Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
25 Şubat 2014
Singer'den Bir Yastık Hikayesi Sergisi
Singer, Türkiye’deki 110. yılını çok özel bir sergi ile kutladı. Dünyaca ünlü marka, Anadolu’nun geleneksel uzun yastıklarının yeniden yorumlandığı sergide Türkiye’nin en ünlü 11 moda tasarımcısını bir araya getirdi.

Singer, çok özel yastık tasarımlarının tanıtımı ve satışı için görkemli bir organizasyon düzenledi. 11 yastık, organizasyonda yapılan açık artırma ile satışa sunulurken elde edilen gelir eğitime destek olmak üzere bağışlandı. Proje Direktörü Nur Onur’un proje ile aynı adı taşıyan Bir Yastığa Baş Koymak – Bir Yastık Hikâyesi isimli kitabı da aynı gece davetlilerle buluştu.

Singer, Bir Yastığa Baş Koymak-Bir Yastık Hikâyesi adını verdiği sergisinde herkesi zaman tüneli içinde bir yolculuğa çıkardı. Muzaffer Çaha, Hakan Elyaban, Ahmet Eraslan, Vural Gökçaylı, Dilek Hanif, Cemil İpekçi, Sadık Kızılağaç, Yıldırım Mayruk, Faruk Saraç, Barbaros Şansal, Zuhal Yorgancıoğlu gibi “haute couture” alanında yüksek dikiş tekniğini yaşatan ülkemizin 11 ünlü modacının tasarımları yaratıcılığın sınırlarını zorladı. 140 x 45 cm ölçülerindeki yastık tasarımları; bazen bir ömrü, bazen bir ideali, bazen bir hayatı, evliliği ve her şeyden daha önemlisi aşkı simgelerken duygu dünyamızın kapılarını da araladı.

Sergide Muzaffer Çaha, yin ve yang; Hakan Elyaban, aşkın sembolü gül; Ahmet Eraslan, gül ve diken; Vural Gökçaylı, aşkın ve ölümsüzlüğün adı olarak tanımladığı lale; Dilek Hanif, dantel temalı yastık tasarımları ile sergide yer aldı. Sadık Kızılağaç, tasarımında bir yastığa baş koymak için atılan ilk adımı vurgularken gelin ve damat figürleriyle dikkat çekti. Yıldırım Mayruk’un kadın vücudu şeklinde tasarladığı yastık, serginin en özel çalışmaları arasında kendine yer buldu. Zuhal Yorgancıoğlu aşkı, sarmaşık motifleri ile yastığa işlediği tasarımı ile sergiye farklı bir yorum getirdi.

Faruk Saraç, galaksi ve yıldızlarıyla kozmosu tasarımına taşıdı. Barbaros Şansal, tasarımında dikenli tellere takılan kuş tüylerine yer verdi. Barbaros Şansal tasarımını “Etrafımıza örülü dikenli tellerden, kafeslerden kurtulmanın ve tüm değer sistemlerini aşmanın yolunu aramak belki çok daha zahmetli, kan ve ter dökmeyi gerektiriyor. İçinde bulunduğumuz ve baş koyduğumuzu sandığımız tüm değerlere yeniden bir dönüp bakmanın zamanı belki de artık çoktan geldi. Bunu yapabilmenin, bu kafesten kurtulabilmenin ilk durağı aşk vadisine girmek ve oradan geçerek tüm vadileri aşabilmekten geçiyor…” sözleriyle anlattı.

Cemil İpekçi ise birçok kültürde farklı anlamlar taşıyan lotus motifli çalışması ile sergiye katıldı. İpekçi, “Kayıp bir uygarlıkta su yüzüne çıkıp insanlık tarihinin önemli bir simgesi halini alan, içsel arınmanın ve saflığın temsili lotus tüm değişen değerler rüzgârına maruz kalsa da kendini korumayı başarmıştır. Binlerce yıllık geleneksel, kültürel ve ezoterik anlamların dinginliğinde yeni sabahlara uyanmanın ve lotusun düşsel zenginliğine günaydın diyebilmenin hazzını tasarımıma taşıdım” dedi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 10/24 °C
İstanbul 16/20 °C
İzmir 14/26 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7525
EURO
6,6669
IMKB
80.549
ALTIN
227,761