Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
25 Şubat 2014
Abdi İbrahim'in İlk Sürdürülebilirlik Raporu
Bir asırlık geçmişi ile tıbba ve insanlığa hizmet eden Abdi İbrahim, ilkini yayınladığı A seviye Sürdürülebilirlik Raporu’nu paydaşlarının bilgisine sundu.

Köklü, saygın, yenilikçi ve sorumlu bir şirket olan Abdi İbrahim, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre, paylaşımcı ve eşitlikçi bir toplum ile müreffeh ülkeler seviyesine erişmiş bir ülke ekonomisi bırakmak hedefiyle sürdürülebilirlik çalışmalarına devam ediyor.

Abdi İbrahim’in sürdürülebilir liderlik ve küresel bir oyuncu olma hedefleri doğrultusunda ekonomik, sosyal ve çevresel alanlarında gerçekleştirdiği faaliyetleri kapsayan A seviye Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımlandı.

Abdi İbrahim, sürdürülebilirlik hedeflerini paydaşlarının dikkatine sunmayı, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarının ayrılmaz bir bileşeni olarak görmektedir. Bu kapsamda 2009 yılında BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne imza atarak önemli bir adım atmış ve 16 Eylül 2013 tarihinde yayımladığı Üçüncü İlerleme Bildirimi ile insan hakları, çevre ve sosyal sorumluluk alanlarında ulaştığı üstün standartları paylaşma fırsatı sağlamıştır.

Sürekli Gelişim İlkesi ışığında her alanda büyük atılım içerisinde olan Abdi İbrahim, sürdürülebilirlik çalışmaları alanında yeni bir ufuk çizgisi belirleyerek, faaliyetlerini Küresel Raporlama Girişimi’nin (GRI) A seviyesi ilkeleri kapsamında raporlamaya odaklandı ve ilk raporunu yayımladı. Şirket, dünyanın önde gelen 6.000 şirket, kamu kuruluşu ve sivil toplum örgütünün yer aldığı GRI onaylı Sürdürülebilirlik Raporu’na sahip öncü kurumlardan biri haline geldi.

Abdi İbrahim Sürdürülebilirlik Raporu’nda, Şirketin Yönetim Yaklaşımı, Ekonomiye Sağlanan Katma Değer, İş gücü ve İnsan Hakları, Ürün Sorumluluğu, Toplumsal Gelişime Sağlanan Katkı ve Çevresel Yaklaşım başlıkları altında farklı alanlarda hayata geçirdiği referans uygulamaları yer almaktadır.

Rapor, Abdi İbrahim’in genel merkez, üretim tesisleri ve saha iş birimlerinden 01 Ocak 2012 - 31 Aralık 2012 tarihleri arasında derlenen kalitatif ve kantitatif verilerden oluşmaktadır.

Etkin Kaynak Kullanımını Hedefleyen Çevre Yaklaşımı

Abdi İbrahim, Sürdürülebilirlik Raporu aracılığıyla faaliyetleri sırasında oluşan çevresel etkinin asgari düzeyde kalmasını hedefleyen çevre yaklaşımını paydaşlarının dikkatine sunuyor. Tüm iş süreçlerini etkin kaynak kullanımı stratejisi çerçevesinde şekillendiren Şirket, 2012 yılında 1.125 evin bir aylık, 93 evin ise bir yıllık su ihtiyacına karşılık gelen 16 bin 880 m3 değerinde su tasarrufu sağladı. Elektrik tüketiminde ise, 100 konutluk bir yerleşkenin bir yıllık enerji ihtiyacını karşılayacak eşdeğerde tasarruf sağlayan Abdi İbrahim, doğal kaynakların korunması yönelik çalışmalarına aralıksız bir biçimde devam ediyor.

Türkiye'nin İlk ve En Büyük Akredite İlaç Ar-Ge Merkezi Abdi İbrahim’de

Abdi İbrahim Sürdürülebilirlik Raporu’nda ön plana çıkan bir diğer konu ise Şirket’in ürün geliştirme alanındaki yetkinliğidir. Türkiye ilaç sektöründe Ar-Ge kültürü anlayışının yerleşmesinde önemli katkıları olan Abdi İbrahim, Türkiye’nin akredite olmuş ilk ve en büyük ilaç Ar-Ge Merkezi’ni bünyesinde barındırmaktadır.

Uzun vadeli büyüme hedefleri doğrultusunda yenilikçi bir yönetim yaklaşımı benimseyen Abdi İbrahim, Ar-Ge faaliyetleri aracılığıyla yenilikçi ürünler geliştirmeyi, bioeşdeğerlik çalışmalarıyla yüksek başarı oranı yakalamayı, eşdeğer ürün geliştirme süreçlerini hızlandırmayı, gerek Türkiye gerekse Avrupa için Ortak Teknik Doküman (CTD) dosyalarının hazırlanmasını ve değer katılmış ürünler geliştirmeyi hedeflemektedir.

Toplumsal Gelişime Odaklanan Öncü Sosyal Sorumluluk Projeleri

2012 yılında 100. faaliyet yılını geride bırakan Abdi İbrahim, yenilikçi ürün ve hizmetlerle toplum sağlığına hizmet etmenin yanı sıra eğitim, kültür-sanat alanlarında öncü sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor. Kendisini örnek bir kurumsal vatandaş olarak konumlandıran Şirket, 2007 yılında Milli Eğitim’in hizmetine sunduğu Abdi İbrahim İlköğretim Okulu’nun ardından Belma Barut İlköğretim Okulu’nun inşaatına 2012 yılında başlayarak sosyal sorumluluk projelerine yeni bir halka ekledi. Toplum sağlığı alanında ise bilinçli ilaç kullanımına yönelik Akılcı İlaç Kampanyası ile kamuoyu nezdinde geniş takdir toplayan Şirket, 2012 yılında Bruno Sağlık TIR’ı projesine hayat vererek burun sağlığı konusunda toplumsal bilinç yaratmayı hedefledi.

Bu projelerin yanı sıra, Abdi İbrahim, uluslararası kültür-sanat dünyasının 2012 yılındaki en dikkat çekici sanat etkinliklerinden birisi olan Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi’ni, dünya prömiyerinin hemen ardından Türkiye’de 215 bin sanatseverle buluşturarak önemli bir başarıya imza attı.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -2/6 °C
İstanbul 4/7 °C
İzmir 5/11 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3320
EURO
6,0605
IMKB
80.549
ALTIN
213,271