Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
26 Şubat 2014
Avea ve Ericsson Türkiye'den İşbirliği
Avea ve Ericsson Türkiye, Birleşmiş Sığınmacılar Platformu ile birlikte Suriyeli sığınmacıları aileleriyle buluşturacak

Avea ve Ericsson Türkiye; 24-27 Şubat tarihleri arasında Barselona’da düzenlenen ve dünya GSM sektörünün en büyük etkinliği olan Mobile World Congress 2014’te gerçekleştirdikleri uluslararası basın toplantısında; Refugees United (Birleşmiş Sığınmacılar-RU) platformuyla gerçekleştirdikleri işbirliğini açıkladı.

Açıklanan işbirliği kapsamında, Avea ve Ericsson Türkiye, 1,4 milyon Suriyeli’nin ailesiyle haberleşmesine yardımcı olmak için faaliyet gösteren RU Platformu’nun Türkiye’deki iş ortağı olarak, Suriyeli kayıp yakınları birbiriyle buluşturacak.

Projenin, mobil platformun geliştirilip işlemesine yardımcı olan teknoloji ortağı Ericsson, Türkiye, Ürdün ve Irak’taki mobil ağlara teknik destek ve araç entegrasyonu sağlarken; projenin Türkiye’deki ortağı Avea da sağlayacağı ücretsiz arama yapılabilen hat desteği ve telefon kodu uygulamasıyla, sadece Türkiye’deki sığınmacıların değil, aynı zamanda yakın bölge ülkelerdeki sığınmacılara da hizmet vererek, ailelerinden haber almalarına aracı olacak.

Avea, RU servisini SMS kampanyalarıyla duyuracak

Suriyeli aileler, RU platformunu bir mobil uygulama ve ücretsiz arama yapabilecekleri hatlar aracılığıyla kullanabilecek. Platform, Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılara Avea tarafından SMS kampanyalarıyla duyurulacak. Avea, Türkiye’deki kullanıcılara kısa mesaj göndererek, Suriyeli vatandaşları ücretsiz arama yapılabilen hat ve SMS servisine kayıt olmaya çağıracak.

Aileleri yeniden buluşturan mobil ve online bir platform olarak başlayan RU, sığınmacıların kayıp aile üyelerini, arkadaşlarını ya da akrabalarını arayabilmelerine imkân tanıyor. Şu ana kadar sadece bilgisayar ve internet üzerinden mobil telefon aracılığıyla erişilebilen platforma, artık ücretsiz arama yapılabilen hat desteği ve tıpkı mobil bankacılıkta olduğu gibi telefon kodu sistemiyle ulaşılabiliyor.

Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin: “Platforma destek olmayı insanlık borcu olarak görüyoruz”

Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin projeyi şöyle değerlendirdi: “Türkiye’nin umut vaad eden, cesur, mücadeleci ve özgürlükçü GSM şirketi olarak; her zaman insana değer katma odağıyla hareket ediyoruz. Bunun için de insan hayatını kolaylaştırıp, olumlu yönde değiştirme odağı ile hizmet veriyoruz. Refugees United organizasyonuyla yaptığımız işbirliğiyle sadece Türkiye’ye değil aynı zamanda yakın bölge ülkelerdeki sığınmacılara da hizmet vererek, ailelerinden ayrı düşmüş insanların; aileleri, yakınları ve sevdikleriyle yeniden iletişim kurup onlardan haber almalarına yardımcı olacağız.

Çünkü bugün geldiğimiz noktada, tüm dünyada 45 milyon kişi yaşamını sığınmacı olarak sürdürüyor. Ayrı düşen sayısız aile, özellikle de bir iletişim altyapısının yokluğu nedeniyle çoğunlukla bir daha asla birbirine kavuşamıyor. 2008’de kurulan ve ayrılmak zorunda kalmış sığınmacı aileler için dünyanın en büyük platformunu yaratan RU; Kenya, Uganda ve Mısır gibi sığınmacı nüfusunun yoğun olduğu ülkelerde güçlü bir varlık gösteriyor. Bu noktada, Avea olarak böyle bir platforma destek olmaktan mutluyuz.”

RU Platformu Kurucu Ortağı Christopher Mikkelsen: “Bu işbirliği ile aile trajedilerinin yaşanmasına engel olmak istiyoruz”

RU Platformu Kurucu Ortağı Christopher Mikkelsen ise yaptığı değerlendirme kapsamında projeye ilişkin görüşlerini şöyle aktardı:

“Herkesin, ailesinin nerede olduğunu bilmeye hakkı var. Kampların giderek kalabalıklaştığını ve aile üyelerinin birbirleriyle temasını kaybettiğini görüyoruz. Umuyorum ki, başlattığımız servis ve ücretsiz arama yapılabilen hattımız, bazı aile trajedilerinin önüne geçebilir.”
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 13/26 °C
İstanbul 17/21 °C
İzmir 14/26 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7638
EURO
6,6916
IMKB
80.549
ALTIN
228,491