Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
22 Şubat 2014
İş Yatırım 2013 Sonuçlarını Açıkladı
İş Yatırım 2013 yılı konsolide net kârını 70,8 milyon lira olarak açıklarken, bu kâr şirketin tarihi en yüksek yıl sonu kârı olarak gerçekleşti.

Türk sermaye piyasalarının öncü ve lider kuruluşu İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (ISMEN), 2013 yılsonu finansal sonuçlarını açıkladı. İş Yatırım’ın konsolide net kârı, dördüncü çeyrekte yıllık bazda %14 artarak oniki aylık dönemde 70,8 milyon lira olarak gerçekleşirken, özkaynak karlılığı %14,5 oldu.

İş Yatırım Genel Müdürü Erdal Aral konuya ilişkin yaptığı açıklamada “2013 yılı küresel likiditenin azaldığı, sermayenin gelişmekte olan piyasalardan gelişmiş piyasalara yönelmeye başladığı, yurt içinde ve yurt dışında siyasi gerginliklerin arttığı, döviz kurları ve faiz oranlarında yukarı yönlü ve keskin değişikliklerin meydana geldiği zor bir yıldı. Sermaye piyasalarında yaşanan şiddetli dalgalanmalara rağmen, farklı faaliyet alanlarından gelir elde etme yeteneğimiz ile 2013 yılında finansal performansımızı başarılı bir şekilde devam ettirdik. 2013 yılında elde ettiğimiz kar, İş Yatırım için tarihi en yüksek kar oldu. Bu sonuçlar başta uzman insan kaynağımızın, başarılı faaliyet performansımızın ve etkin risk yönetimi politikamızın en önemlisi göstergesidir” dedi.

310,5 milyon lira çıkarılmış sermayeye sahip olan İş Yatırım’ın özkaynak büyüklüğü, son 6 yılda hissedarlarına ödediği halka arz gelirinin %97’sine karşılık gelen toplam 97 milyon TL nakit temettüye rağmen, geçen yılın aynı dönemine göre %13 artarak 518,5 milyon lira olarak açıklandı. İş Yatırım’ın yıllık bazda %18 artarak 4,9 milyar liraya yükselen aktif büyüklüğü ise sektörün toplam büyüklüğünün üçte birinden fazlasını temsil ediyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -1/4 °C
İstanbul 4/9 °C
İzmir 5/11 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3897
EURO
6,1109
IMKB
80.549
ALTIN
215,679