Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
21 Şubat 2014
Kalite Ödüllü Kuruluşlar İstanbul'da Buluştu
KalDer'in düzenlediği Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) Kazananlar Konferansı'nda, Avrupa'nın ve Türkiye'nin kalite ödüllü kuruluşlarının temsilcileri deneyimlerini paylaştılar

KalDer tarafından düzenlenen EFQM Kazananlar Konferansı (Winners’ Conference), 19 Şubat 2014 Çarşamba günü, İstanbul Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını KalDer Yönetim Kurulu Başkanı A. Hamdi Doğan’ın yaptığı konferansa, çeşitli kategorilerde 2013 EFQM Avrupa Mükemmellik Ödülü kazanan kuruluşlar ile 2013 Türkiye Mükemmellik Ödülü sahibi kuruluşların üst düzey yöneticileri katıldılar.

Konferansın açılış konuşmasını yapan KalDer Yönetim Kurulu Başkanı A. Hamdi Doğan şunları söyledi: “KalDer olarak Türkiye’de kurumsal mükemmellik anlayışının yaygınlaştırılması doğrultusunda büyük çaba sarfediyoruz. Bu çerçevedeki çalışmalarımızın bir halkası olan bu konferansı, Avrupa’da ve Türkiye’de kalite ödülü kazanan kuruluşların biraraya geldiği ve deneyimlerini paylaştığı önemli bir platform olarak değerlendiriyorum. Ülkemizde ve yurtdışında kalite ödülü almış kuruluşların başarılarının temelinde yatan nedenin yönetim anlayışlarındaki farklılıktır. Kuruluşların iş süreçlerinin yeniden yapılandırılması, insanların daha fazla katılımı, müşteri odaklılık, daha fazla şeffaflık, ölçülebilir performans kriterleri ve benzeri iyi yönetim teknikleri başarının arkasında yatan temel nedenlerdir.”

Doğan şöyle devam etti: “Paylaşmak ilerlemenin ve gelişmenin en önemli faktörlerinden biridir. Paylaşan daha ileri gitmek kendini aşmayı amaçlamaktadır. Paylaşmadan yararlanan ise paylaşanı yakalamak ve hatta geçmek arzusundadır. İyi örneği alıp, daha iyisini yapmak kişileri, kurumları, toplumları ileri götüren budur. KalDer bir paylaşım, kıyaslama ve öğrenme platformudur. Ben neredeyim? Başkaları nerede? Arayışlar artık kurumsal, sektörel ve hatta ulusal ölçeğin ötesinde küresel boyutta.

Yaratıcı, yenilikçi özetle; yenileşim hedefleyen bir yarışın içinde olmalıyız. Farkı yaratanlardan farkı dinlememiz önemli. Ancak unutmayalım artık farkındalık devri geçti. Şimdi farkı yaratma zamanıdır. Bunun farkında olmalıyız.”

Çeviklikle Yönetme kategorisinde EFQM Avrupa Mükemmellik Başarı Ödülü sahibi BMW Almanya Regensburg’tan Dr. Robert Engelhorn’un katılımı ile özel oturum düzenlendi. Moderatörlüğünü Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir’in yaptığı Mükemmelliği Paylaşmak Kurumsal Mükemmellik Yolunda Deneyimler panelinde Türkiye Mükemmellik Ödülü sahibi Aras Kargo Genel Müdürü Salim Güneş, Türkiye Mükemmellik Ödülü sahibi Method Research Company Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Kılıç, Moderatörlüğünü EFQM Eğitmeni ve Değerlendiricisi Celal Seçkin’in yaptığı Kamu Sektörü ve Mükemmellik Yolculuğu panelinde ise Türkiye Mükemmellikte Süreklilik Ödülü sahibi Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü sahibi Tarsus Belediyesi Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, EFQM Avrupa Mükemmellik Başarı Ödülü sahibi Nilüfer Belediyesi Belediye Başkanı Mustafa Bozbey konferansta deneyimlerini aktardılar.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 13/26 °C
İstanbul 17/21 °C
İzmir 14/26 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7656
EURO
6,6758
IMKB
80.549
ALTIN
228,334