Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
23 Şubat 2014
Boğaziçi ve Migros'tan Perakendede İşbirliği
60 yıldır perakende sektöründe ve genç istihdamda öncü Migros Grubu, Boğaziçi Üniversitesi’nin 150 yıllık deneyimi ile tüm Türkiye’de liderlik harekatı başlatıyor

Türkiye’nin öncü perakende kuruluşu Migros Grubu sektörüne nitelikli insan yetiştirme adına üstlendiği öncü misyonu, yepyeni bir işbirliği ile daha ileri bir boyuta taşıdı. 150 yıllık köklü tarihi ile Türkiye’nin gözde üniversitesi konumundaki Boğaziçi Üniversitesi’nin deneyimi ve Migros Grubu’nun katkılarıyla içeriği hazırlanan Perakende Yönetimi Sertifika Programı ile ilgili tören Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Törene, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker, Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meltem Özturan, BÜYEM Merkez Müdürü Dr. Tamer Atabarut ile Migros Ticaret A.Ş. İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Demir Aytaç katıldı.

Program iki ayda tamamlanacak, 70 ile yayılacak
Toplam 2 aylık dönemler halinde uygulanacak programın ilk uygulaması 24 Şubat - 19 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek. Migros Grubu bünyesinde çalışan ve liderliğe hazırlanan tüm mağaza yöneticileri bu programa katılabilecek. Teorik eğitimle başlayacak olan programa katılan mağaza yöneticileri, daha sonra mevcut görevlerinin başında, kendilerine verilen projeleri profesyonel hayatın içinde tamamlayacaklar. Ardından tekrar Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitime girecek olan genç yöneticiler, eğitim süresinin sonunda sınava girecekler. 2014 yılında Ankara, Antalya, Aydın, Denizli, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Muğla ve Samsun illerinden katılımcılarla gerçekleşecek olan program, yılda üç kez ikişer aylık dönemlerde tekrarlanacak; her yıl farklı illerden katılımla 70 ile kadar yayılacak. Perakende Yönetimi Sertifika Programı’nın ana konuları perakende ve ticaretin ana başlıklarından seçilirken, programda; katılımcılar Pazarlama, Finans, Liderlik, CRM, Müşteri Satınalma Alışkanlıkları, Tedarik Zinciri Yönetimi, Yönetim Hukuku ana başlıklarında eğitim alacaklar. Programı tamamlayan ve bitirme sınavında belirlenen barajı geçen katılımcılar ‘Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Perakende Yönetimi Uzmanlık Sertifikası’nı almaya hak kazanacaklar.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu: “Boğaziçi Üniversitesi ve Migros, perakende sektörünün vizyonunu daha ileriye taşımayı amaçlamaktadır.”
"Dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer alan Boğaziçi Üniversitesi Türkiye’nin en iyi öğrencilerine, kaliteli akademik kadrosuyla en gelişmiş tekniklerle eğitim vermektedir” diyen Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, üniversitenin eğitimin yanı sıra akademik kadrosunun yaptığı Ar-Ge faaliyetleri ile ‘3. Nesil Üniversite’ anlayışının Türkiye’deki öncüsü konumunda olduğunu söyledi.
Prof. Dr. Barbarosoğlu şöyle devam etti: “Boğaziçi Üniversitesi olarak üretilen bilgiyi toplumun faydasına sunmak, toplumsal gelişimi desteklemek önemli amaçlarımızdan biri haline gelmiştir. Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile, Teknopark faaliyetlerimizle, Teknoloji Transfer Ofisi’miz ile, İnovasyon Merkezi ve diğer kurumsal araştırma merkezlerimizle bilginin hayata geçirilmesi yönünde çok ciddi çabalar sarf etmekteyiz. Ülkemizin lokomotif sektörlerinden biri olan perakende sektörünün gelişmesi ve yenilenen bilgi ile donanım kazanması ve sektörün kaliteli yönetici ihtiyacının karşılanması amacıyla Migros ile yaptığımız işbirliği de hayata dönük eğitim anlayışımızın yeni bir aşamasını oluşturmaktadır. Müşteri odaklı bir anlayışla yeniden şekillenen sektörün gelişmiş insan gücü ihtiyacını karşılamak ve yönetici adaylarını ortaya çıkarmak amacıyla hazırlanan program çerçevesinde Boğaziçi Üniversitesi ve Migros, perakende sektörünün vizyonunu daha ileriye taşımayı amaçlamaktadır."

Özgür Tort: “Çalışanlarımızın yüzde 72’si Y jenerasyonu”
Konuyla ilgili düzenlenen törende konuşan Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort, Migros Grubu’nda çalışanların yaş ortalamasının 29, çalışanların %72’sinin ise Y jenerasyonundan olduğu bilgisini verdi. Migros’un 18 bin çalışanının 3 bin 500’ünün yönetici kademesinde olduğunu ve Türkiye’nin 70 ilinde öğrenmeye açık, liderlik özellikleri olan, çok nitelikli genç yöneticilerle çalıştıklarını vurgulayan Özgür Tort, “Şimdi Perakende Yönetimi Sertifika Programı ile birlikte Şanlıurfa’dan Erzincan’a, Erzurum’dan Edirne’ye Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan genç perakendecilere Boğaziçi Üniversitesi’nin 150 yıllık mükemmel sistemiyle geliştirmek için yatırım yapacağız, geleceğin liderlerini hazırlayacağız” dedi.

“Migros gençlere yaptığı yatırımla genç kalıyor”
“Migros 60 yıldır genç kalmayı başaran bir kuruluş, bunun sırrı gençlere yaptığı yatırımda” diyen Tort, 70 ildeki mağaza yöneticilerine açık olacak eğitim programının, esasında Migros’un sürekli büyüme hedefine hizmet eden önemli bir gelecek yatırımı olduğunu vurguladı. Sektöre, ticari bakış açısına sahip analitik liderler ve güçlü yöneticiler yetiştirmenin önemine dikkat çeken Özgür Tort, şöyle devam etti: “Bu programa dahil olacak yöneticilerimiz esasında farklı akademik geçmişe sahip ve mağaza yönetimi konusunda derinlemesine tecrübeleri var. Burada bulacakları ise; kendilerini kariyerlerinde bir adım ileri taşıyacak olan bütünsel bakış açısı ve işletme yönetimine ilişkin bilgiler. Bu program sayesinde, tecrübeleriyle en güncel akademik bilgiler bir araya gelecek. Bu program hem kendi kariyerleri açısından hem de sektör ve şirketimiz açısından çok önemli kazanımlar yaratacak bir fırsat haline dönüşecek.”

 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 9/22 °C
İstanbul 12/21 °C
İzmir 16/27 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,9310
EURO
6,6059
IMKB
80.549
ALTIN
244,112