Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
25 Şubat 2014
Kartopu Fikir Atölyesi’nde Tasarım Fikirleri
Türkiye’de iplikle mucizeler yaratılabileceğine inananlar, Kartopu Fikir Yumağı Tasarım Yarışması’nda bir araya geliyor.

El örgü sektörünün öncü firması Kartopu, 2013 Ekim ayında başladığı Fikir Yumağı Tasarım Yarışması’nda Türkiye’de tasarıma bakışı geliştirmek ve farklı fikirleri yönlendirebilmek için atölye çalışmaları hazırlıyor. Fikir Yumağı yarışmacıları ile Dünya’da ödül almış pekçok isimden oluşan Fikir Yumağı jürisini bir araya getirecek olan Fikir Atölyesi”nde tasarımın ve hayal etmenin farklı yönleri ele alınıyor.

Bu sene 3’üncüsü düzenlenen Fikir Yumağı Tasarım Yarışması atölye çalışmalarının ikincisi 1 Mart 2014 tarihinde Okan Üniversitesi Mecidiyeköy kampüsünde.-gerçekleşecek. Fikir -Yumağı jurisini, yarışmacılarla -biraraya getirecek atölye çalışmaları, farklı içeriklerden oluşuyor.
Bu çalışmalara katılmak için yarışmacıların Facebook Fikir Yumağı sayfasından atölye çalışmaları için başvurmaları yeterli.

Fikir Yumağı Tasarım Yarışması Fikir Atölyesi'nin ikinci bölümünde yer alacak konular;
1 Mart 2014- Okan Üniversitesi Mecidiyeköy Kampüsü Fikir Yumağı Fikir Atölyesi Program
13.00- 14.15 Gül Bolulu- Dokuma Sanatçısı, Öğretim Görevlisi- Hayal Et Sunum ve atölye çalışması
14.30- 15.15 İpek Tohumcu- Moda Tasarımcısı Kalıp Kontrol ve Renk Kombini Sunum
15.30- 16.15 Tanju Babacan- Moda Tasarımcısı  Şişleri Ele Al Sunum

Dünya’da Türkiye’yi temsil eden tasarımcılar Fikir Yumağı Jürisinde
Jüriyi oluşturan isimler kimlerden oluşuyor; Oya Akman- Endüstriyel ürün tasarımcısı, Zehra Çobanlı- Öğretim Görevlisi, Sanat Yönetmeni; Esra Apaydın- Tekstil Tasarımcısı, Gaye Samsunlu- Yüksek Mimar, Tasarımcı; Hatice İpek Tohumcu- Moda tasarımcısı; Şanel Şan- Sanat Tarihçi; Aslı Jackson Moda tasarımcısı, Öğretim Görevlisi; Gül Bolulu- Dokuma Sanatçısı, Öğretim Görevlisi; Tanju Babacan- Modacı, Çiçek Dilligil- Tiyatro Sanatçısı; Esen Evran- Habertürk Gazetesi; Gülay Altan- Akşam Gazetesi; Dilek Hayırlı- Zaman Gazetesi; Nora Romi- Dinasorus Yayın Grubu; Müge Akgün- Radikal Gazetesi, Sibel Arna- Hürriyet Gazetesi, Şengül Balıksırtı- Sabah Gazetesi, Işık Gençoğlu- Tasarım Yöneticisi ve Küratör; Derya Devrim- Adressistanbul Genel Müdürü; Aylin Yalçınkaya & Ceren Akış-10 Marifet.org. (Detay bilgi için bakınız Juri.doc)

Fikir Yumağı bu sene iki ayrı kategoride
Fikir Yumağı Tasarım Yarışması’na bu sene geçen seneden farklı olarak iki ayrı kategoride değerlendirilecek olan başvurular 15 Ekim 2013 - 15 Mart 2014 Tarihleri arasında fikiryumagi.com web sitesi veya Kartopu Yünleri Facebook Sayfası’ndan yapılıyor.

İplik ile yapılabilecek her türlü yaratıcı ürüne açık olacak yarışmanın toplam ödülü 20 bin Türk Lirası. 15 Ekim 2013- 15 Mart 2014 tarihleri arasında başvuruların devam edeceği yarışma süresince fikiryumagi.com web sitesi veya Kartopu Yünleri Facebook sayfasında yarışma için oy verenler de birbirinden farklı ödüller kazanacak.

Fikir Yumağı Tasarım Yarışması’nın yarı finaline kalan isimler 2014 Nisan ayında açıklanacak. Yarışmanın iki kategorisinde ilk üç derecede olmaya hak kazananlar ise 2014 Mayıs ayında yapılacak ödül töreni ile yarışmacılara ve kamuoyuna duyurulacak.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 11/22 °C
İstanbul 17/19 °C
İzmir 15/24 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,5605
EURO
10,3758
IMKB
80.549
ALTIN
510,384