Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
21 Şubat 2014
Kalite Ödüllü Kuruluşlar İstanbul'da Buluştu
KalDer'in düzenlediği Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) Kazananlar Konferansı'nda, Avrupa'nın ve Türkiye'nin kalite ödüllü kuruluşlarının temsilcileri deneyimlerini paylaştılar

KalDer tarafından düzenlenen EFQM Kazananlar Konferansı (Winners’ Conference), 19 Şubat 2014 Çarşamba günü, İstanbul Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını KalDer Yönetim Kurulu Başkanı A. Hamdi Doğan’ın yaptığı konferansa, çeşitli kategorilerde 2013 EFQM Avrupa Mükemmellik Ödülü kazanan kuruluşlar ile 2013 Türkiye Mükemmellik Ödülü sahibi kuruluşların üst düzey yöneticileri katıldılar.

Konferansın açılış konuşmasını yapan KalDer Yönetim Kurulu Başkanı A. Hamdi Doğan şunları söyledi: “KalDer olarak Türkiye’de kurumsal mükemmellik anlayışının yaygınlaştırılması doğrultusunda büyük çaba sarfediyoruz. Bu çerçevedeki çalışmalarımızın bir halkası olan bu konferansı, Avrupa’da ve Türkiye’de kalite ödülü kazanan kuruluşların biraraya geldiği ve deneyimlerini paylaştığı önemli bir platform olarak değerlendiriyorum. Ülkemizde ve yurtdışında kalite ödülü almış kuruluşların başarılarının temelinde yatan nedenin yönetim anlayışlarındaki farklılıktır. Kuruluşların iş süreçlerinin yeniden yapılandırılması, insanların daha fazla katılımı, müşteri odaklılık, daha fazla şeffaflık, ölçülebilir performans kriterleri ve benzeri iyi yönetim teknikleri başarının arkasında yatan temel nedenlerdir.”

Doğan şöyle devam etti: “Paylaşmak ilerlemenin ve gelişmenin en önemli faktörlerinden biridir. Paylaşan daha ileri gitmek kendini aşmayı amaçlamaktadır. Paylaşmadan yararlanan ise paylaşanı yakalamak ve hatta geçmek arzusundadır. İyi örneği alıp, daha iyisini yapmak kişileri, kurumları, toplumları ileri götüren budur. KalDer bir paylaşım, kıyaslama ve öğrenme platformudur. Ben neredeyim? Başkaları nerede? Arayışlar artık kurumsal, sektörel ve hatta ulusal ölçeğin ötesinde küresel boyutta.

Yaratıcı, yenilikçi özetle; yenileşim hedefleyen bir yarışın içinde olmalıyız. Farkı yaratanlardan farkı dinlememiz önemli. Ancak unutmayalım artık farkındalık devri geçti. Şimdi farkı yaratma zamanıdır. Bunun farkında olmalıyız.”

Çeviklikle Yönetme kategorisinde EFQM Avrupa Mükemmellik Başarı Ödülü sahibi BMW Almanya Regensburg’tan Dr. Robert Engelhorn’un katılımı ile özel oturum düzenlendi. Moderatörlüğünü Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir’in yaptığı Mükemmelliği Paylaşmak Kurumsal Mükemmellik Yolunda Deneyimler panelinde Türkiye Mükemmellik Ödülü sahibi Aras Kargo Genel Müdürü Salim Güneş, Türkiye Mükemmellik Ödülü sahibi Method Research Company Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Kılıç, Moderatörlüğünü EFQM Eğitmeni ve Değerlendiricisi Celal Seçkin’in yaptığı Kamu Sektörü ve Mükemmellik Yolculuğu panelinde ise Türkiye Mükemmellikte Süreklilik Ödülü sahibi Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü sahibi Tarsus Belediyesi Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, EFQM Avrupa Mükemmellik Başarı Ödülü sahibi Nilüfer Belediyesi Belediye Başkanı Mustafa Bozbey konferansta deneyimlerini aktardılar.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 5/14 °C
İstanbul 6/19 °C
İzmir 6/18 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,1592
EURO
6,7259
IMKB
80.549
ALTIN
326,671