Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
22 Şubat 2014
Geleceğin Renkli Kalemleri Yetişiyor
Yapı Kredi ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ile 8 yıldır sürdürülen Okuyorum Oynuyorum eğitim programı kapsamında hayata geçirilen Renkli Kalemler projesi ile geleceğin gazetecileri yetişiyor.

Yapı Kredi, çocuklara okuma, yazma, araştırma, kendini doğru ifade etme gibi konularda beceriler kazandırmak amacıyla 2006 yılından bu yana TEGV ile 100 bin çocuğa ulaşan Okuyorum Oynuyorum eğitim programını sürdürüyor. Her yıl çocuklara yönelik bir eğitim programının hayata geçirildiği projenin bu seneki ayağı ise Renkli Kalemler Gazetesi...

ünseli Özen Ocakoğlu, Esen Evran, Nermin Bezmen, Yonca Tokbaş, Ferhan Kaya Poroy gibi usta kalemlerin destek verdiği Renkli Kalemler projesi ile Türkiye’nin farklı noktalarında bulunan TEGV Eğitim Parkları’ndaki ilköğretim çağındaki çocuklar medyanın değerli isimlerinin koçluğunda gazete çıkararak, kalemlerini geliştirecek, analitik düşünme yetilerini daha üst noktalara taşıyacak ve yeteneklerini keşfedecekler. Çıkaracakları gazetenin içeriği ve biçimlenmesi sürecinde ortak karar alma becerilerini ortaya çıkarmaları ve amaca yönelik seçim yapmaları hedefleniyor. Mesleki etik tutumu geliştirmeleri ve yazı aracılığıyla teknolojiyle bağlarının kuvvetlenmesi de projenin ana hedefleri arasında. Toplam 8 hafta sürecek eğitim ve çalışmaların sonunda çıkacak gazetenin hazırlık sürecinde TEGV gönüllüleri de aktif olarak yer alacak.

Projenin ilk etabı İstanbul, Samsun ve Van’da

Projenin ilk etabı, 2013-2014 eğitim yılında TEGV’in İstanbul Sema ve Aydın Doğan Eğitim Parkı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Eğitim Parkı ve Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’nda uygulanacak ve her ilde bir Renkli Kalemler Gazetesi çıkarılacak. Eğitim Parklarında oluşturulan çalışma gruplarında çocuklar gazetenin mizanpajından fotoğraflarına, haber içeriğinden tasarımına kadar her ayrıntısından sorumlu olacaklar. Gazetenin hazırlık çalışmalarına Mart ayında başlanacak ve usta gazeteciler belirli aralıklarla sorumlu oldukları Eğitim Parkını ziyaret ederek çocuklara danışmanlık yapacaklar. Renkli Kalemler gazeteleri Mayıs ayında basılarak, İstanbul, Samsun ve Van’daki TEGV Eğitim Parklarında dağıtılacak.

Çocuklara birçok beceri kazandırmanın yanı sıra geleceğin gazetecilerinin yetişmesine de katkı sağlayacak proje, önümüzdeki öğretim dönemlerinde Türkiye’nin farklı illerinde bulunan TEGV Eğitim Parkları’nda çocuklarla buluşmaya devam edecek.

 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 16/34 °C
İstanbul 21/29 °C
İzmir 22/35 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,8596
EURO
7,7623
IMKB
80.549
ALTIN
397,185