Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
25 Şubat 2014
Ericsson’dan Kıbrıs’a 4G Çıkarması
Ericsson, Kuzey Kıbrıs Turkcell işbirliğiyle dünyanın en hızlı mobil geniş bant teknolojisi 4G’yi, Lefkoşa’dan sonra Gazimağusa ile buluşturdu.

Long Term Evolution (LTE) teknolojisini Ericsson işbirliği ile ülke çapında bir beta testine dönüştüren Kuzey Kıbrıs Turkcell, Gazimağusa’da 150 Mbps’e ulaşarak teknoloji meraklılarını önemli bir deneyime ortak etti. Gazimğusa Laguna meydanında LTE demolarının gerçekleştirildiği 4G’yi Keşfet etkinliği, Turkcell’in 4G altyapısı üzerinden Bayrak Televizyonu’ndan da canlı yayınlandı.

Etinliğe, Gazimağusa Kaymakamı Şifa Çolakoğlu, Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu Başkanı Kadri Bürüncük, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu Başkan Yardımcısı Sait Erkmen’in yanı sıra Türkiye Turkcell Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, Türkiye Turkcell Şebeke Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı Bülent Elönü, Türkiye Turkcell Bilgi ve Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin ve Ericsson Türkiye Genel Müdürü Ziya Erdem ile Ericsson ve Kuzey Kıbrıs Turkcell yönetimi de katıldı.

Erdem: ”2019’da dünyanın % 65’i 4G’li olacak”
Ericsson Türkiye Genel Müdürü Ziya Erdem yaptığı konuşmada, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in son kullanıcı deneyiminde büyük fark yaratacak olan 4G projesinde, iş ortağı ve altyapı sağlayıcısı olarak yer almaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Önceleri ABD, Japonya ve Kore de yaygın olarak kullanılan teknolojinin, son 3 yıl içinde Avrupa ülkelerinde de hızla yayıldığını anlatan Erdem, 2019 senesinde dünya nüfusunun %65'inin 4G ile kapsanacağının öngörüldüğünü belirtti.

Ziya Erdem sözlerini şöyle sürdürdü: “2013 yılı üçüncü çeyreği itibariyle Ericsson'un sağladığı 4G teknolojisi ile dünyada 110 operatörde ticari olarak 4G son kullanıcılara sunulmuş durumda, en yüksek LTE kullanımı olan dünyanın ilk on operatöründe de, Ericsson LTE sağlayıcısı olmuştur. Bu doğrultuda Kuzey Kıbrıs Turkcell, şebekesini Ericsson’un işbirliğiyle iletişim dünyasının en ileri teknolojisi 4G’ye hazır hale getirdi. 4G teknolojisinin hayata geçmesi ile birlikte Kuzey Kıbrıs Turkcell kullanıcıları çok yüksek hızlarda veri indirme ve veri transferi yapabilecekler, yüksek çözünürlüklü içerikleri kesintisiz olarak izleyebilme olanağına kavuşacaklar. Kullanıcı deneyimini ileriye taşıyacak bu teknoloji ve çevresinde sunulacak yenilikçi servisler konusunda Kuzey Kıbrıs Turkcell ile birlikte ileriki dönemde de çalışmalarımıza devam ediyor olacağız.”

Karaatmaca: Üniversiteler ülkesinde 4G farkı
Lefkoşa lansmanlarının ardından 4G Beta’yı şimdi de Gazimağusa şehrimize taşımanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca; “Dünyanın en ileri teknolojileri, üniversite ülkeleri için ayrıca çok daha önemlidir. 4G deneyimlerimizi DAÜ, YDÜ ve UKÜ gibi önemli üniversitelerimizin olduğu şehirlerde yapmak ana hedeflerimizdendi. En yoğun üniversite nüfusunun yer aldığı Gazimağusa’da bulunmak bizler için ayrıca önemli.” dedi.
Dünyanın en önemli teknoloji öncülerinden Ericsson’la işbirliği yaptıklarını da anımsatan Karaatmaca, Gazimağusa lansmanında Ericsson Türkiye Genel Müdürü Ziya Erdem ve Türkiye’nin teknoloji elçisi Turkcell’in Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz’ü de misafir etmekten ayrıca gurur duyduklarını söyledi.

“Kuzey Kıbrıs Turkcell, dünyanın en ileri teknolojilerini ülkemiz ve insanımızla buluşturmayı kendisine misyon edinmiştir” şeklinde konuşan Karaatmaca sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’taki testlerinde 4G teknolojisi ile tüm operatörler arasında en yüksek hızı yakalayan Turkcell, dünyayla yarışıyor. Bu yarış bizler açısından insanımızı geleceğe ve çağdaş dünya değerlerine taşımak; teknoloji ve insana yatırımlarımızı sürdürerek, kalite ve hızla birlikte daha fazla bilgiye ulaşmak açısından anlamlıdır. 4G teknolojisi ile birlikte artık saniyede 150 Megabitlere (Mbps) varan hıza erişmek mümkün olacak, bizlere çok daha yüksek kapasite ile çok daha kaliteli iletişim imkânı sağlayacaktır.”

‘Bütünüyle Kuzey Kıbrıs Turkcell’
LTE (4G) teknolojisinin bütünüyle Kuzey Kıbrıs Turkcell’in kurduğu ve kendi içinde yönettiği sistemler ile yaşama geçtiğini vurgulayan Karaatmaca, “4G teknolojisine yönelik ilk testimizi iş ortağımız Ericsson ile işbirliği içerisinde 2009 yılında yapmıştık. Lefkoşa’dan sonra şimdi de Gazimağusa’da bir laboratuar testi olan bu testin ötesine geçerek, 4G’yi hep birlikte deneyimliyoruz. Kuzey Kıbrıs Turkcell’in teknoloji elçileri, tüm ülkeyi gezerek 4G deneyimini insanımıza yaşatmayı sürdürecektir.” dedi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 3/12 °C
İstanbul 9/16 °C
İzmir 11/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1200
EURO
9,6929
IMKB
80.549
ALTIN
455,856