Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
18 Şubat 2014
Şevket Belgin Spor Salonu Açıldı
Beşiktaş JK Şevket Belgin Spor Salonu ve Amatör Şubeler Hizmete Açıldı

BJK Süleyman Seba Spor Salonu Tesisi'nde yapımı tamamlanan Şevket Belgin Spor Salonu ve Amatör Şubeler, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, Yönetim Kurulu üyeleri, Divan Kurulu Üyeleri, Şevket Belgin'in oğlu Şahin Karacan ve Beşiktaşlı sporcuların katılımıyla hizmete açıldı.

Yaşamı boyunca kendisini Beşiktaş'a adayan ve vefatından sonra da Beşiktaş'a bağlılığını mirasını kulübe bağışlayarak gösteren, Beşiktaş JK'da Onursal Başkan Süleyman Seba döneminde yöneticilik yapan eski kaleci Şevket Belgin'in anısına yapılan 150 kişilik spor salonu; Engelli Basketbol Takımı, Hentbol ve Hentbol Alt Yapı, Voleybol Alt Yapı, Basketbol Alt Yapı antrenman ve müsabakalarına ev sahipliği yapacak. Basketbol, voleybol ve hentbol maçlarının yanı sıra salon sporlarının da yapılacağı sahada, seyirciler için tribünde bulunuyor.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, BJK Şevket Belgin Spor Salonu’nun yapımında emeği geçen Suat Orman’a ve Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz de Şevket Belgin’in oğlu Şahin Karacan’a günün anısına plaket takdim etti.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman; "Açılışını yaptığımız spor salonumuza Onursal Başkanımız Süleyman Seba döneminde yöneticilik yapan eski kalecimiz Şevket Belgin'in ismini vermekten büyük gurur duyuyoruz. Şevket Belgin, yaşamı boyunca Beşiktaş'a olan gönül bağlılığını vefatından sonra da mirasını kulübümüze bağışlayarak, Beşiktaş sevgisini bizlere gösteren çok değerli bir büyüğümüzdür. Kendisini sadece bugün değil her zaman şükranla, minnetle anacağız. Bu salonu Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ne kazandırırken tek amacımız vardı, o da spora ve sporcularımıza hizmet vermek. Önceliğimiz ise gençliğimizin sağlıklı bir yaşam içinde başarılı bir hayata hazırlanması. Böyle bir salonda, gençlere spor yapma imkanı sağladığımız için çok mutluyum. Beşiktaş ailesi olarak Türk sporuna ve sporcularına destek vermeye her zaman devam edeceğiz. Şevket Belgin Spor Salonu'nun açılmasında emeği geçen, desteklerini esirgemeyen herkese ve özellikle bugün burada bizleri babası adına yalnız bırakmayan Şahin Karacan'a da çok teşekkür ediyorum" dedi.

Şevket Belgin: 1934 yılında ilk kez Beşiktaş kalesini korudu. 1940’a kadar aralıklarla Beşiktaş formasını giydi.1960 yılında ilk kez yönetim kurulu üyeliği görevini üstlenen Belgin, 1968 yılında Talat Asal Başkanlığı'ndaki Yönetim Kurulu'nda İkinci Başkanlık görevinde bulundu.

60’lı ve 70’li yıllarda en sıkıntılı günlerde Beşiktaş yönetimlerinde görev yapan Belgin, 80’li ve 90’lı yıllarda Süleyman Seba yönetimlerinde de İkinci Başkanlık yapmış, Beşiktaş’a 70 yıla yakın hizmetinde maddi ve manevi katkıdan hiçbir zaman kaçmamış, Beşiktaşlıların gönlünde ayrı bir yer sahibi olmuştur.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -1/9 °C
İstanbul 9/11 °C
İzmir 6/16 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,4738
EURO
6,1921
IMKB
80.549
ALTIN
212,223