Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
18 Şubat 2014
Konya, TCV Karat CNG'lerini Teslim Aldı
Konya Büyükşehir Belediyesi, 60 adet TCV Karat CNG otobüs ile toplu taşımacılıkta yeni bir sayfa açıyor…

Konya Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımacılık hizmetlerini geliştirme çalışmaları çerçevesinde Bozankaya Grup’tan 60 adet TCV Karat CNG otobüsü teslim aldı. Türkiye’nin en düşük yakıt maliyetine sahip otobüsü olan TCV Karat CNG, Bozankaya Grup Ankara Tesisleri’nde üretiliyor. Konya halkı için daha konforlu ve çevreci bir toplu taşımacılık vadeden TCV Karat CNG, düşük yakıt maliyetiyle dikkat çekiyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, CNG motorlu ve yüksek taşıma kapasiteli, 12 metrelik 60 adet TCV Karat otobüsü hizmete sunuyor. Bozankaya Grup, ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi’ne, TCV Karat CNG otobüslerinin dolumu için ihale kapsamında 100 araçlık bir doğalgaz dolum istasyonu da teslim ediyor.

Türkiye’nin en düşük maliyetli toplu taşımacılığı, Konya Büyükşehir Belediyesi’nde!

TCV CNG Karat, dizel bir otobüse göre yüzde 50 yakıt tasarrufu sağlıyor. Bu da çevreye duyarlı taşımacılığın yanı sıra ekonomik ulaşım anlamına geliyor. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin, kamu kurumlarına sağlanan özel fiyat ile doğalgazın metreküpünü yaklaşık 1 TL’den satın alması ve Türkiye’de ilk kez Karat CNG’de kullanılan 6,7 lt’lik özel motor sayesinde kilometredeki gaz tüketiminin 50 kuruşa düşmesi öngörülüyor.

Konya’da modern ve ekonomik toplu taşımacılık sistemlerini hedeflediklerinin altını çizen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, teslimat töreninde yaptığı açıklamada; “Konya ilimiz, Türkiye’nin yüz ölçümü olarak en büyük, nüfus bakımından ise 7. büyük şehridir. Günde ortalama otobüs ile 200.000 tramvay dahil 320.000 kişinin toplu taşıma kullandığı ilimizde, toplu taşıma konusundaki yenilikler büyük önem arz etmektedir. Tercihlerimizi her zaman çevre dostu çözümlerden yana kullanıyoruz. Konya’da ulaşım sistemlerinin, vatandaşlarımızın ekonomik, hızlı, konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşımına öncelik verilerek planlanması amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında, TCV CNG otobüslerini tercih ettik. Yeni araçlarımızın tüm Konya halkına hayırlı olmasını temenni ederiz,” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin CNG motorlu otobüsleri tercih etmesiyle ileriye yönelik bir karar aldığının altını çizen TCV Genel Koordinatörü O.İlker Yılmaz açıklamasında; “Özellikle CNG Karat ile yerel yönetimlerin hem verimlilik, hem de tasarruf beklentilerini en iyi şekilde karşılıyoruz. Otobüslerimiz, en son teknoloji ve güvenlik sistemleriyle donatılmış olup, gerek sürücü gerekse yolcularımız için konforlu bir seyahat sunmakta ve işletme maliyetlerinin de çok ciddi oranda düşürülmesini sağlamaktadır,” dedi.

Güvenli, çevreci ve ekonomik olma avantajları ile tüm dünyada ön plana çıkan sıkıştırılmış doğalgazlı araçlar (CNG), Konya Büyükşehir Belediyesi’nin de tercihi oldu. Modern tasarımıyla, çağdaş şehir yaşantısı için geliştirilmiş olan 12 metre uzunluğundaki TCV Karat CNG, MAN’ın 206kW’lık CNG motoru ve Allison tam otomatik şanzımanıyla donatılıyor. TCV Karat CNG’nin 27 oturan, 72 ayakta toplam 99 yolcu ile yüksek taşıma kapasitesi bulunuyor. TCV Karat CNG, alçak tabanı ile gerek araç içi dolaşım, gerekse iniş-biniş kolaylığı açısından bedensel engelli yolcuların güvenli ve rahat yolculuk yapabilmeleri için de tasarlanıyor.

Belediyelere yönelik her türlü ihtiyaca çözüm sunan Bozankaya Grup, TCV markasıyla lastik tekerlekli toplu taşıma araçları, Bozankaya A.Ş. olarak ise raylı sistem ve elektrikli araçları tasarlıyor ve üretiyor. Graepel Bozankaya Engelli Lifti, Mekanik Rampa, Solar-Durak vb. ürünler sunarken; Alfa Solar Güneş enerjisinden elektrik üretimine yarayan fotovoltaik paneller sayesinde belediyelerin kendi elektriklerini üretebilecekleri sistemler geliştirip kuruyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 16/34 °C
İstanbul 21/29 °C
İzmir 22/35 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,8596
EURO
7,7623
IMKB
80.549
ALTIN
397,185