Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
24 Şubat 2014
Yılın Girişimcisi Baydöner Oldu
EY’nin dünya çapında gerçekleştirdiği ve girişimcilik konusunda dünyanın en prestijli iş dünyası ödül programı olarak kabul edilen Yılın Girişimcisi programının Türkiye ayağı sonuçlandı

EY’nin bu yıl dünya çapında 27’inci, Türkiye’de ise Hürriyet Gazetesi iş birliği, CNN Türk ve Endeavor’ın katkılarıyla 9’uncusunu düzenlediği Yılın Girişimcisi programının kazananı, Türk mutfağının önemli ürünlerinden biri olan döneri, fast food ürünlerle rekabet edebilir bir seviyede dünyaya tanıtmayı hedefleyen Baydöner oldu.

Çırağan Sarayı’nda düzenlenen görkemli gala gecesinde Yılın Girişimcisi ödülünü alan Baydöner Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yılmaz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feridun Tunçer, 4-8 Haziran 2014 tarihlerinde Monte Carlo’da düzenlenecek World Entrepreneur Of The Year - Dünya Yılın Girişimcisi programında Türkiye’yi temsil edecek.

Yılın Girişimcisi programında başarıya ulaşan Baydöner’in kurucuları, medya ve iş dünyasının seçkin isimlerinden oluşan jüri tarafından girişimcilik ruhu, stratejik bakış açısı, sosyal ve kültürel etki, finansal performans, saygınlık ve yenilikçi anlayış gibi kriterler doğrultusunda birinci seçildi.
Bu yıl Türkiye’yi Monte Carlo’da temsil edecek olan Yılın Girişimcisi Baydöner Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yılmaz, “Başarısı sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp dünya çapında kanıtlanmış olan saygın jüri üyelerinin takdirini kazanmak bizim için bir onurdur. Türkiye’nin değeri olan döneri dünya çapında hak ettiği yere ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız” sözleriyle yaşadığı mutluluğu dile getirirken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feridun Tunçer ise, “Bu ödül bizim için bir ödülden çok daha fazlasını ifade ediyor” dedi.

Devlet fikri olanın yanında Girişimciliğe verdiği destekten dolayı EY Türkiye’ye teşekkür eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yarışmaya katılan 5 finalisti cesaretlerinden dolayı tebrik etti. Hiçbir başarının tesadüf olmadığını, başarıyı yakalamış bütün ekonomilerin hikayelerinin altında disiplinli ve çok çalışmanın olduğunu ifade eden Işık, "Başarı için sadece parlak fikir ve cesaret yetmiyor. Aynı zamanda doğru ve stratejik adımların atılması gerekiyor" diye konuştu. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması noktasında bilim ve teknoloji ile girişimciliği olmazsa olmaz olarak gördüklerini vurgulayan Işık, şunları söyledi: “Girişimciliğin desteklenmesi adına önemli adımlar atıyoruz. Fikri olanın artık devlet yanındadır. Her noktada, fikirden ürüne, üründen pazarlamaya, pazarlamadan satışa kadar her aşamada çok büyük oranda hibe olmak üzere destekliyoruz.”

Türkler, Avrupalı ve Amerikalılardan daha girişimci
Türklerde girişimci ruhunun var olduğunu kaydeden jüri başkanı Doğan Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hanzade Doğan Boyner ise, “Euro Barometre araştırmasına göre Amerikalıların yüzde 61’i, Avrupalıların ise yaklaşık yüzde 50’si kendi işini kurmak istiyor. Benzer bir araştırmayı Türkiye’de 3 bin kişinin katıldığı bir anket çalışmasıyla gerçekleştirdik. Anketten çıkan sonuca göre, katılımcıların yüzde 66’sı kendi işini kurmak istiyor. Bu da bizim Amerikalılar ve Avrupalılardan daha girişimci ruhuna sahip olduğumuzun bir kanıtıdır” dedi.

Ülkemizde Chobani gibi nice cevherler var
Ödül töreninde bir konuşma yapan EY Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Çamlıca, girişimciliğin ülke ekonomisinin gelişmesinde büyük bir rol oynadığını belirterek girişimcilik kültürünün ülkemizde yaygınlaşmasıyla birlikte dünya arenasında daha fazla markanın boy göstereceğine vurgu yaptı ve sözlerine şöyle devam etti;
“Gerekli desteğin sağlanması ve başarı yakalamış girişimcilerin doğru şekilde tanıtılmasıyla bu coğrafyadan çok daha fazla girişimcinin çıkacağına inanıyorum. Geçtiğimiz yıl ‘World Entrepreneur Of The Year – Dünya Yılın Girişimcisi’ ünvanını kazanan Erzincan doğumlu iş adamı Chobani Yoğurtları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hamdi Ulukaya, girişimcilik konusunda ülke insanına olan inancıma güzel bir örnek teşkil ediyor.”

Girişimcilere birçok kapı açıyoruz
Yılın Girişimcisi programına katılan girişimciler açısından prestijin yanı sıra birçok iş fırsatı da sağladığını belirten EY Yılın Girişimcisi Ülke Lideri Demet Özdemir ise, “Yılın Girişimcisi, bir yarışmadan çok iş dünyasından önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşen bir girişimcilik programı. Bu program vesilesiyle, katılan tüm finalistlere ülke çapında bilinirliklerini arttırmak, yerel ve global pazarlarda önemli bir network ağı içerisine dahil olmalarını sağlamak ve iş dünyasının önde gelen iş adamlarından oluşan bağımsız jüri üyeleri ile tanışma fırsatı sağlamak gibi birçok fayda sağlıyoruz. Markanın değerine büyük katkı sağlayan bu lokal sürecin sonunda Monte Carlo’da düzenlenen EY Dünya Yılın Girişimcisi programında Türkiye’yi temsil eden Yılın Girişimcisi, global bir platforma da açılmış oluyor. Bu platform üzerinden kazanılan ilişkiler yeni iş fırsatları sunuyor” dedi.


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -3/10 °C
İstanbul 3/13 °C
İzmir 5/17 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,0485
EURO
6,5545
IMKB
80.549
ALTIN
308,677