Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
Ege
20 Şubat 2014
Ulusal Genç Solistler Yarışması 7 Yaşında
Ulusal Genç Solistler Yarışması'nın yedincisi 20-26 Şubat 2014 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek.

Alsancak Rotary Kulübü, Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı ile İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından düzenlenen ve genç opera solistlerinin ülkemiz ve dünyadaki sanat kurumlarının kapılarını aralama fırsatı bulduğu Ulusal Genç Solistler Yarışması'nın yedincisi 20-26 Şubat 2014 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek.

Ülkemizin zor koşullarında yetişen genç sanatçıların, ülkemiz ve kentimiz sanatseverlerine tanıtılmasının yanı sıra sanatçılarımızın emekleri sonucunda fazlasıyla hak ettikleri yeni olanaklara kavuşmalarına aracılık etmek ve daha da ileri düzeylere ulaşmalarına destek olmak amacını güden yarışma Türkiye’nin her noktasından gelecek opera sanatçılarını yedinci defa konuk ediyor. Birçok yarışmadan farklı olarak İzmir’in yanı sıra, İstanbul, Ankara, Adana, Aydın, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Kayseri, Kocaeli, Mersin ve Tekirdağ illerinden gelen genç sanatçılara konaklama ve çalışmalarında eşlik edecek piyanist gereksinimlerini kendilerine karşılıksız olarak sunulacak.
Yarışmacılar Genç Profesyonel ve Üniversite kategorisi olmak üzere iki grupta sahne alacaklar. Yarışmanın ön elemeleri 21-23 Şubat 2014 günleri arasında Dokuz eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı’nda yapılacak. Yarı finale kalacak yarışmacılar; 24 Şubat 2014 tarihinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde halka açık yarışmada final için mücadele edecekler. Üniversite kategorisi Finali 25 Şubat 2014 günü ve Genç Profesyonel Kategorisi Finali ise 26 Şubat 2014 günü saat 20:00’de Elhamra Salonunda gerçekleştirilecek. Dereceye giren yarışmacılar para ödüllerinin yanı sıra yurt dışı ödüller de kazanacaklar.

Yarışmanın jürisi ise şu isimlerden oluşacak: Onursal Başkan Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Prof. Dr. Rengim Gökmen, Jüri Başkanı Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Jeanette Thompson, üyeler; İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürü ve Sanat Yönetmeni Aytül Büyüksaraç, Aspen Opera Merkezi Müdürü ve The Juilliard Müzik Okulu’ndan Profesör Edward C. Berkeley, Viyana Müzik Akademisi’nden, Lied Yorumu Uzmanı Charles Spencer, Landes Tiyatrosu Oyuncu Yönetmeni Kathrin König, Opera Sanatçı Temsilcisi Rico Förster, Devlet Opera ve Balesi Günel Müdürlüğü Başkorrepetitörü Fügen Yiğitgil.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 11/22 °C
İstanbul 17/19 °C
İzmir 15/24 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,5605
EURO
10,3758
IMKB
80.549
ALTIN
510,384