Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
18 Şubat 2014
UPS, Polar Speed’i Satın Aldı
UPS, İngiltere’nin Sağlık Hizmetleri Lojistiğinde Yenilikçi Şirketi Polar Speed’i Satın Alarak, Global Sağlık Hizmetleri Alanında Büyümeye Devam Ediyor

UPS®, bugün, İngiltere’nin ısıya duyarlı ilaç tedarik zinciri çözümlerinin yenilikçi tedarikçisi olan Polar Speed şirketinin satın alma işlemlerinin tamamlandığını duyurdu. Bu satın alma işlemi, kıtanın dört bir yanında sağlık hizmeti şirketlerinin lojistik çözümleri için tek bir kaynağa erişim sağlayacak olması nedeniyle UPS’in Avrupa genelindeki sağlık hizmetleri ağını daha da güçlendirdi.

Satın alma işlemi, UPS’in başarılı sağlık hizmetleri stratejisinin bir parçası olarak, gelişen pazarda müşterilere yeni bir değer katıyor. Polar Speed, ilaç sektörü lojistik müşterilerine olan bağlılığı ile tanınıyor. Hastanelere, eczanelere, cerrahi merkezlere ve ayrıca hastalara aktif sıcaklık kontrollü teslimatlar konusunda uzman. Polar Speed ayrıca büyümekte olan evde bakım hizmetlerinin doğrudan tüketiciye sağlanması pazarında hizmetler sunuyor. Müşterileri arasında dünyanın önde gelen ilaç markaları yer alıyor.

UPS Avrupa Başkanı Cindy Miller, “Bu satın alma işlemi ile UPS, sağlık hizmetleri tedarik zinciri yönetimi konusunda daha fazla değer sağlayarak İngiltere pazarına ulaşmak isteyen önemli sağlık hizmeti müşterilerinin ihtiyaçlarının karşılanmasında daha esnek ve daha etkin olarak yardımcı olacak. Birleştirilmiş hizmetlerimiz, sağlık hizmetleri şirketlerinin en iyi ısıya duyarlı ulaştırma çözümlerine ulaşmasını sağlayacak ve bizlerin de ısıya duyarlı ilaç ve biyolojik ürünlere yönelik artan talebi etkin bir şekilde yönetmemize izin verecek” dedi.

Polar Speed Genel Müdürü Richard Holmes ise, “Şirketimiz, UPS ile güçlerini birleştiriyor olmaktan dolayı son derece heyecanlı. Birleşik çözümlerimizle müşterilerimize yüksek kalitede hizmet sağlamaya devam edeceğiz ve aynı zamanda çalışanlarımıza da UPS’in sağlık hizmetleri pazarında gerçekleştirmiş olduğu büyüme ivmesine katkıda bulunmalarına yardımcı olacak fırsatlar sunacağız” dedi.

Polar Speed, İngiliz İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA) yönergelerine göre hem 2-8°C’da dondurulmuş hem de 15-25°C ürünlerin taşınması için aktif olarak takip edilen 118 adet ısı kontrollü araçtan oluşan bir filo kullanıyor. Filo araç içi ısı kaydediciler ve sürücüleri olası sıcaklık değişiklikleri konusunda uyaran alarmlar ile müşterilerin gerçek zamanlı teslimat durumuna ve sıcaklık koşullarına erişmesini sağlamak üzere uydu navigasyon sistemine bağlı bir online portal olan PolarTrack başta olmak üzere gelişmiş teknoloji ile donatılmış durumda.

Bu satın alma işlemi, UPS’in mevcut global sağlık hizmetleri ağına; gelişmiş depolama yönetimi sistemleri, tam kalite güvence hizmetleri ve deneyimli bir işgücü ile birlikte üç tesis daha ekleyerek toplam sağlık hizmetleri tesis sayısını 45’e çıkarıyor. UPS’in Avrupa’daki sağlık hizmetleri erişimi ve uzmanlığı artık Benelüks bölgesi, Orta ve Doğu Avrupa, Güney Avrupa, İber Yarımadası ve Birleşik Krallık’ta yer alan özel sağlık hizmetleri dağıtım merkezlerini de içeriyor. UPS, sağlık hizmetleri ürün tedarik zinciri içerisinde daha yüksek görünürlük sağlarken, sağlık hizmetleri şirketleri için bölgesel konsolidasyon ve dağıtım aracılığıyla lojistik maliyeti baskılarını azaltıyor.

Miller sözlerine şöyle devam etti; “Polar Speed, depolama ve taşıma sırasında yüksek değere sahip ve hassas tıbbi ürünler için kalite, güven, uyum, teknoloji ve takip çözümlerine odaklanması nedeniyle UPS için stratejik ve operasyonel uygunluk açısından mükemmel bir şirket.” Polar Speed’in hizmetleri arasında palet ve küçük paket teslimatı, depolama ve dağıtım, hasta reçetelerinin hazırlanması için yerinde eczane hizmetleri ve onaylanan hastalar için eve teslimat hizmeti yer alıyor.

Bank of America Corporation’ın bir yan kuruluşu olan Merrill Lynch International (Bank of America Merrill Lynch), bu işlemle bağlantılı olarak sadece UPS ile harekete geçti. Duyuru, UPS’in 2013 yılında Macaristan merkezli ilaç lojistik şirketi CEMELOG’u satın almasının, Hangzhou, Çin’de bir sağlık hizmeti tesisi açmasının ve Kuzey Amerika’daki altı UPS sağlık hizmetleri tesisinin büyütülmesinin ardından yapıldı.

UPS, geniş uzman kargo hizmet portföyü ile küçük paket ve dağıtım hizmetleri portföyü aracılığıyla sağlık hizmeti şirketlerine değer katıyor. UPS’in sağlık hizmetleri ağı ısıya duyarlı ulaştırma, coğrafyaya özel mevzuata uygunluk, takip ve güvenlik, kit oluşturma ve etiketleme, bunların yanı sıra sipariş yönetimi ve alacak hesaplarının takibi gibi hizmetler sunuyor. Tüm konumlardaki hizmetlere, tek bir global IT sipariş yönetimi platformu üzerinden ulaşılabiliyor. UPS, sağlık hizmetleri üreticilerinin en katı ve genellikle karmaşık mevzuat gereksinimlerini karşılamalarına yardımcı oluyor, değişen ticaret ortamı için esneklik sağlıyor ve sayıları giderek artan global müşterilerine güvenilir hizmetler sunuyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -1/9 °C
İstanbul 4/10 °C
İzmir 2/13 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,0825
EURO
6,6031
IMKB
80.549
ALTIN
322,014