Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
19 Şubat 2014
Abdominoplasti İle 6 Beden Küçülün
Sık sık kilo alıp veren, bununla birlikte verdiği kiloyu muhafaza edemeyenler ve doğum sonrasında karın bölgesindeki sarkıklardan kurtulamayanlar için Abdominoplasti ameliyatı düz ve estetik bir karın fırsatı sunuyor.

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde, kilo vermek ve daha zinde bir görünüme kavuşmak için yeni yöntemler keşfediliyor. Karın duvarındaki fazla yağ ile deriden kurtulmayı ve gevşemiş kasların sıkılaştırılarak bu bölgenin gençleştirilmesini sağlayan Abdominoplasti yöntemi ile kilo verme ve incelme konusunda çok daha başarılı sonuçlar almak artık mümkün. Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu’ndan Plastik Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Tamer Şakrak, etkili bir karın germe operasyonu olarak tanımlanan Abdominoplasti yöntemi ile hastaya kazandırabileceklerinin karında sarkmış bir deri parçasını almaktan çok daha fazlası olduğunu belirtti. Opr. Dr. Şakrak, hastaların hiç bir riski almadan 30 kilo ve üzeri kaybetmelerinin ve bel çevrelerinde 4-6 beden incelmelerinin uzak bir ihtimal olmadığını söyledi.

Kronik obezite hastalarında etkili sonuçlar almak mümkün

Kronik obezite hastalarında en temel sorununun iç karın olarak bilinen karın iç duvarının zaman içerisinde deforme olması ve bollaşması olduğunu bildiren Opr. Dr. Şakrak, bu sorun nedeniyle karın duvarının mide üzerindeki sınırlayıcı ve baskılayıcı etkisinin kaybedildiğini ve midenin sınırsızca büyümesinin önünde hiç bir engel kalmadığını ifade etti. Opr. Dr. Şakrak, sınırsız büyüyen midenin doldurularak tokluk hissi oluşturulması için, her seferinde kişinin daha fazla yeme ihtiyacı duyduğunu ve bu nedenle kilo almaya devam ettiğini söyledi. Karın germe ameliyatı ile karın içine hiç müdahale etmeden, karın duvarının dış kısmından yapılacak etkili bir sıkılaştırma ile mideyi aynı derecede baskı altına aldıklarını ve tokluk hissi sağladıklarını vurgulayan Opr. Dr. Şakrak, bu durumu karın derisinin hemen altında, bel çevresine sarılmış sıkı bir korse olarak tanımladı.

Varyemez Amca Diyeti

Opr. Dr. Şakrak, karın germe ameliyatı sonrası sadece 3 ay süreyle beslenme programından karbonhidratların tamamen çıkarılması ile kilo kaybının sadece karın bölgesiyle sınırlı kalmayarak tüm vücuda yayılabileceğinin altını çizdi. Bu durumu Varyemez Amca diyeti olarak nitelendirdiğini söyleyen Opr. Dr. Şakrak, kronik obez hastalarının bunca yıldır yağları biriktirdiklerini ancak yakamadıklarını belirtti. Karbonhidrat alımının tamamen durdurulduğunda ise bu birikimin hızla eritildiğini açıklayan Opr. Dr. Şakrak vücudun diğer bölgelerinin de fazla yağlardan çok hızlı kurtulduğunu sözlerine ekledi.

Hastalar aç kalmıyor

Bu üç aylık dönemde hastaların aç kalmadığını ifade eden Opr. Dr. Şakrak, hastaların ister haşlama ister ızgara sınırsız et, tereyağı, zeytinyağı, sebze ve meyve tüketme şansının olduğunu söyledi. Hastaların karın germe ameliyatından ortalama 4 beden incelmiş halde çıktığı için bu diyete çok motive girdiklerini aktaran Opr. Dr. Şakrak, bu diyetle hedefin kilo kaybını vücudun tamamına yaymak olduğunu söyledi. Opr. Dr. Şakrak, ameliyat sonrası hastaların karın duvarına dışarıdan uygulanan sıkılaştırma sayesinde normalde yedikleri miktarın dörtte birini yiyerek tıka basa doyduklarına dikkat çekti.

Liposuction ile tamamlanabilir

Karın germe işleminin agresif bir liposuction (yağ aldırma) ile kombine edilebileceğini belirten Opr. Dr. Şakrak, özellikle ileri derece obez hastalarda karın germe işleminden bir ay önce liposuction ile vücudun yağ yükünü azaltmanın sonuca çok daha hızlı ulaşılmasını sağladığını bildirdi.

Karın germe operasyonun diğer sağlık kazanımları

Verilen kilolar sayesinde hastaların farklı sağlık kazanımları da elde ettiğini söyleyen Opr. Dr. Şakrak, şeker dengesinin düzeldiğini, omurgadaki eğiklik ve fıtık problemlerinin azaldığını, kalp ve damar hastalıkları risklerinizin bariz olarak azaldığını vurguladı.

Fiziksel aktiviteler artıyor

Karın germe operasyonuyla hastaların yüklerinden kurtulduklarına dikkat çeken Opr. Dr. Şakrak, hastaların bu operasyon sonrasında fark etmeden bile bedensel aktivitelerini artırdıklarını ifade etti.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -1/18 °C
İstanbul 11/21 °C
İzmir 12/24 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7403
EURO
6,3404
IMKB
80.549
ALTIN
270,975