Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
21 Şubat 2014
Türkiye Finans 2013 Rakamlarını Açıkladı
Türkiye’nin öncü katılım bankası Türkiye Finans 2013 yılsonu rakamlarını açıkladı. Türkiye Finans’ın aktif büyüklüğü 2013 yılsonu itibarıyla önceki yılsonuna göre %42,6 artarak 25 milyar TL’ye ulaştı.

2013 yılında da istikrarlı büyüme performansı sergileyen Türkiye Finans, yılsonu rakamları çerçevesinde, vergi öncesi 413 milyon TL, net 329 milyon TL kar açıkladı. Böylece Türkiye Finans yılın ilk üç çeyreğinde olduğu gibi yılsonunda da katılım bankaları arasında karlılıkta birinci sırada yer aldı.

Türkiye Finans’ın rakamlarını değerlendiren Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, “Katılım bankacılığı sektörü 2013 yılında da Türkiye ekonomisi ve bankacılık sektörünün üzerinde bir büyüme sergileyerek bankacılık sektörü içinde %5,5’lik bir paya sahip oldu. Güçlü büyüme potansiyeline sahip katılım bankacılığı, gerek şubeleşme çalışmaları gerekse yeni ürünlerle ulaştığı geniş kitlelerle büyüme ivmesine hız kazandırdı. Sektörün öncü ve yenilikçi kuruluşu Türkiye Finans olarak, biz de bu güçlü büyümede önemli bir rol üstlenerek istikrarlı ve sürdürülebilir bir performans sergiledik. Bankamızın aktif büyüklüğü 2013 yılı itibarıyla bir önceki yıla göre %42,6 artarak 25 milyar TL’ye ulaştı.” diye konuştu.

Gürerk, “Bankamızın toplam kullandırılan fonlar tutarı 2012 yılsonuna göre %40 artışla 13 milyar TL’den 18 milyar TL’ye yükselirken gayrinakdi kredi portföyümüzün büyüklüğü ise 9 milyar TL’ye ulaştı. Türkiye Finans olarak hem toplanan fonlarda hem kullandırılan fonlarda sektörün üzerinde bir büyüme oranı gerçekleştirdik. Toplanan fonlarda ise bankamız 15 milyar TL ile 2012 yılsonuna göre %32’lik bir artış sergiledi. Türkiye Finans olarak yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle Türkiye’de katılım bankacılığı sektörüne yön veriyor, aynı zamanda yaptığımız SUKUK ve diğer çalışmalarla ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyoruz. Bunun yanında teknolojiye, şubeleşmeye ve reel sektöre önem veriyor, bu alanlarda çalışmalarımıza hız kazandırıyoruz. Türkiye Finans olarak yılsonu itibarıyla 250 şubemiz ve 3.990 çalışanımızla öncü konumumuzu sürdürüyoruz’’ dedi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -1/4 °C
İstanbul 4/9 °C
İzmir 5/11 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3897
EURO
6,1109
IMKB
80.549
ALTIN
215,679