Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
Ege
20 Şubat 2014
Autodesk BIM Semineri İzmir'de Gerçekleşti
Autodesk’in BIM kullanımına yönelik faklı illerde gerçekleştirdiği seminerlerin üçüncüsü İstanbul ve Ankara’dan sonra İzmir’de gerçekleşti.

Autodesk’in, bir binanın kavramsal tasarım, inşaat öncesi ve sonrası aşamalarının en doğru şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlayan BIM’in kullanımına yönelik düzenlediği seminerlerin üçüncüsü, İzmir Swissôtel’de gerçekleşti. Katılımcıların profesyonel iş yaşamlarına katkı sağlamanın yanı sıra, mimari ve mühendislik çalışmalarındaki verimliliğin arttırılmasını da hedefleyen Şimdi İzmir’de BIM Zamanı semineri, Türkiye ve dünyada değişik disiplinlerin entegre BIM kullanımına yönelik çarpıcı örnekler sundu.

Autodesk Akdeniz Bölgesi Ülke Müdürü Taylan Dedeoğlu ve Autodesk Uygulama Mühendisi Niyazi Kemer’in katılımıyla İzmir Swissôtel’de gerçekleşen BIM seminerinde, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Salih Ofluoğlu, Bold Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Erdinç Çiftçi Mimaride BIM Deneyimi? Nasıl ve Neden? konulu sunumuyla, SN Mühendislik Müdürü Makine Mühendisi Seyit Kaplan Yapı Bilgi Sistemi ile Bina Servis Projeleri Çözümleri hakkında bilgi paylaşımında bulundular. Bozaba Mühendislik’ten İnş.Yük.Mühendisi Arif Bozaba Yapısal Sistemlerin BIM Ortamında Çözümleri, TEAM Design Office BIM Müdürü Mimar Murat Duru BIM Yönetimi başlıklı sunumlarıyla BIM kullanıma yönelik önemli bilgiler paylaştı.

Sektörlerinin önde gelen isimlerinin sunumları ve ilk elden deneyim paylaşımlarına yer veren seminerin açılış konuşmasını Autodesk Akdeniz Bölgesi Ülke Müdürü Taylan Dedeoğlu gerçekleştirdi. Dedeoğlu, İzmir’de gerçekleşen seminerle ilgili olarak, “Türkiye’de mimarlık ve inşaat alanında verimliliğin ve sürdürülebilirliğin önemini vurgulamak istediğimiz BIM seminerleriyle, konuşmacıların farklı fonksiyonlardaki BIM deneyimlerini aktardıkları bir platform oluşturarak, katılımcıların profesyonel iş yaşamlarına katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Yapı Bilgi Modellemesi, üretkenlikte artış ve rekabet avantajlarıyla sektörde fark yaratmaya devam edecektir” dedi.

Autodesk Uygulama Mühendisi Niyazi Kemer, Dünyadan BIM Haberleri ve Autodesk Çözümleri konulu sunumunda BIM’in önemine değinerek, “Günümüzde bir binanın mimari, mekanik ve statik modellerinin beraber kullanılması işi ve disiplinler arası çalışma gereksinimi, olmazsa olmaz bir hale geldi. Dolayısıyla bu süreçte mimar ve mühendislerin daha güçlü araçlara ihtiyacı var. İşte BIM tamda bu noktada devreye giriyor” dedi.

Semimerde, Bina Yaşam Döngüsünde BIM Uygulamaları konulu bir sunum gerçekleştiren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Salih Ofluoğlu, sektörün BIM’e olan ihtiyacının altını çizdi. Ofluoğlu BIM semineri hakkında, “Bina yapı modellemesinde üstün avantajlar sağlayan BIM’in, Türkiye’de daha yaygın kullanılmasına yönelik Autodesk’in gerçekleştirdiği bu seminerlerin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.

BIM bilgilendirme seminerleri mimarlık, mühendislik ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren tüm firmaları bir araya getirerek eş zamanlı bilgi sahibi olmalarını sağlamayı amaçlıyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 6/18 °C
İstanbul 14/19 °C
İzmir 12/23 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,6626
EURO
6,5275
IMKB
80.549
ALTIN
222,078