Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
Ege
22 Şubat 2014
İzmir'de Marble Danışma Kurulu Toplandı
MARBLE Danışma Kurulu, 26 - 29 Mart 2014 tarihlerinde yirminci kez gerçekleştirilecek MARBLE - Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı hazırlık çalışmaları için son kez toplandı.

Danışma kurulu toplantısında organizasyona ilişkin son hazırlıklar ile ilgili bilgi verildi; genel görüş, öneri ve düşünceler alındı.

Yıldızhan Otel’de, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs’ün ev sahipliğinde düzenlenen danışma kurulu toplantısının moderatörlüğü, Türkiye Mermer, Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği (TÜMMER) Başkan Vekili R. İhya Kangal tarafından yapıldı.

Toplantıya; İZFAŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve İZ-KO Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya ile İZFAŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Osman Erdinç’in yanısıra fuara destek veren sektör ve dernek temsilcileri katıldı.

Fuarın oluşumunda ve gelişiminde emeği bulunan herkesi ve 20 yıldır fuara destek veren sektör temsilcilerini saygıyla anan İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, 20 yıllık bu öyküyü İzmir’e armağan ettikleri için doğaltaş sektörüne ve destek veren tüm sektör temsilcilerine teşekkür etti.

Örs sözlerine şöyle devam etti:

“MARBLE’ı bu yıl yirminci kez gerçekleştireceğiz. Bunu önemsiyoruz. İzmir’e, sektöre, uluslararası fuarcılık platformuna bunu hissettirmek istiyoruz. 10’lu yıldönümleri süreçte önemli kilometre taşlarıdır. Tanıtımlarımızla, etkinliklerimizle 20 yıl algısını kamuoyunda, İzmir’de yaratmaya çalışacağız. Fuarla ilgili farkındalık yaratacağız. Bu yıl hem katılımcı hem de ziyaretçisiyle, fuarımızın ulusal ve uluslararası alanda ses getirmesi için, yirmi yıllık geçmişine yakışır bir fuar yapmayı istiyoruz.

Mermer Fuarı, İzmir’in ötesinde, hem Türkiye’de ve hem de uluslararası sektörde, 20 yılda hak ettiği noktaya ulaştı. Fuarımız gelecek yıllarda da mermer ve doğaltaş üreticilerini, yabancı firmalar ve alıcılarla buluşturmaya, iş bağlantılarını gerçekleştirmeye ve dünyanın en büyük mermer rezervine sahip ve dünyanın en büyük mermer üreticisi olan Türkiye’nin, mermer ihracatının artmasına katkıda bulunmaya devam edecektir. MARBLE’ı, yeni fuar alanımız ile birlikte çok daha önemli noktalara taşımayı, alanında dünyanın en etkili lider fuarı yapmayı hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Fuara ilişkin çalışmalar hakkında bilgi veren Örs, “Fuara dünyanın birçok bölgesinden alım heyeti ve ziyaretçinin gelmesini bekliyoruz. Biz ekip olarak dünyanın birçok noktasında Fuarın tanıtımını yaptık. Alım heyeti çalışması yaptığımız ülkelerden gelmesi kesinleşen ülkeler şöyle; Almanya, Azerbaycan, BAE, Bahreyn, Cezayir, Fas, Filistin, Gürcistan, Hollanda, Irak, İran, İsrail, İspanya, İtalya, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kuveyt, Letonya, Lübnan, Libya, Litvanya, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Rusya, Suudi Arabistan, Slovenya, Slovakya, Tunus, Türkmenistan, Umman, Ukrayna, Ürdün, Yemen ve Yunanistan. Arkadaşlarımız halen büyük bir duyarlılıkla çalışmalarını sürdürüyorlar. Ayrıca bu yıl fuarımızın yirminci yaşına yaraşır bir gala düzenlemek istiyoruz, hazırlıklarımız devam ediyor” diye konuştu.

20’nci MARBLE’ın ardından gündemlerinde yeni fuar alanının sektöre tanıtılmasının yer aldığını belirten Örs, 2015 yılında yeni fuar alanında gerçekleştirilecek MARBLE’a yönelik danışma kurulu toplantısı yapacaklarını söyledi. Örs, sektör temsilcilerinin de yer aldığı bir çalışma grubu oluşturarak, yerleşim düzeni nasıl olmalı, sektörün ihtiyaçları nasıl karşılanmalı gibi konularda ‘ortak akıl’ çalışması yapacaklarını sözlerine ekledi.

İZFAŞ tarafından organize edilen Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Derneği (UFI) onaylı MARBLE Fuarı, 26 - 29 Mart 2014 tarihlerinde, 10.00 – 19.00 saatleri arasında sadece profesyonel ziyaretçiye açık olarak düzenleniyor.

MARBLE DANIŞMA KURULU TOPLANTISINA KATILAN SEKTÖR TEMSİLCİLERİ

TÜMMER BAŞKAN VEKİLİ ve YÖN. KRL. ÜYESİ R. İHYA KANGAL
İZFAŞ YÖN. KRL. ÜYESİ / İZ-KO MERMER YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEVLÜT KAYA
İZFAŞ YÖN. KRL. ÜYESİ / EGE MADEN İHR. BİRLİĞİ YÖN. KUR. BŞK. ARSLAN OSMAN ERDİNÇ
EGE MADEN İHRACATÇI BİRLİKLERİ BAŞKAN YRD. / AYDIN SANAYİ ODASI BAŞKANI MEHMET YUNUS ŞAHİN
TÜMMER YÖN. KRL. ÜYESİ OĞUZHAN ARSLAN
TÜMMER YÖN. KRL. ÜYESİ HALİM YANAŞMAYAN
TÜMMER YÖN. KRL. ÜYESİ SAMET GÜNDÜZ
TÜMMER YÖN. KRL. ÜYESİ M. NACİ İLCİ
TÜMMER YÖN. KRL. ÜYESİ FERAH TÜRKMEN
TÜMMER YÖN. KRL. ÜYESİ CELALETDİN GÜREL
TÜMMER GENEL SEKRETERİ ESİN OZGAN
EGE İHRACATÇI BİRLİĞİ YÖN. KRL. ÜYESİ CANAN ÖZLÜTÜRK
EBSO / TAŞPINAR MERMER AHMET TAŞPINAR
İZMİR TİCARET ODASI ALİ İHSAN YENİEV
İZMİR MERMERCİLER DERNEĞİ BAŞKANI NURİ KUNTEL
İZMİR MERMECİLER ODASI BAKANI TAYFUN GEYLAN
EGE DOĞALTAŞ PLATFORMU BAŞKANI ERTUĞRUL DOĞUÇ
AFYON İSÇEHİSAR MERMERCİLER DERNEĞİ BAŞKANI METİN MERCAN
BURDUR MERMERCİLER VE MADENCİLER YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ HAKKI ARSLAN
MUĞLA MERMERCİLER DERNEĞİ BAŞKANI ABDULLAH KOÇAR
DİYARBAKIR MERCİLER VE MADENCİLER DERNEĞİ BAŞKANI ZEKİ TUTAL
DENİZLİ MADENCİLER DERNEĞİ ALİ EDEM
ELAZIĞ MERMERCİLER VE MADENCİLER DERNEĞİ ALİ SEYRAN
BURDUR RENTAŞ MERMER İSMET BEKTAŞ
AYAZOĞLU AKTAŞ MERMER SITKI AYAZOĞLU
BİLECİK MERMERDER KENAN ŞENŞAR
TRAMERTAŞ MERMER METİN BALIBEY
TUREKS MERMER İLYAS BAYRAKÇEKEN
BİLECİK MERMERCİLER DERNEĞİ GENEL SEKRETERİ OSMAN KENAN ŞENŞAR
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 11/22 °C
İstanbul 17/20 °C
İzmir 15/24 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,5435
EURO
10,3611
IMKB
80.549
ALTIN
511,333