Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
16 Şubat 2014
Bütçe Oluşturmanın Detayları UİB'te Anlatıldı
Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘Bütçe Oluşturma’ semineri düzenledi.

Uludağ İhracatçı Birlikleri(UİB) Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere UİB’ e bağlı ihracatçı firmaların temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Yılmaz tarafından verilen eğitimde, muhasebenin temel kavramları, gelir ve giderin tanınması, bilanço, nakit ve kar ilişkisi, muhasebe sisteminin alt sistemleri, yönetim muhasebesi sisteminin yapısı, finansal muhasebe ile yönetim muhasebesinin karşılaştırılması, maliyet, gider ve harcama kavramları gibi konular ele alındı.

Muhasebenin temel kavramlarını, sosyal sorumluluk, kişilik, işletmenin sürekliliği, dönemsellik, parayla ölçülme, maliyet esası, tutarlılık, ihtiyatlılık, önemlilik, tarafsızlık ve belgelendirme olarak açıklayan Prof. Dr. Fatih Yılmaz, gelir ve giderin, nakit ve tahakkuk esasına göre incelenmesi gerektiğini söyledi.

Tam maliyet esasına dayalı muhasebenin temel amacının üretilen mal veya hizmetlerin birim maliyetlerinin hesaplanması olarak açıklayan Prof. Dr. Fatih Yılmaz, karar almaya yönelik muhasebenin amacının ise alınacak yönetim kararlarının maliyetler üzerindeki etkisini ölçmek olduğunu belirtti.

Ayrıca yüklenebilme durumuna göre maliyetlerin dolaylı ve dolaysız olarak ikiye ayrıldığını ifade eden Prof. Dr. Fatih Yılmaz, şirketlerin toplam maliyetlerinin toplam satış giderlerine eşit olduğu noktayı da Başabaş Noktası yani Kara Geçiş Noktası olarak tanımladı.

UHKİB eğitim seminerleri Yalın İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi ile devam edecek. Eğitim seminerlerine katılmak isteyen UİB üyeleri uib.org.tr/OnlineRegistration/tr/egitim.aspx linkinden başvuru yapabilecek.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 7/21 °C
İstanbul 14/20 °C
İzmir 14/23 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7332
EURO
6,5830
IMKB
80.549
ALTIN
227,113