Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
19 Şubat 2014
Abdominoplasti İle 6 Beden Küçülün
Sık sık kilo alıp veren, bununla birlikte verdiği kiloyu muhafaza edemeyenler ve doğum sonrasında karın bölgesindeki sarkıklardan kurtulamayanlar için Abdominoplasti ameliyatı düz ve estetik bir karın fırsatı sunuyor.

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde, kilo vermek ve daha zinde bir görünüme kavuşmak için yeni yöntemler keşfediliyor. Karın duvarındaki fazla yağ ile deriden kurtulmayı ve gevşemiş kasların sıkılaştırılarak bu bölgenin gençleştirilmesini sağlayan Abdominoplasti yöntemi ile kilo verme ve incelme konusunda çok daha başarılı sonuçlar almak artık mümkün. Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu’ndan Plastik Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Tamer Şakrak, etkili bir karın germe operasyonu olarak tanımlanan Abdominoplasti yöntemi ile hastaya kazandırabileceklerinin karında sarkmış bir deri parçasını almaktan çok daha fazlası olduğunu belirtti. Opr. Dr. Şakrak, hastaların hiç bir riski almadan 30 kilo ve üzeri kaybetmelerinin ve bel çevrelerinde 4-6 beden incelmelerinin uzak bir ihtimal olmadığını söyledi.

Kronik obezite hastalarında etkili sonuçlar almak mümkün

Kronik obezite hastalarında en temel sorununun iç karın olarak bilinen karın iç duvarının zaman içerisinde deforme olması ve bollaşması olduğunu bildiren Opr. Dr. Şakrak, bu sorun nedeniyle karın duvarının mide üzerindeki sınırlayıcı ve baskılayıcı etkisinin kaybedildiğini ve midenin sınırsızca büyümesinin önünde hiç bir engel kalmadığını ifade etti. Opr. Dr. Şakrak, sınırsız büyüyen midenin doldurularak tokluk hissi oluşturulması için, her seferinde kişinin daha fazla yeme ihtiyacı duyduğunu ve bu nedenle kilo almaya devam ettiğini söyledi. Karın germe ameliyatı ile karın içine hiç müdahale etmeden, karın duvarının dış kısmından yapılacak etkili bir sıkılaştırma ile mideyi aynı derecede baskı altına aldıklarını ve tokluk hissi sağladıklarını vurgulayan Opr. Dr. Şakrak, bu durumu karın derisinin hemen altında, bel çevresine sarılmış sıkı bir korse olarak tanımladı.

Varyemez Amca Diyeti

Opr. Dr. Şakrak, karın germe ameliyatı sonrası sadece 3 ay süreyle beslenme programından karbonhidratların tamamen çıkarılması ile kilo kaybının sadece karın bölgesiyle sınırlı kalmayarak tüm vücuda yayılabileceğinin altını çizdi. Bu durumu Varyemez Amca diyeti olarak nitelendirdiğini söyleyen Opr. Dr. Şakrak, kronik obez hastalarının bunca yıldır yağları biriktirdiklerini ancak yakamadıklarını belirtti. Karbonhidrat alımının tamamen durdurulduğunda ise bu birikimin hızla eritildiğini açıklayan Opr. Dr. Şakrak vücudun diğer bölgelerinin de fazla yağlardan çok hızlı kurtulduğunu sözlerine ekledi.

Hastalar aç kalmıyor

Bu üç aylık dönemde hastaların aç kalmadığını ifade eden Opr. Dr. Şakrak, hastaların ister haşlama ister ızgara sınırsız et, tereyağı, zeytinyağı, sebze ve meyve tüketme şansının olduğunu söyledi. Hastaların karın germe ameliyatından ortalama 4 beden incelmiş halde çıktığı için bu diyete çok motive girdiklerini aktaran Opr. Dr. Şakrak, bu diyetle hedefin kilo kaybını vücudun tamamına yaymak olduğunu söyledi. Opr. Dr. Şakrak, ameliyat sonrası hastaların karın duvarına dışarıdan uygulanan sıkılaştırma sayesinde normalde yedikleri miktarın dörtte birini yiyerek tıka basa doyduklarına dikkat çekti.

Liposuction ile tamamlanabilir

Karın germe işleminin agresif bir liposuction (yağ aldırma) ile kombine edilebileceğini belirten Opr. Dr. Şakrak, özellikle ileri derece obez hastalarda karın germe işleminden bir ay önce liposuction ile vücudun yağ yükünü azaltmanın sonuca çok daha hızlı ulaşılmasını sağladığını bildirdi.

Karın germe operasyonun diğer sağlık kazanımları

Verilen kilolar sayesinde hastaların farklı sağlık kazanımları da elde ettiğini söyleyen Opr. Dr. Şakrak, şeker dengesinin düzeldiğini, omurgadaki eğiklik ve fıtık problemlerinin azaldığını, kalp ve damar hastalıkları risklerinizin bariz olarak azaldığını vurguladı.

Fiziksel aktiviteler artıyor

Karın germe operasyonuyla hastaların yüklerinden kurtulduklarına dikkat çeken Opr. Dr. Şakrak, hastaların bu operasyon sonrasında fark etmeden bile bedensel aktivitelerini artırdıklarını ifade etti.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -1/9 °C
İstanbul 9/11 °C
İzmir 6/16 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,4738
EURO
6,1921
IMKB
80.549
ALTIN
212,223