Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
19 Şubat 2014
Acıbadem Mobil Sağlık OSGB Hizmetlerini Anlattı
Mobil sağlık alanında yeni bir dönemin adı olan Acıbadem Mobil Sağlık, 12-13 Şubat tarihleri arasında yapılan İK Zirvesi’nde Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) ile kurumlara sunulan avantajlı hizmetleri anlattı.

Entegre sağlık hizmetlerinin uzman imzası Acıbadem Mobil Sağlık, 12-13 Şubat tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşen İK Zirvesi’ne katıldı. Şirket yetkilileri, kurulan stantta Acıbadem Mobil Sağlık Ortak Sağlık Güvenlik Birimi’nin (OSGB) kurumlara sunduğu hizmetler hakkında detaylı bilgiler verdi ve ziyaretçilerin sorularını yanıtladı. Acıbadem Mobil Sağlık’ın standı iki gün boyunca İK yöneticileri tarafından yoğun ilgi gördü. İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri yönetmeliği ile tanımlanan yasal düzenlemelere 50 kişinin üzerinde çalışan işyerlerinde ve 50 kişiden az çalışan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli sınıfındaki tüm işyerlerinde işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı olması gerekiyor. Acıbadem Mobil Sağlık OSGB hizmetleri ile kurumunuza revir kurulumu, sağlık taramaları ve iş yeri hekimliği gibi ihtiyaç duyulan hizmetler veriliyor. Bunların yanı sıra Acıbadem Mobil Sağlık OSGB hizmetleri ilk yardım ve her türlü güncel konu üzerine kuruluşlara eğitimler veriyor.

Acıbadem Mobil Sağlık OSGB hizmetleriyle kurumunuzun verimliliği artsın
Acıbadem Mobil Sağlık OSGB birinci basamak sağlık hizmetleri sunuyor ve koruyucu/önleyici sağlık hizmetlerini yürütüyor. Bu hizmetler dâhilinde işe başlayan çalışanların işe giriş muayeneleri yapılıyor ve Acıbadem Mobil Sağlık OSGB Tarama biriminin donanımlı tarama araçları ile periyodik olarak sürdürülüyor. Böylece çalışanların sağlıklarıyla ilgili bütün bilgiler kayıt altına alınıyor ve hazırlanan raporlar kurumun İnsan Kaynakları birimiyle paylaşılıyor. Bu veriler sayesinde sık karşılaşılan hastalıklara karşı önlemler alınarak ve bulaşıcı hastalıklara karşı aşılama programı geliştirilerek iş verimliliği arttırılıyor. Ayrıca OSBG hizmeti dâhilinde kurumunuza gelen işyeri hekimi çalışanların ihtiyaç duyduğu ilaçlar için reçete yazıyor.

Raporlara göre Acıbadem Mobil Sağlık OSGB hizmeti alan kurumlardaki çalışanların hastanelere sevkleri azaltılarak yüzde 35’lere varan oranda iş gücü kaybı önleniyor. Acıbadem Mobil Sağlık OSGB yapılan önleyici sağlık hizmetlerine bağlı olarak şirketlerin ödediği özel sağlık sigortası hasar prim oranlarının düşürülmesini de amaçlıyor. Acıbadem Mobil Sağlık OSGB ile iş kazaları ve meslek hastalılarına karşı alınan önlemlerle olası riskler minimize ediliyor. Verilere göre Acıbadem Mobil Sağlık OSGB hizmeti alan kurumların hasar primleri yüzde 20 oranında düşüyor. Kurumlar Acıbadem Mobil Sağlık OSGB ile 7/24 acil ambulans ve müdahale hizmetlerinden de yararlanabiliyor.

Ücretsiz eğitimler
Acıbadem Mobil Sağlık OSGB’nin sunduğu diğer bir hizmet çalışanlara verilen ücretsiz ilk yardım eğitimleridir. Sigara bırakma ve ergonomi gibi çalışanların yaşam kalitelerini yükseltmelerini sağlayan ya da salgın hastalıklara dair bilgiler içeren konularda ücretsiz seminerler de organize ediliyor.

Acil sağlık hizmeti, taramalar ile hastane ve laboratuvar desteği gibi entegre ve komplike olan tüm sağlık hizmetleri Acıbadem Mobil Sağlık farkıyla tek elden veriliyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 4/13 °C
İstanbul 6/18 °C
İzmir 6/18 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,1617
EURO
6,7237
IMKB
80.549
ALTIN
326,552