Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
18 Şubat 2014
Türk Kadını Makyaj Yapmayı Bilmiyor
Türk kadınlarının en büyük problemlerinden biri hala eyeliner çekmeyi bilmemeleri. Sadece bunu öğrenmek için birçok öğrencimiz eğitim almaya geliyor.

Türkiye’nin Kozmetik Eğitimi veren ilk özel eğitim kurumu Kariyer Kozmetik Okulu, 1989 yılından günümüze sektöre yaptığı yatırımlarla faaliyetlerini sürdürüyor. Profesyonel makyaj eğitimleriyle bayanları meslek sahibi yapıp işe yerleştiren kurum doğru makyaj yapmak isteyen bayanlara da makyaj stüdyolarında eğitim veriyor. Günümüzde hala birçok bayanın yanlış makyaj yaparak kendilerini daha çok çirkinleştirdiğini belirten kurum müdürü Serkan Selamet, ‘ Türk kadınları çok bakımlı olmasına rağmen, çok makyajın daha fazla güzellik getirdiğine inanarak makyajı abartıyor ve var olan güzelliklerini de çirkinleştiriyorlar. Profesyonel makyaj eğitimlerimizin fiyatını bayanlara destek olmak için oldukça düşürdük. Yüz ve Cilt tiplerine uygun doğru makyaj yapmayı öğrenmek gerek. Türk kadınlarının en büyük problemlerinden biri hala eyeliner çekmeyi bilmemeleri. Sadece bunu öğrenmek için birçok öğrencimiz eğitim almaya geliyor.

Türkiye’ye birçok yabancı makyaj firması yatırım yapıp mağaza açıyor. Kozmetik sektörü geçtiğimiz yıllara göre oldukça büyük bir ivme kazandı fakat kadınlarımız doğru ürünlerle yanlış makyaj yapmakta istikrarını koruyor.

Piyasada kullanılan en iyi marka ve ürünleriyle stüdyolarımızda doğru makyajı öğretiyoruz. Ayda iki kez şubelerimizde günlük ücretsiz kişisel makyaj eğitimleri vererek de onlara destek oluyoruz. Bugün makyaj eğitimi alan bir kişi mezun olduğunda İstanbul’un en iyi güzellik salonları, TV- Sinema setlerinde ve Kozmetik Markalarında çalışarak 2.500 TL’den başlayan maaşlarla iş sahibi olabiliyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -6/4 °C
İstanbul 2/5 °C
İzmir -1/10 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3484
EURO
6,0747
IMKB
80.549
ALTIN
214,207