Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
20 Şubat 2014
Misafir Odası, Zeynep Atikkan'la Açılıyor
Gazeteci yazar Zeynep Atikkan, Avrupa’da yükselen aşırı sağ ve İslamofobiye odaklı araştırmasının sonuçlarını; 26 Şubat Çarşamba saat 19:30’da Gümüşlük Akademisi Arnavutköy’de katılımcılarla paylaşacak.

Eski adıyla ırkçılık, bugünkü adıyla ise kültürel doku tutmazlığı, Batı Avrupa’da yükselen yabancı düşmanlığı ve İslamofobi, siyaset sahnesini derinden etkiliyor. Avrupa toplumlarında ekonomik krizin şiddetlendirdiği öfke ve hoşnutsuzluğu kullanan aşırı sağ partiler, merkezdeki siyaseti radikalleştiriyorlar. İskandinav ülkelerinden Fransa’ya, Avusturya, İtalya, Belçika, İngiltere’ye kadar uzanan, Avrupa’yı kapsayan radikal sağcı popülist bir dalga bu. Avrupa demokrasileri, 1930’ların çok uzağında olsalar da, yabancı düşmanlığının makulleştiği bir iklim Avrupa’ya hakim oluyor. Mayıs 2014’de yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerinde gövde gösterisine hazırlanan aşırı sağ partiler bu iklimin ürünleri; aynı zamanda da bu ortamı besliyorlar. Dijital ortamı da bu amaçla ustalıkla kullanıyorlar.

Gazeteci yazar Zeynep Atikkan; Avrupa’da yükselen aşırı sağın dinamiklerini anlamak Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerine ilgi duyan herkes için önemli. Bu partilerin neo-ırkçılığı mı, yoksa nasyonal popülizmi mi temsil ettiği, yeni muhafazakar ideologların pazarladığı uygarlıklar çatışmasına Avrupa’da cephe açılıp açılmadığı gibi soruları, yakında yayımlanacak kitabı için, Batı Avrupa başkentlerinde aşırı sağ partilerin liderlerine, üst yöneticilerine ve seçmenlere yöneltti.

Bağımsız araştırmacı gazeteci gözüyle konuyu yerinde izleyen Atikkan; 26 Şubat 2014, Çarşamba akşamı 19:30’da Gümüşlük Akademisi Arnavutköy’de ilk kez gerçekleşecek Misafir Odası başlıklı buluşmada, bu soruların yanıtlarını ve araştırmasının sonuçlarını katılımcılarla paylaşacak.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -1/4 °C
İstanbul 4/9 °C
İzmir 5/11 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3538
EURO
6,0654
IMKB
80.549
ALTIN
214,302