Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
19 Şubat 2014
Gefco'dan Genç Yeteneklere Kariyer İmkanı
Lojistik alanına getirdiği yeniliklerle sektörün gelişmesine katkıda bulunan GEFCO, lojistik sektörüne genç yetenekleri kazandırmak amacıyla kolları sıvadı.

GEFCO’nun düzenlediği Trainee Rotation programı kapsamında; yeni mezun veya kariyerinin başlangıcındaki adaylar bu program için özel tasarlanmış seçme ve yerleştirme süreçlerini başarıyla tamamladıktan sonra Operasyon ve Satış birimlerinde rotasyon ve eğitim süreçlerinden geçerek uygun olan açık pozisyonlara yerleştiriliyorlar.

Alanında deneyimli etkin insan kaynağı yetiştirebilmek amacıyla 2011 yılında GEFCO Türkiye tarafından geliştirilen Trainee Rotation projesi kapsamında sektöre nitelikli istihdam sağlamak üzere lojistik alanında kariyer hedefleyen, inisiyatif alabilen, ticari bakışı yüksek ve sektör gelişmelerini yakından takip eden adaylar seçiliyor.

Trainee Rotation projesi ile lojistik alanında nitelikli işgücü
Trainee Rotation projesi kapsamında, adaylar gelişim alanları dikkate alınarak 6 ay ile 1 yıl arasında değişen rotasyon programı kapsamında operasyon ve satış departmanlarında çalışıyor. İlk aşamada 5 genç yeteneğin işe başladığı proje kapsamında iş başında eğitim yaklaşımı ile iş süreçlerini öğreniyorlar. Proje için seçilen adaylar eğitimin sonunda o anda ihtiyaç duyulan çeşitli pozisyonlara atanıyor. Başarıyla hayata geçirilen proje Türkiye’nin bağlı bulunduğu Doğu ve Kuzey Avrupa ve Rusya Bölgesi’nde de takdir aldı.

GEFCO Türkiye İK ekibi tarafından hayata geçirilen proje ile ilgili olarak, GEFCO Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Yasemin Uygun, “2011 senesinde başladığımız projenin gelişiminden çok memnunuz. Bu program dâhilinde şirketimize katılan genç yeteneklerin büyük çoğunluğu şu an hala şirketimizde çalışmaktalar. Bu kişiler, program kapsamında şirketimizde farklı pozisyonlarda ve lokasyonlarda görev aldılar. Yetkin oldukları alanlar göz önüne alınarak da işe yerleştirilmeleri gerçekleştirildi.” dedi.

Yasemin Uygun konu ile ilgili olarak; adayları seçerken mutlaka lojistik sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen, öncelikle lojistikte farklı departmanlarda staj yaparak öğrenmek isteyen ve sonrasında bir pozisyona atanmayı kabul eden gelişime ve öğrenmeye açık adaylara öncelik verdiklerini açıkladı.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 4/13 °C
İstanbul 6/18 °C
İzmir 6/18 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,1593
EURO
6,7186
IMKB
80.549
ALTIN
327,276