Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
18 Şubat 2014
İsmail Gezgin’le Arkeoloji Dersleri
İsmail Gezgin’le Arkeoloji Dersleri'nin üçüncüsü; Gündelik Yaşamın Arkeolojisi başlığıyla, 22 - 23 Şubat’ta Gümüşlük Akademisi Arnavutköy’de gerçekleşiyor!

Kapılarını bir kez daha arkeoloji meraklıları için açan Gümüşlük Akademisi Arnavutköy; İsmail Gezgin’le Arkeoloji Dersleri'ne ev sahipliği yapıyor. 22 - 23 Şubat tarihlerinde 2 gün boyunca devam edecek olan dersler; bu kez Gündelik Yaşamın Arkeoloji başlığıyla gerçekleşecek.

Gündelik yaşamımızın temelinde uygarlık süreci yatar; bir sözün, bir eylemin en azından binlerce yıllık bir geçmişi olduğu söylenebilir. İçinde bulunduğu toplumda hem nesne hem de özne olan insan, diğerleri ile diyalektik ilişkide davranışlarını şekillendirmek zorunda kalmıştır. Toplumsal yaşamda asgari müşterekte birleşip biz olabilmek için birey; kendi doğasıyla bütünleşmiş arzularının tatminini yalnızlığa mahkûm etmiştir. Kültürün ve dilin harmonik hareketleriyle değişen ve şekillenen gündelik yaşamda insan, kendi biyolojik gerçeğini karanlığa hapsetmiştir. Hiç kimse yalnız değildir ve yalnızlık bir varoluş değildir. Varlığını diğerine borçlu özne, uygarlaşma yolunda en fazla kendi bedeninden uzaklaştı. Ve birey, türün yaşamını tekrar eder hale geldi. Kalabalıklar tarafından oluşturulan ortak anlamlar ve değerler; dilin, imgenin, simgenin, gösterenlerin yardımıyla yeniden ve yeniden üretilir oldu.

Doç. Dr. İsmail Gezgin, Gündelik Yaşamın Arkeolojisi'nde katılımcılara; arkeolojik, epigrafik, mitolojik ve sanatsal veriler ışığında doğumdan ölüme, hastalıktan tedaviye, kıyafetten bedene tarihsel bir yolculuk sunacak. Kadın, çocuk, evlilik, oyun, eğitim gibi konuların örnekleriyle ele alınacağı çalışma; arkeolojik ve mitolojik veriler ışığında gündelik yaşamın inşasına ve gündelik yaşamda kadın ve çocuk olmak konularına odaklanacak.

İsmail Gezgin’le Arkeoloji Dersleri'nin üçüncüsü; 22- 23 Şubat 2014 tarihlerinde, 12:00-16:30 saatleri arasında Gümüşlük Akademisi Arnavutköy’de gerçekleşecek.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 6/18 °C
İstanbul 14/19 °C
İzmir 12/23 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,6626
EURO
6,5275
IMKB
80.549
ALTIN
222,078