Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
22 Şubat 2014
SAP 2014’te %20 Büyüme Hedefliyor
Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, gelenekselleşmiş SAP Forum toplantılarının 18’incisini 20 Şubat’ta gerçekleştirdi.

Kurumsal uygulamalar ve yazılım alanında dünya lideri SAP, bu yıl 18’inci kez düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliklerinden olan SAP Forum’un Ankara ayağını 20 Şubat’ta Grand Rixos Otel’de gerçekleştirdi. 900’den fazla katılımcıyı ağırlayan SAP Forum Gelecek Bugün temasıyla, 5 paralel salonda toplam 30 sunuma sahne oldu.

Zeynep Keskin: “Dünya çapında 1500 Startup girişimini destekledik, Türkiye’de de potansiyel iş gücünü harekete geçirecek çalışmalar yapıyoruz .”

Türkiye ekonomisine ve yatırım ortamına güvendiklerini belirten Zeynep Keskin, şunları söyledi:

“Sürekli yatırım öngördüğümüz Türkiye’de, mevcut ekonomik yapıya ve yatırım ortamına güveniyoruz. Türkiye’de kaynakların etkin kullanımı ve şeffaflık gibi konulardaki dönüşüm projelerine tam destek veriyoruz. Gelişmekte olan ülkemiz, dinamik ekonomisi, yetkin ve genç iş gücü havuzuyla büyük bir potansiyel taşıyor. Biz de bu potansiyeli hayata geçirecek faaliyetler yürütüyoruz. Yaş ortalaması 34 olan SAP, Türkiye’den yetiştirdiği yeteneklerini yurt dışına gönderiyor. Bugüne kadar dünya çapında 1500 Startup projesine destek verdik. Türkiye’deki büyüme paralelinde bu alandaki girişimlerimizi artırmaya sürdürüyoruz. Üniversitelere ve yeni teknoloji geliştirme kapasitesi olup şahsi girişim niteliği olan startuplara teknoloji geliştirme açısından büyük katkı sağlıyoruz. 2013 yılında 20 milyon Euro yatırımla İstanbul Kurtköy’de açtığımız SAP İnovasyon Merkezi’ne üç yıl içinde 300’ün üzerinde kişinin istihdam etmesini planlıyoruz. 20’ye yakın üniversiteyle sürdürdüğümüz işbirliğimiz ile genç istihdamı is gücüne kazandırmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilir büyüme ilkemizle, Türkiye pazarında 2012’de %25, 2013’te de %34 büyüyen SAP olarak, 2014’te ise %20’nin üzerinde büyüme kaydetmeyi bekliyoruz.”

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kurumsal uygulamalar ve yazılım alanında dünya lideri SAP, 42 yıllık global deneyimiyle Türkiye’deki kurumlar için inovasyon, verimlilik, rekabetçilik ve tasarruf artışı sağlayan bilgi teknolojileri geliştiriyor. SAP Türkiye olarak bu yıl 18’incisini Ankara’da gerçekleştirdiğimiz SAP Forum etkinliğiyle, bilişim dünyasına sunduğumuz yenilikçi teknolojilerin kamuda yarattığı sıçrama etkisini paylaşmak istedik. Ülkemizde kamu hizmetlerinin gelişmiş ülkeler seviyesinde verimliliğe ulaşması için, Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde hayata geçirilen e-dönüşüm yolculuğunda yazılım teknolojilerinden maksimum seviyede yararlanılması gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda sunduğumuz mobilite, bulut bilişim, büyük veri, iş analitiği ve yeni veri tabanları gibi inovatif bilgi teknolojileri sayesinde kamu kurumlarının verimliliği ve vatandaşların yaşam kalitesinin yükselmesine hizmet ediyoruz. Kamunun önde gelen teknoloji sağlayıcıları arasında yer alan şirketimiz, sunduğu inovatif çözümlerle Türkiye’nin e-devlet dönüşümüne katkıda bulunuyor. Türkiye’de Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu’nun son açıklamasına göre 2013 yılı 3. çeyreğinde toplamda 65,8 milyon mobil abone var. Bu rakam, Türkiye nüfusunun yüzde 92,1’i anlamına geliyor. Vatandaşın kamu kurumlarıyla iletişiminde internet kullanım oranının %45 seviyesine yükselmesi e-devlet dönüşümünün en somut örneği.”

Kayıt dışı ekonomiyle mücadeleye SAP desteği
Türkiye’nin e-devlet dönüşümünü destekleyen ve 42 yıllık küresel bilgi birikimini kamu sektörünün dönüşümüne katma değer sağlamak için aktaran SAP Türkiye, Forum etkinliğinde kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik teknolojik çözümleri ön plana çıkardı

SAP, Türkiye’nin e-devlet dönüşümünde global standartlar yakalamasına ve vatandaşlara sunulan hizmet kalitesinin gelişmiş ülkeler seviyesine yükselmesine imkan sağlayacak ERP uygulamalarının yanı sıra veritabanı, iş zekası, bulut bilişim, mobilite gibi yenilikçi teknolojilerini de Forum Ankara’da tanıttı. Yalnızca ERP alanına değil, SAP HANA gibi bellek-içi platformlar, SAP ASE gibi geleneksel veritabanı ve SAP IQ gibi veri ambarı teknolojileri alanlarına da odaklanan SAP, kayıt dışı ekonomiyle mücadele kapsamında e-fatura, e-defter, e-imza, şeffaflık ve istismar yönetimi çözümlerini katılımcılarla paylaştı. Dünyanın lider kurumlarıyla beraber geliştirilen SAP Suistimal Yönetimi çözümü, tahminsel modellemeden, kural bazlı uyarı mekanizmalarına, yapay sinir ağından ağ analizine kadar farklı tespit yöntemlerini bir arada kullanarak, hile ve suistimalle olan mücadelede yeni bir dönem açıyor.

Belgelerle boğuşmaya son
E-devlet ve şeffaflık konularının gündem maddesi olarak ele alındığı SAP Forum Ankara’da, ayrıca kurum arşivlerinin dijital ortama aktarılmasını sağlayan arşiv çözümleri de anlatıldı. Kurum hafızasında yer alan belgelerin sayısallaştırılması, otomatik sınıflandırılması ve tasnif edilmesi, ardından standartlara göre arşivlenmesi ve yönetilmesi için SAP Türkiye’nin geliştirdiği çözümlerin, kurumların e-dönüşümünde yaşattığı etki incelendi.

SAP altyapısı kamu kurumlarının veri güvenliğine güç katıyor
Veri güvenliği ve kesintisiz veri saklama konusunda taahhüdünü özel sektörde olduğu kadar kamu sektöründe de sürdüren SAP Türkiye, Havelsan’la iş ortaklığı kapsamında geliştirilen uygulamalarını SAP Forum Ankara’da katılımcılarla paylaştı. Kamu kurumlarının stratejik hedeflerinin belirlenmesiyle başlayan süreçte bu hedeflere uygun bütçe planlanması ve sonuçların kurum karneleri ile raporlanması SAP teknolojileriyle mümkün kılınıyor. Havelsan ayrıca SAP altyapısıyla, SAP ERP projelerine değer katacak, kamu kurumlarında geçerli kanunlara özel olarak geliştirilmiş olan kamu bordrosu, kamu özlük işlemleri, kamu bütçesi ve kamu ihale kanunu modüllerini tanıttı. SAP, Havelsan işbirliğinin yanı sıra dünyada birçok savunma ve havacılık şirketiyle uzun yıllardır sürdürdüğü çalışmalar sayesinde edindiği birikimi ve çözümleri yerli savunma sanayisinin de hizmetine katarak sektöre güçlendiriyor.

SAP için başarı hikayesi: TÜRK HAVA KUVVETLERİ
Dünyanın ilk askerî havacılık teşkilatlarından biri olan Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının 1911 yılına kadar uzanan tarihçesi içerisinde kısa görünse de, SAP Teknolojilerinin Türk Hava Kuvvetleri tarafından aşamalı olarak kullanıma alınmasının 15 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde Türk Hava Kuvvetleri, yetkin personeli ve HAVELSAN A.Ş.’nin çalışmaları ile SAP ürün ve teknolojilerini ihtiyaçlara en etkin cevap verecek şekilde uyarlamıştır.

u uygulama ile Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının;
• İnsan, finans, zaman, lojistik dahil her türlü kaynaklarını entegre yapıda tasarlanmış bir bilgi sistemi platformu üzerinden daha etkin şekilde yönetme yeteneği kazandığını, ve
• Bilgi Gücü vizyonu doğrultusunda benzeri görülmeyen bir atılımı gerçekleştirdiğini değerlendiriyoruz.

SAP Forum Ankara kapsamında, tüm dünyaya örnek gösterilecek bu proje için Hv.K.K.MEBS Bşk. Dr. Hv.Tuğg. Mehmet Argun’a ödül arz edilmiştir.

Başarılı SAP projelerine ödül
SAP Forum Ankara’da, inovatif çözümleri benimseyen şirketler ödüllendirildi. Yılın İş Zekası Ödülü’nü kazanan TEİ Tusaş Motor’un Bilgi Teknolojileri Müdürü Cengiz Soyukan; Yılın Stratejik İş Ortaklığı kategorisinde ödül alan Havelsan’ın Genel Müdürü Sadık Yamaç ve Yılın İş Uygulaması ödülüne layık görülen Anadolu Ajansı’ndan Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı Yakup Şıvka ödüllerini SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin’in elinden aldı.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri





Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -4/10 °C
İstanbul 2/11 °C
İzmir 3/14 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,0428
EURO
6,5497
IMKB
80.549
ALTIN
307,951