Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
21 Şubat 2014
İhracatın Yıldızı Kayalar Kimya Oldu
Endüstriyel mobilya boya ve vernik sektörünün lider üreticilerinden Kayalar Kimya, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ihracatın yıldızları arasında yer aldı.

Türkiye’nin toplam ihracatının üçte birini gerçekleştiren altı birliği bünyesinde barındıran İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri İMMİB tarafından 19 Şubat 2014 günü Swissotel’de gerçekleştirilen törende bu yıl 22.000 firma arasından 56 kategoride 168 ödül dağıtıldı. Ödül töreninde Türkiye’nin 2013 yılında gerçekleştirdiği 151,7 milyar dolarlık rekor ihracatında, en çok paya sahip şirketlerden birisi olan Kayalar Kimya, Boya-Vernik ve Mürekkepler kategorisinde gerçekleştirdiği ihracat oranı ile ödüle layık görüldü. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin katılımıyla gerçekleştirilen törende Kayalar Kimya adına ödülü
Genel Müdür Yardımcısı Tolga Kayalar aldı.

Sektörün Global Oyuncusu

Kayalar Kimya’nın yıllardır sürdürdüğü başarısına dikkat çeken Kayalar Kimya Genel Müdür Yardımcısı Tolga Kayalar, Rusya’dan Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya, Türki Cumhuriyetler’den Doğu Avrupa ülkelerine kadar 48 ülkeye ihracat yapan global bir marka olduklarının altını çizdi. Mobilya endüstrisine ürettiği ahşap boyalardan, inşaat sektörünün vazgeçilmezi dekoratif boyalara ve birçok sektörün ihtiyacı hammadde dağıtımına kadar geniş ürün grubu ile sektörde büyük paya sahip olduklarını belirten Kayalar, önümüzdeki yıl yüzde 20’lik bir büyüme hedeflediklerini ifade etti.

Tolga Kayalar, “Şu anda Irak, Azerbaycan ve Cezayir gibi ülkelerde büyük paya sahibiz. Hedefimizde Romanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Endonezya, Tayvan, Malezya, Bangladeş gibi mobilya sektörünün gün geçtikçe geliştiği ülkeler var. Dünya liginde global oyuncular ile başarıyla rekabet edebilmekte ve büyük pazarlardaki yeni yatırımlarımız ile bir Türk markası olarak büyümeyi emin adımlarla sürdürmekteyiz” dedi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -6/4 °C
İstanbul 2/5 °C
İzmir -1/10 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3484
EURO
6,0747
IMKB
80.549
ALTIN
214,207