Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
22 Şubat 2014
Geleceğin Renkli Kalemleri Yetişiyor
Yapı Kredi ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ile 8 yıldır sürdürülen Okuyorum Oynuyorum eğitim programı kapsamında hayata geçirilen Renkli Kalemler projesi ile geleceğin gazetecileri yetişiyor.

Yapı Kredi, çocuklara okuma, yazma, araştırma, kendini doğru ifade etme gibi konularda beceriler kazandırmak amacıyla 2006 yılından bu yana TEGV ile 100 bin çocuğa ulaşan Okuyorum Oynuyorum eğitim programını sürdürüyor. Her yıl çocuklara yönelik bir eğitim programının hayata geçirildiği projenin bu seneki ayağı ise Renkli Kalemler Gazetesi...

ünseli Özen Ocakoğlu, Esen Evran, Nermin Bezmen, Yonca Tokbaş, Ferhan Kaya Poroy gibi usta kalemlerin destek verdiği Renkli Kalemler projesi ile Türkiye’nin farklı noktalarında bulunan TEGV Eğitim Parkları’ndaki ilköğretim çağındaki çocuklar medyanın değerli isimlerinin koçluğunda gazete çıkararak, kalemlerini geliştirecek, analitik düşünme yetilerini daha üst noktalara taşıyacak ve yeteneklerini keşfedecekler. Çıkaracakları gazetenin içeriği ve biçimlenmesi sürecinde ortak karar alma becerilerini ortaya çıkarmaları ve amaca yönelik seçim yapmaları hedefleniyor. Mesleki etik tutumu geliştirmeleri ve yazı aracılığıyla teknolojiyle bağlarının kuvvetlenmesi de projenin ana hedefleri arasında. Toplam 8 hafta sürecek eğitim ve çalışmaların sonunda çıkacak gazetenin hazırlık sürecinde TEGV gönüllüleri de aktif olarak yer alacak.

Projenin ilk etabı İstanbul, Samsun ve Van’da

Projenin ilk etabı, 2013-2014 eğitim yılında TEGV’in İstanbul Sema ve Aydın Doğan Eğitim Parkı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Eğitim Parkı ve Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’nda uygulanacak ve her ilde bir Renkli Kalemler Gazetesi çıkarılacak. Eğitim Parklarında oluşturulan çalışma gruplarında çocuklar gazetenin mizanpajından fotoğraflarına, haber içeriğinden tasarımına kadar her ayrıntısından sorumlu olacaklar. Gazetenin hazırlık çalışmalarına Mart ayında başlanacak ve usta gazeteciler belirli aralıklarla sorumlu oldukları Eğitim Parkını ziyaret ederek çocuklara danışmanlık yapacaklar. Renkli Kalemler gazeteleri Mayıs ayında basılarak, İstanbul, Samsun ve Van’daki TEGV Eğitim Parklarında dağıtılacak.

Çocuklara birçok beceri kazandırmanın yanı sıra geleceğin gazetecilerinin yetişmesine de katkı sağlayacak proje, önümüzdeki öğretim dönemlerinde Türkiye’nin farklı illerinde bulunan TEGV Eğitim Parkları’nda çocuklarla buluşmaya devam edecek.

 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 3/11 °C
İstanbul 6/13 °C
İzmir 5/16 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3320
EURO
6,0605
IMKB
80.549
ALTIN
213,055