Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
Ege
21 Şubat 2014
TradeMaster Campus Projesi İzmir’de
İş Yatırım’ın, teorik bilgilerin pratik uygulama ile verimli bir şekilde birleşmesini sağlamak amacıyla, önde gelen üniversitelerle işbirliğine giderek başlattığı TradeMaster Capmus projesine Yaşar Üniversitesi de katıldı.

Türkiye sermaye piyasalarının lider ve öncü kuruluşu İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ODTÜ’de TradeMaster Investment Lounge, Bilkent Üniversitesi’nde TradeMaster Economics Platform’u ile başlayan TradeMaster Campus projesinde Yaşar Üniversitesi TradeMaster Center ile üniversite öğrencilerini finansal ürünlerle tanıştırmayı ve yatırım yapmanın önemine dikkat çekmeyi hedefliyor. Selçuk Yaşar Kampüsü’nde gerçekleştirilen TradeMaster Center’ın açılış törenine İş Yatırım Genel Müdürü Erdal Aral, Genel Müdür Yardımcısı Mert Erdoğmuş, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Rektör Prof. Dr. Murat Barkan, İİBF Dekanı Prof. Dr. Erinç Yeldan ve akademisyenler katıldı.

Uygulamalı Portföy Yönetimi dersiyle paralel kullanılacak olan merkezde öğrenciler, yurtiçi ve uluslararası piyasalar, yatırım araçları, fx piyasaları hakkında teorik bilgilerini İş Yatırım’ın online işlem platformu olan TradeMaster’da uygulama olanağı bulacak, gerçek zamanlı verilerle sanal işlem gerçekleştirebilecekler. İş Yatırım uzmanlarının piyasa bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşacakları ve günlük hayattaki uygulamaları derslere taşıyacakları merkez, aynı zamanda birer finans laboratuvarı olarak kullanılacak. Gerçek datalar ile piyasaları takip etme ve işlem yapma imkanı bulacak olan genç finansçılar için, üniversite içi ve üniversiteler arası yarışmalar da düzenlenecek.

Üniversitelerde eğitim gören genç kitle ile iç içe proje yapmanın heyecan verici olduğunu belirten İş Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Mert Erdoğmuş, gençlerin finans piyasaları ile tanışmasını önemsediklerini, yatırım yapmaya başlamadan önce bu konuda uzman kişiler tarafından bilgilendirilmeleri, piyasa dinamiklerini öğrenmeleri, piyasa koşullarına göre alım satım kararlarını etkileyecek refleksleri kazanmaları gerektiğini ifade etti. Bu deneyimin genç yaşta kazanılmasının önemini vurgulayan Erdoğmuş, Ankara ve İzmir’den sonra çeşitli üniversitelerle görüşmelerinin devam ettiğini, projeye katılan üniversite sayısının artması ile daha fazla öğrenciye ulaşabileceklerini belirtti.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 10/25 °C
İstanbul 17/22 °C
İzmir 16/26 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,6250
EURO
6,4525
IMKB
80.549
ALTIN
222,169