Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
Ege
21 Şubat 2014
İzmirli Çiftçilere İyi Tarım Eğitimi
Çiftçilerin ödemelerini hasat zamanı rahatça yapabilmesi için Tarım Kartı geliştiren Akbank, sektöre yeni destekler için köy yollarına düştü.

Akbank, çiftçilerin daha kaliteli üretim yapıp daha iyi kazanç sağlayabilmeleri için İyi Tarım Eğitimleri'ne başladı. Akbank'ın uzman ekipleri, İyi Tarım Eğitimleri ile çiftçilere tarım uygulamaları hakkında bilgi veriyor ve Akbank Tarım Kart’ı tanıtıyor.

İyi Tarım Eğitimleri'nin köy kahvelerinde gerçekleştirildiğini belirten Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, "Sektörde azalan kaynaklar nedeniyle iyi tarımın önemi giderek artıyor. Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde artık geleneksel üretim teknikleri yetersiz kalıyor ve iyi tarım yapan çiftçilerimiz her anlamda kazançlı çıkıyor. İyi tarım uygulamalarına geçen üreticilerimizin ürünleri daha kaliteli oluyor, üreticilerimiz perakendecilerle daha nitelikli anlaşma sağlıyor, iç ve dış pazarda daha çok tercih ediliyor, maliyetlerini düşürüyor ve bu sayede karlarını artırıyor" dedi ve ekledi:

"Bu nedenle, biz de çiftçilerimizi üretimlerine katkı sağlayacak çözümler, işlerinde uygulayabilecekleri yenilikçi uygulamalar hakkında bilgilendiriyoruz. Bu kapsamda da Trakya, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerimizde başlattığımız İyi Tarım Eğitimlerini ülke çapında genişletmeyi hedefliyoruz."

Akbank'ın ekipleri, üç otobüs ile eş zamanlı olarak çıktığı eğitimleri Trakya, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgesinde başlattı. Mart ayına kadar sürecek eğitimler Silivri, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Antalya, Burdur ve Denizli’nin köylerinde gerçekleştiriliyor.

Akbank'ın uzman ekipleri, 21 Şubat tarihinde Bergama’nın köylerinde akşamları çiftçilere İyi Tarım Eğitimleri'ne devam ediyor.

Akbank, köy kahvehanelerindeki İyi Tarım eğitimleri sırasında, çiftçilere Akbank Tarım Kart'ı da tanıtıyor. Türkiye ekonomisinin en önemli bileşenlerinden birinin tarım sektörü olduğunu vurgulayan Bülent Oğuz, Akbank olarak tarım sektörünün ihtiyaçlarını, sezonluk nakit akışlarını gözönünde bulundurarak hazırladıkları bankacılık ürünleri ve sigorta hizmetleri ile karşıladıklarını söyledi.

Bülent Oğuz'un verdiği bilgilere göre çiftçiler, Akbank Tarım Kart ile mazot, gübre, ilaç, fide, tohum gibi tarımsal ihtiyaçlarını hemen alabiliyorlar. Buna karşılık çiftçiler, satın aldıkları ürünlerin ödemesini hasat zamanı ellerine para geçtiğinde rahat rahat yapabiliyorlar. Çiftçiler, kart ile hasat zamanına göre yılda 1 kez ödeme gerçekleştirebiliyor, ayrıca karta diledikleri zaman da ödeme yaparak yeniden kullanabiliyorlar.

Çiftçiler anlaşmalı kampanyalı üye işyerlerinden yapacakları alışverişlerde, vade farksız kampanya avantajlarından yararlanarak chip-para kazanabiliyorlar. Ayrıca, Akbank Tarım Kart ile 7/24 Akbank ATM’lerinden vadesiz mevduat hesaplarına ulaşıp nakit para çekebiliyorlar.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 6/18 °C
İstanbul 14/19 °C
İzmir 12/23 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,6626
EURO
6,5275
IMKB
80.549
ALTIN
222,078