Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
25 Şubat 2014
İş Bankası'ndan Portföy Garantisi Sistemi
İş Bankası esnafa ve küçük işletmelere Portföy Garantisi Sistemi ile destek oluyor

Türkiye İş Bankası, Kredi Garanti Fonu (KGF) ile Mikro KOBİ’lere Mikro Krediler Portföy Garantisi Sistemi Protokolü’nü imzaladı. Portföy Garantisi Sistemi ile şirket merkezleri protokol kapsamında belirlenen 43 ilde yer alan firmalar, 31.12.2014 tarihine kadar 6 aydan 36 aya kadar değişen vadede tek seferde 49.500 TL’ye kadar, toplamda ise 148.500 TL’ye kadar Taksit Ödemeli Ticari Kredi kullanabilecek.

Programdan yararlanmak isteyen firmaların, başvuru tarihi ve önceki 2 yılsonu çalışan sayısının 9 ve altında olması gerekiyor. Ayrıca aynı dönemlerden en az birinde işletme cirosu ve aktif büyüklüğünün de 2 milyon Euro’nun altında olması şartı aranıyor. Başvuru için bir diğer önemli husus ise firmanın mevcut durumda KGF özkaynaklarından kullandığı kredi kefalet riskinin bulunmaması.

Program ile ilgili olarak İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce, ‘Ülkemizdeki esnafların ve küçük işletmelerin kredi kullanırken yaşadıkları sıkıntıları yakından takip ediyoruz ve KGF ile imzalamış olduğumuz Portföy Garantisi Sistemi ile teminat problemine çözüm getirmeyi amaçlıyoruz. Program kapsamında KGF’nin kefaleti, verilen kredi tutarının %80’i düzeyinde. Programdan en çok teminat güçlüğü nedeniyle finansmana erişimde zorluk yaşayan esnaf, küçük işletme ve serbest meslek sahiplerinin fayda sağlayacağını düşünüyor ve genişleyen ürün yelpazemizle daha fazla kesime destek olmayı amaçlıyoruz. Programdan yararlanan firmalar temin ettikleri kredi tutarını işletme sermayesinin finansmanında kullanarak işlerini büyütebilecek, daha da ileri götürebilecekler” dedi.

Portföy Garantisi Sistemi’nden Erzurum, Erzincan, Bayburt, Ağrı, Kars, Iğdır, Ardahan, Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Van, Muş, Bitlis, Hakkâri, Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Şırnak, Siirt, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Kayseri, Sivas, Yozgat, Kastamonu, Çankırı, Sinop, Samsun, Tokat, Çorum, Amasya, Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin ve Gümüşhane illerinde faaliyet gösteren esnaf ve işletmeler yararlanabiliyor.

İş Bankası KOSGEB’le, KGF ve diğer bankaların da katılımları ile KOSGEB Proje Destek Programı, Tematik Proje Destek Programı, İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı, Girişimcilik Destek Programı, Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı’ndan destek almaya hak kazanan firmaların eş finansman kapsamındaki finansman ihtiyaçlarına yönelik olarak KOSGEB desteği dışında kalan kısım için Eş Finansman Kredi Programı Protokolü'nü de imzaladı.

İş Bankası Eş Finansman Kredi Programı Protokolü’ne ek olarak protokolde yer alan destek programlarının yanı sıra geri ödemesiz ve/veya geri ödemeli sunulan tüm KOSGEB destek programlarına da KOSGEB Destek Paketi adı altında oluşturduğu ve KOBİ’lerin proje kapsamında oluşabilecek tüm finansman ihtiyaçlarına çözüm getiren kredi ürünleri ile destek veriyor. KOSGEB Destek Paketi’nde Köprü Finansman Kredisi, Eş Finansman Kredisi ve Teminat Mektubu ürünleri yer alıyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 13/26 °C
İstanbul 17/21 °C
İzmir 14/26 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7656
EURO
6,6758
IMKB
80.549
ALTIN
228,334