Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
Ege
21 Şubat 2014
İzmirli Çiftçilere İyi Tarım Eğitimi
Çiftçilerin ödemelerini hasat zamanı rahatça yapabilmesi için Tarım Kartı geliştiren Akbank, sektöre yeni destekler için köy yollarına düştü.

Akbank, çiftçilerin daha kaliteli üretim yapıp daha iyi kazanç sağlayabilmeleri için İyi Tarım Eğitimleri'ne başladı. Akbank'ın uzman ekipleri, İyi Tarım Eğitimleri ile çiftçilere tarım uygulamaları hakkında bilgi veriyor ve Akbank Tarım Kart’ı tanıtıyor.

İyi Tarım Eğitimleri'nin köy kahvelerinde gerçekleştirildiğini belirten Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, "Sektörde azalan kaynaklar nedeniyle iyi tarımın önemi giderek artıyor. Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde artık geleneksel üretim teknikleri yetersiz kalıyor ve iyi tarım yapan çiftçilerimiz her anlamda kazançlı çıkıyor. İyi tarım uygulamalarına geçen üreticilerimizin ürünleri daha kaliteli oluyor, üreticilerimiz perakendecilerle daha nitelikli anlaşma sağlıyor, iç ve dış pazarda daha çok tercih ediliyor, maliyetlerini düşürüyor ve bu sayede karlarını artırıyor" dedi ve ekledi:

"Bu nedenle, biz de çiftçilerimizi üretimlerine katkı sağlayacak çözümler, işlerinde uygulayabilecekleri yenilikçi uygulamalar hakkında bilgilendiriyoruz. Bu kapsamda da Trakya, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerimizde başlattığımız İyi Tarım Eğitimlerini ülke çapında genişletmeyi hedefliyoruz."

Akbank'ın ekipleri, üç otobüs ile eş zamanlı olarak çıktığı eğitimleri Trakya, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgesinde başlattı. Mart ayına kadar sürecek eğitimler Silivri, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Antalya, Burdur ve Denizli’nin köylerinde gerçekleştiriliyor.

Akbank'ın uzman ekipleri, 21 Şubat tarihinde Bergama’nın köylerinde akşamları çiftçilere İyi Tarım Eğitimleri'ne devam ediyor.

Akbank, köy kahvehanelerindeki İyi Tarım eğitimleri sırasında, çiftçilere Akbank Tarım Kart'ı da tanıtıyor. Türkiye ekonomisinin en önemli bileşenlerinden birinin tarım sektörü olduğunu vurgulayan Bülent Oğuz, Akbank olarak tarım sektörünün ihtiyaçlarını, sezonluk nakit akışlarını gözönünde bulundurarak hazırladıkları bankacılık ürünleri ve sigorta hizmetleri ile karşıladıklarını söyledi.

Bülent Oğuz'un verdiği bilgilere göre çiftçiler, Akbank Tarım Kart ile mazot, gübre, ilaç, fide, tohum gibi tarımsal ihtiyaçlarını hemen alabiliyorlar. Buna karşılık çiftçiler, satın aldıkları ürünlerin ödemesini hasat zamanı ellerine para geçtiğinde rahat rahat yapabiliyorlar. Çiftçiler, kart ile hasat zamanına göre yılda 1 kez ödeme gerçekleştirebiliyor, ayrıca karta diledikleri zaman da ödeme yaparak yeniden kullanabiliyorlar.

Çiftçiler anlaşmalı kampanyalı üye işyerlerinden yapacakları alışverişlerde, vade farksız kampanya avantajlarından yararlanarak chip-para kazanabiliyorlar. Ayrıca, Akbank Tarım Kart ile 7/24 Akbank ATM’lerinden vadesiz mevduat hesaplarına ulaşıp nakit para çekebiliyorlar.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 11/22 °C
İstanbul 17/19 °C
İzmir 15/24 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,5605
EURO
10,3758
IMKB
80.549
ALTIN
510,384