Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
25 Şubat 2014
Kaspersky Security for Mobile Yenilikleri WMC'de
Kaspersky Lab, Barselona şehrinde düzenlenen ve dünyanın en büyük teknoloji şovlarından biri olan Mobile World Congress 2014’te Kaspersky Security for Mobile çözümünün yeni özelliklerini tanıtıyor.

Dünyanın lider online güvenlik sağlayıcısı Kaspersky Lab, İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen ve dünyanın en büyük teknoloji şovlarından biri olan Mobile World Congress 2014’te Kaspersky Security for Mobile çözümünün yeni özelliklerini tanıtıyor. Bu yeni özelliklerle birlikte ürün, Windows'un akıllı telefonlara yönelik işletim sisteminin güncel ve gelecekteki sürümlerini de destekliyor olacak. Windows Phone 8 desteğinin yanı sıra çözüm, Samsung’un SAFE™ kriterlerini karşılayan cihazları da destekliyor. Böylece Kaspersky Security for Mobile kullanan ağ yöneticileri, güvenli veri ve cihazlar üzerinde daha önce mümkün olmayan seviyede bir merkezi kontrol sahibi de olacak.

Araştırma şirketi Gartner, 2014 yılında, 2013'e göre %5 artışla 1,9 milyar mobil telefon satılacağını öngörüyor. Klasik tabletlerin yanı sıra hibrid ve çift kasalı cihazları da içeren ultramobil cihazlarda ise Gartner, %54 büyüme öngörüyor. Mobil ve portatif bilişim cihazlarına olan talep arttıkça, mobil güvenlik ve yönetim çözümlerinin özelliklerini geliştirmek için de gereken adımlara ihtiyaç yükselişe geçiyor.

Mobil cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte Kaspersky Lab’in siber suçluların bir adım önünde olmak adına çalışmaya devam ettiğini vurgulayan Kaspersky Lab Mobil Ürün Grubu Yöneticisi Victor Yablokov, “Windows Phone ve Samsung SAFE için sağladığımız yeni çözümler, mobil bilişimin geleceğini güvence altına almaya yönelik adımlar olarak görülmeli” dedi.

Siber saldırganların odağında popüler platformlar var!
Microsoft’un mobil işletim sistemi, mobil cihazlara yönelik en popüler platformlar sıralamasında Android ve Apple iOS'nin ardından üçüncü sırada yer alıyor. Strategy Analytics adlı analiz şirketi tarafından yayınlanan verilere göre Microsoft, Windows Phone 8 işletim sisteminin kullanıldığı 36 milyonun üzerinde cihaz sattı ve bu cihazlar, BT şebekelerinde Microsoft yazılımı kullanımını standart hale getirmek isteyen işletmeler için oldukça uygun seçenekler oluşturuyor.

Bu verilerden yola çıkan Kaspersky Lab, Kaspersky Security for Mobile çözümüne eklenen yeni özelliklerle, bu işletmelere birinci sınıf mobil koruma ile kusursuz yönetim özelliklerini bir arada sağlıyor.

Kaspersky Security for Mobile artık güvenli web tarama ve kimlik hırsızlığı da dahil olmak üzere web tabanlı tüm tehditlere karşı güvenlik sağlamak amacıyla geliştirilmiş durumda. Kaspersky Security for Mobile aynı zamanda Exchange ActiveSync ilkelerini sürdürmeye devam ederek, yöneticilerin her bir mobil cihazı için özel güvenlik uygulamasını mümkün kılıyor. Üstelik tüm mobil cihazlar bu çözümle birlikte merkezi bir konsoldan yönetilebilecek.

Samsung cihazlarında ise Kaspersky Security for Mobile tarafından kurulan kontrol özellikleri ile BT yöneticileri uzaktan temizleme, uzaktan kilitleme ve GPS özellikli izleme de dahil hırsızlık engelleme işlevleri ile ilke tabanlı uygulama kontrolü ve web içeriği filtrelemeden faydalanabiliyor. Samsung cihazları ayrıca Kaspersky Lab’in, günümüze kadar 10 milyondan fazla zararlı Android uygulamasını ve 200.000'den fazla özel Android zararlı yazılım örneğini tespit etmiş sektör lideri zararlı yazılım koruyucusundan faydalanabiliyor.

Kaspersky Security for Mobile bağımsız bir uygulama şeklinde veya her büyüklükte işletme için şirketin başlıca güvenlik paketi olan Kaspersky Endpoint Security for Business kapsamında bir bileşen olarak sunuluyor. Windows Mobile 8 ve Samsung for Enterprise cihazlarına yönelik yeni özellikler, Nisan 2014'te pazara sunulması beklenen Kaspersky Security for Mobile sürümünde yer alacak.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 13/26 °C
İstanbul 17/21 °C
İzmir 14/26 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7638
EURO
6,6916
IMKB
80.549
ALTIN
228,491