Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
26 Şubat 2014
FORM, Yeşil Ofis Diplomasını Aldı
1965 yılından beri İklimlendirme ve yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösteren Form Şirketler Grubu, Türkiye’de sektörünün ilk Green Office (Yeşil Ofis) diploması alan firması oldu.

Küresel iklim değişikliği ile mücadele kapsamında, çalışma ortamında tasarruf mekanizması oluşturarak bir çevre yönetim sistemi oluşturması Form Maslak Merkez Ofis’e WWF-Türkiye’nin Green Office (Yeşil Ofis) diplomasını kazandırdı. FORM, Green Office diplomasını WWF Türkiye Mütevelli Heyeti Üyesi Engin Şenol ve Form Şirketler Grubu Yürütme Kurulu Başkanı Tunç Korun’un katılımıyla düzenlenen bir törenle aldı.

WWF-Türkiye’nin Green Office (Yeşil Ofis) diploması alınması ile ilgili düşüncelerini paylaşan Form Şirketler Grubu Yürütme Kurulu Başkanı Tunç Korun, “Firmamız, yıllardır tedarik ettiği ve ürettiği birçok üründe, kurduğu klima sistemlerinde, yüksek verimli ve çevreci ürünlerle çalışmaya özen göstermiştir. Bu çalışma ve bilincin doğal bir devamı olarak yüksek verimli yeşil bir ofis yaratma çabası ile Green Office diploması aldık. FORM olarak Türkiye’de düşük karbon ekonomisine geçiş sürecindeki kararlılığımızı ortaya koyduk ”dedi.

Program kapsamında çevre üzerindeki negatif etkileri en aza indirmeye odaklanan FORM, Ocak 2013’de Maslak Merkez Ofis’de çalışanların oluşturduğu sekiz kişilik Green Office ekibiyle çevre dostu tercihler yaparak başlattığı sürecin sonucunda, 1 yılda su, elektrik, kağıt tasarrufu ve atık yönetimi konularında önemli çalışmalar gerçekleştirdi.

Elektrik tüketiminde 1 yılda %15 düşüş!
Form Şirketler Grubu, Green Office iyileştirme alanı olarak ilk yılında elektrik, su, kağıt tüketimi ve atık yönetimi konularını öncelik olarak belirledi. Elektrik tüketimi alanındaki çalışmaları kapsamında kullandığı elektriği yenilenebilir enerji kaynaklarından temin etmeye önem vererek enerjinin küresel iklim değişikliğine etkisini azaltmaya çalıştı ve ofis içerisinde enerji tasarrufu sağlamaya odaklandı. FORM, bu çalışmaları kapsamında Maslak Merkez Ofis’de ortak alanlardaki aydınlatmalarda ışık sensörü ve tasarruflu ampul kullanımına başladı. Ofis içerisindeki gereksiz aydınlatmalar devre dışı bırakıldı. Green Office denetimleri yapılarak çalışanların masalarına notlar bırakıldı. Konuya hassasiyet gösteren personel ödüllendirildi.

Bir yılın sonunda elektrik tüketiminde %15 oranında tasarruf elde edildi.

Elektronik atıklar geri dönüşüme

Green Office programı kapsamında Evciler Kimya ile elektronik atıkların dönüştürülmesi bertarafı konusunda çalışıldı. Evciler Kimya yetkilileri FORM çalışanlarına Elektronik Atık Nedir? başlığı altında bir sunum gerçekleştirdi. Ardından şirket içinde çalışanlara yapılan duyurular ile evlerinde bulunan elektronik atıkların getirilmesi sağlandı ve evciler kimya yetkililerine teslimatı gerçekleştirildi. Toplamda 275 kg’lık e –atık geri dönüşüme verildi.

Kağıt tasarrufuna yönelik olarak, tek yüzü kullanılmış kağıtlar bir araya getirilip diğer yüzlerinin de kullanılması için müsvedde defterler oluşturuldu ve çalışanlara dağıtıldı. Çift taraflı baskı alınması özendirildi. Sonuç olarak bir yıl içerisinde kağıt tüketiminde %32’lik bir düşüş sağlandı.

İklimlendirme ve yenilenebilir enerji sektöründe yıllardır yaptığı çalışmalarda yeşil bina oluşumunu destekleyen yüksek verimli sistemler temin eden Form Şirketler Grubu aldığı diploma ile diğer Green Office ( Yeşil Ofis )’ler arasında yerini aldı.

 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 5/14 °C
İstanbul 6/19 °C
İzmir 6/18 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,1592
EURO
6,7259
IMKB
80.549
ALTIN
326,671