taşımacılıkta çığır açacak yeni araç projelerini, 6-8 Mart tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenecek Eurasia Rail Fuarı'nda katılımcılar ile paylaşacak. Toplu taşımacılık sektöründe önemli yatırımlara imza atan Bozankaya Grup, %100 alçak tabanlı tramvayını ve ilk yerli Trambüs projelerini dünyanın dört bir yanından katılacak sektör temsilcilerine tanıtmak üzere 10.Hall - F1 salonunda yerini alacak.

Bozankaya’nın Yerli Tramvayı Üretime Hazır!

Bozankaya Grup Genel Koordinatörü İlker Yılmaz, Eurasia Rail Fuarı öncesinde yeni tramvay projeleri hakkında bilgi vererek: "Ülkemizde, raylı sistem toplu taşıma araçlarına olan ihtiyaç ve bu araçların ithalatı giderek artıyor. Halen büyük şehirlerimizin binlerce kilometre raylı ulaşım ağına ve yüzlerce raylı sistem aracına ihtiyacı bulunuyor. Bozankaya Grup olarak bu ihtiyacı görerek yola çıktık ve tamamıyla Türk mühendislerden oluşan bir ekip ile % 100 alçak tabanlı tramvay tasarımı hazırladık. Yürütülen Ar-Ge çalışmaları sayesinde, 33 metre uzunluğunda ve 5 modülden oluşan şehir içi alçak tabanlı tramvay aracını üretime hazır hale getirdik. Uluslararası standartlara uygun bu tramvay, şehirlerimizin ulaşım problemlerine çözüm olacak. Avrupa’dan ithal edilen ulaşım araçlarına kıyasla da kalite seviyesi yüksek ve mali açıdan daha avantajlı bir yerli üretim ulaşım aracı olarak ön plana çıkacak," dedi.

İlk Yerli Trambüs

Bozankaya Grup, toplu ulaşım sistemleri üzerine yaptığı çalışmalar sonucunda Türkiye'nin ilk Trambüs'ünü geliştirdi. Fuar öncesinde Bozankaya Grup tarafından yapılan açıklamada: "İsviçre, Almanya, Avusturya gibi birçok Avrupa ülkesinde toplu taşıma sorunlarının çözümünde kullanılan modern araçların şehirlerimizin çevreci, hızlı ve güvenilir ulaşım sistemleri ihtiyacına cevap vereceği inancıyla projemizi geliştirdik. Yaptığımız çalışmalar sonunda Türkiye’nin ilk çift körüklü Trambüs’ünü üretmeye başladık. Trambüsler, teknoloji olarak günümüz tramvay ve metro araç teknolojisine sahip, fakat lastik tekerlekli oluşundan dolayı altyapı maliyeti getirmeyen ve raylı sistemlere kıyasla daha az maliyetli ulaşım sistemleridir. Ayrıca Trambüsler’in enerji tüketim değerleri km başına dizel yakıtlı otobüslere göre %65-70 oranında tasarruf sağlıyor. Dayanıklılık açısından ise dizel araçların iki katı ömre sahip. İlk olarak Malatya Belediyesi için 10 adet üretilen, Bozankaya üretimi olan bu Trambüs, raylı sistemler için hem iyi bir alternatif olacak, hem de raylı sistemlere entegre çalışabilecek," denildi.

% 100 Alçak Tabanlı Boji projesi

Tamamıyla yerli şehir içi tramvay aracı tasarımına başlayan Bozankaya Grup, %100 alçak tabanlı demiryolu araçlarının en kritik noktasının alçak tabanlı boji olduğunu tespit ederek bu konuda Tübitak destekli bir proje başlattı. Bugün gelinen noktada Bozankaya, alçak tabanlı tramvay bojisi üretmeye hazır, bojinin tüm motor bağlantı ve fren sistemleri de tasarlanmış durumdadır.

Karoser ve Şasi Üretimi

Bozankaya Grup, Siemens, HeiterBlick ve Stadler gibi raylı sistem araç üreticilerine uzun yıllardır carbody üretimini gerçekleştiriyor. Bu tecrübeyle yola çıkan Bozankaya, Türkiye raylı sistem pazarına da karoser ve karoser parçaları üretmeye başladı. Bu kapsamda ilk olarak İstanbul Ulaşım A.Ş.’nin tasarladığı ve üretmeye koyulduğu RTE 4 Tramvay aracının karoser üretimi, Bozankaya Grup tarafından yapılıyor. 12 metrelik iki modülden oluşan 24 metre uzunluğundaki bu tramvayın karoseri, Bozankaya Ankara Tesisleri'nde üretiliyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 4/9 °C
İstanbul 10/15 °C
İzmir 9/13 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,2873
EURO
6,0224
IMKB
80.549
ALTIN
212,456