Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
26 Şubat 2014
Yapı Kredi Bursalı Yatırımcılarla Buluştu
Yapı Kredi Yatırım’ın gerçekleştirdiği Yurt içi ve yurt dışı yatırım stratejileri konulu konferansta, Bursalı yatırımcılar dünyadaki farklı borsalarda aynı anda işlem yapma fırsatı sunan Tradebox platformu ile tanıştı.

Yapı Kredi Yatırım’ın, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle gerçekleştirdiği “Yurt içi ve yurt dışı yatırım stratejileri” konulu konferansta, Bursalı yatırımcılar dünyadaki farklı borsalarda aynı anda işlem yapma fırsatı sunan Tradebox platformu ile tanıştı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Yapı Kredi Makro Ekonomik Araştırma ve Analitik Modelleme Müdürü Eren Ocakverdi ile Yapı Kredi Yurtdışı ve Alternatif Piyasalar Yatırım Uzmanı Ali Murat Bilsel konuşmacı olarak katıldı.

Yapı Kredi Yatırım Makro Ekonomik Araştırma ve Analitik Modelleme Müdürü Eren Ocakverdi, Türkiye ve dünya ekonomisi için 2014 yılına ilişkin beklenti ve tahminlerini paylaştı. Ocakverdi, Yurtiçi Piyasalar ve Yatırım Ürünleri Beklentileri başlıklı konuşmasında büyüme, enflasyon, faizler, döviz kuru, krediler ve cari açık konularına değindi. Mevcut belirsizlikler ışığında alternatif senaryolar konusunda da bilgiler veren Ocakverdi, şu açıklamalarda bulundu: “Gelişmekte olan ülkelere olan sermaye girişleri ne yazık ki geçmiş yıllardaki kadar bol olmayacak. Ancak bu azalışın hız ve miktarı da önemli. Bu da büyük ölçüde Amerikan Merkez Bankası’nın (FED) para politikasına bağlı olarak şekillenecek. Bu nedenle, bütçe dengesi ve borç stokunun halihazırdaki güçlü yapısını önümüzdeki dönemde de koruması lehimize olacaktır. Bu dönemde cari dengede belirgin bir iyileşme olmasını ve toplam kredilerdeki artış hızının arzu edilen düzeylere inmesini bekliyoruz. 2014 yılında dünya ekonomisinde beklenen toparlanma Türkiye’de özellikle ihracatçı sektörler açısından olumlu bir gelişme. Olası kur dalgalanmalarına karşı Merkez Bankası’nın yeterli rezervinin olması da yatırımcılar açısından güven verici bir unsur. Mevcut koşulların iyileşmeye devam etmesi halinde program hedeflerine yakın bir büyümenin gerçekleşmesi halen ihtimal dahilinde.”

2014 yılında, gelişmiş ülkelerde geçtiğimiz yıl başlayan ekonomik toparlanmanın Amerika öncülüğünde devam edeceğini vurgulayan Ocakverdi, “FED’in varlık alımlarını azaltması sonucu gelişmekte olan ülkelerden gelişmiş ülkelere yönelecek fon akımları, gelişmekte olan ülkelerde büyüme hızında yavaşlamaya yol açacaktır. Kısa vadede Kuzey Amerika’da yaşanan aşırı soğuk havalar ve Güney Amerika’da yaşanan kuraklık sonucu enerji fiyatlarında ve tarımsal emtialardaki fiyat artışlarının devamına neden olabilir. Ancak emtialardaki arz fazlasının sürmesi ve Çin’de yavaşlayan ekonominin emtia talebini azaltması yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılmasına neden olabilir” diye konuştu.

Yapı Kredi Yatırım Yurtdışı ve Alternatif Piyasalar Yatırım Uzmanı Ali Murat Bilsel ise Yapı Kredi Yatırım TradeBox Platformu’nun yatırım olanaklarına değindiği konuşmasında, “Tradebox ile Yapı Kredi Yatırım müşterileri yurtdışı sermaye piyasalarına tek bir platformdan ulaşarak, herhangi bir aracıya ihtiyaç duymaksızın güvenli, hızlı ve kolay işlem gerçekleştirebiliyor. Tradebox ile yatırımcılar dilerlerse yatırım uzmanlarına da danışarak, haftanın 5 günü 24 saat işlem yapabiliyor” dedi. Bilsel, ayrıca Tradebox platformunda 2014 yılında yatırımcıları hisse senedi opsiyonları, CFD’ler gibi yeni ürünlerin beklediğine ifade etti.

Piyasa verilerine ilişkin derinlikli ve anlık bilgileri farklı grafik çizimleri ile sunan Tradebox’da işlem yapmak için Yapı Kredi Yatırım’da hesap açılması yeterli oluyor. Arzu eden yatırımcılar 30 günlük ücretsiz deneme hesabından yararlanabiliyor.

Yapı Kredi Yatırım, TradeBox etkinlikleriyle Anadolu’daki yatırımcılarla buluşmaya devam edecek.

 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -1/9 °C
İstanbul 9/11 °C
İzmir 6/16 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,4738
EURO
6,1921
IMKB
80.549
ALTIN
212,488