Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
25 Şubat 2014
Kaspersky Security for Mobile Yenilikleri WMC'de
Kaspersky Lab, Barselona şehrinde düzenlenen ve dünyanın en büyük teknoloji şovlarından biri olan Mobile World Congress 2014’te Kaspersky Security for Mobile çözümünün yeni özelliklerini tanıtıyor.

Dünyanın lider online güvenlik sağlayıcısı Kaspersky Lab, İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen ve dünyanın en büyük teknoloji şovlarından biri olan Mobile World Congress 2014’te Kaspersky Security for Mobile çözümünün yeni özelliklerini tanıtıyor. Bu yeni özelliklerle birlikte ürün, Windows'un akıllı telefonlara yönelik işletim sisteminin güncel ve gelecekteki sürümlerini de destekliyor olacak. Windows Phone 8 desteğinin yanı sıra çözüm, Samsung’un SAFE™ kriterlerini karşılayan cihazları da destekliyor. Böylece Kaspersky Security for Mobile kullanan ağ yöneticileri, güvenli veri ve cihazlar üzerinde daha önce mümkün olmayan seviyede bir merkezi kontrol sahibi de olacak.

Araştırma şirketi Gartner, 2014 yılında, 2013'e göre %5 artışla 1,9 milyar mobil telefon satılacağını öngörüyor. Klasik tabletlerin yanı sıra hibrid ve çift kasalı cihazları da içeren ultramobil cihazlarda ise Gartner, %54 büyüme öngörüyor. Mobil ve portatif bilişim cihazlarına olan talep arttıkça, mobil güvenlik ve yönetim çözümlerinin özelliklerini geliştirmek için de gereken adımlara ihtiyaç yükselişe geçiyor.

Mobil cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte Kaspersky Lab’in siber suçluların bir adım önünde olmak adına çalışmaya devam ettiğini vurgulayan Kaspersky Lab Mobil Ürün Grubu Yöneticisi Victor Yablokov, “Windows Phone ve Samsung SAFE için sağladığımız yeni çözümler, mobil bilişimin geleceğini güvence altına almaya yönelik adımlar olarak görülmeli” dedi.

Siber saldırganların odağında popüler platformlar var!
Microsoft’un mobil işletim sistemi, mobil cihazlara yönelik en popüler platformlar sıralamasında Android ve Apple iOS'nin ardından üçüncü sırada yer alıyor. Strategy Analytics adlı analiz şirketi tarafından yayınlanan verilere göre Microsoft, Windows Phone 8 işletim sisteminin kullanıldığı 36 milyonun üzerinde cihaz sattı ve bu cihazlar, BT şebekelerinde Microsoft yazılımı kullanımını standart hale getirmek isteyen işletmeler için oldukça uygun seçenekler oluşturuyor.

Bu verilerden yola çıkan Kaspersky Lab, Kaspersky Security for Mobile çözümüne eklenen yeni özelliklerle, bu işletmelere birinci sınıf mobil koruma ile kusursuz yönetim özelliklerini bir arada sağlıyor.

Kaspersky Security for Mobile artık güvenli web tarama ve kimlik hırsızlığı da dahil olmak üzere web tabanlı tüm tehditlere karşı güvenlik sağlamak amacıyla geliştirilmiş durumda. Kaspersky Security for Mobile aynı zamanda Exchange ActiveSync ilkelerini sürdürmeye devam ederek, yöneticilerin her bir mobil cihazı için özel güvenlik uygulamasını mümkün kılıyor. Üstelik tüm mobil cihazlar bu çözümle birlikte merkezi bir konsoldan yönetilebilecek.

Samsung cihazlarında ise Kaspersky Security for Mobile tarafından kurulan kontrol özellikleri ile BT yöneticileri uzaktan temizleme, uzaktan kilitleme ve GPS özellikli izleme de dahil hırsızlık engelleme işlevleri ile ilke tabanlı uygulama kontrolü ve web içeriği filtrelemeden faydalanabiliyor. Samsung cihazları ayrıca Kaspersky Lab’in, günümüze kadar 10 milyondan fazla zararlı Android uygulamasını ve 200.000'den fazla özel Android zararlı yazılım örneğini tespit etmiş sektör lideri zararlı yazılım koruyucusundan faydalanabiliyor.

Kaspersky Security for Mobile bağımsız bir uygulama şeklinde veya her büyüklükte işletme için şirketin başlıca güvenlik paketi olan Kaspersky Endpoint Security for Business kapsamında bir bileşen olarak sunuluyor. Windows Mobile 8 ve Samsung for Enterprise cihazlarına yönelik yeni özellikler, Nisan 2014'te pazara sunulması beklenen Kaspersky Security for Mobile sürümünde yer alacak.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 3/12 °C
İstanbul 9/16 °C
İzmir 11/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1200
EURO
9,6929
IMKB
80.549
ALTIN
455,856