Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
25 Şubat 2014
Airukuloterapi İle Şimdi Zayıflama Vakti
Easy Slim – Airukuloterapi'yi dünyada ilk kullanan hastane olan KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, bu sayede insan sağlığını olumsuz şekilde etkileyen obeziteyle stressiz ve en hızlı şekilde baş ediyor.

İnsan sağlığını olumsuz şekilde etkileyecek miktarda vücutta aşırı yağ birikiminden dolayı meydana gelen obezite, günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer alıyor. World Health Organization (WHO) verilerine göre dünyada 400 milyonun üzerinde obez birey bulunuyor ve 2015 yılında bu rakamın 700 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. Obezitenin belli başlı nedenleri arasında; alınan enerjinin harcanandan fazla olması (aşırı besin tüketimi ya da fiziksel aktivitenin azlığı), psikolojik bozukluklar, hormonal bozukluklar, metabolik bozukluklar ve genetik yapı gösterilse de bu nedenlerden en önemlisi aşırı besin tüketimidir.

Obezite, akupunktur desteği ile hızlı tedavi sonucu alınan bir hastalıktır. Akupunktur vücutta ve kulakta belirli noktaları uyararak şikâyetleri ve belirtileri tedavi etme yöntemidir. Acus (iğne), puncture (batırmak) sözcüklerinin birleşiminden meydana gelen akupunktur; Çin'de chin-chen (iğne-ısı) ismiyle bilinir. Klasik Çin akupunkturunda belirli noktalara çelik iğneler batırılır. Diğer uygulama biçimi ise akupunktur noktalarına elektriksel uyarılar gönderen elektroakupunktur uygulamasıdır. 1957 yılında Fransız Dr. Nogier kulakta bütün vücut noktalarının bulunduğunu ileri sürmüş ve yapılan çalışmalarla bu görüşü kanıtlanmıştır. Airukuloterapi de (kulak akupunturu) Dr. Nogier' in görüşünden yola çıkarak bugün ortaya çıkmıştır.

Airukuloterapi’de, elektriksel uyarılarla beyine gönderilen sinyaller sonucu iştah merkezi inhibe edilir (baskılanır). Böylece kişi daha az yiyerek doymaya başlar. Vücutta endorfin ve seratonin hormonlarının (her ikisi de mutluluk hormonu) seviyesi artar. Artan endorfin ve seratonin ile diyet yapan kişi de yeme zevkinin kısıtlamasından dolayı oluşan huzursuzluk, sinirlilik, ve gerginlik hali oluşmaz. Kişi huzurlu bir şekilde diyetine devam eder.

Airukuloterapi’nin bir diğer etkisi de metabolizmayı hızlandırması. Uzun süre yapılan düşük kalorili diyetler ve sedenter yaşam metabolizmayı yavaşlatır ve Airukuloterapi sayesinden elektriksel uyarılarla beyine gönderilen sinyaller sonucu metabolizma hızlanır. Hızlanan metabolizma ile yağ yakımı artar ve kişi daha kolay kilo verir.

Airukuloterapi’de en önemli kısım elektriksel uyarıların gönderileceği noktaların doğru seçimidir. Akupunktur noktası denilen alanlar gelişigüzel seçilmemiştir. Bu alanlar Prof. Dr. Kellner tarafından yapılan çalışmalarla, binlerce histolojik kesit sonrasında ispatlanmıştır.

Dünyada ilk kez KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde kullanılan Airukuloterapi teknolojisi ile ilgili Uzman Diyetisyen Hatice Baygut, bu teknolojinin tamamen doğal olduğunu ve hiçbir yan etkisinin bulunmadığını belirtirken, aynı zamanda etkisinin de kesinlikle plasebo olmadığının altını çiziyor.

Airukuloterapi ile 12 seansın sonunda %5-10 daha fazla kilo kaybı hedeflenirken, bu programın muhakkak sağlıklı ve dengeli bir beslenme ile desteklenmesi gerekiyor. Hastanın yaşam tarzını değiştirerek fiziksel aktiviteyi arttırması büyük önem taşıyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -3/10 °C
İstanbul 3/13 °C
İzmir 5/17 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,0485
EURO
6,5545
IMKB
80.549
ALTIN
308,538