Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
26 Şubat 2014
Aldatıldığınızı Bilmek İster misiniz?
Paul Ekman ’ın dünyaca ünlü ESaC ve ETaC eğitimleri Nisan’da Türkiye’de

Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından izlenen Lie To Me dizisine esin kaynağı olmuş, TIME Dergisi tarafından yayımlanan İz bırakan 100 kişi listesinde yer almış ve Amerikan Psikoloji Derneği tarafından 20.yy’ın İz Bırakan Psikologlarından biri seçilmiş Prof. Paul Ekman’ın, yüz ifadelerine yönelik çözümleme ve tanımlama yöntemlerinin konu edildiği ESaC VE ETaC eğitimleri, Sola Unitas organizasyonuyla Nisan 2014’te Türkiye’de.

Nisan ayında, Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan, Paul Ekman ESaC VE ETaC eğitimleri, Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler (Emotional Skills and Competencies-ESaC) ve Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek (Evaluating Truthfulness and Credibility-ETaC) konulu iki farklı modülden oluşacak. Eğitimlerde, yüz ifadeleri ve yüz okuma tekniklerinin yanı sıra jest, mimik, ses, tarz ve konuşulanlar olarak ayrılan ifade biçimlerini okumak konusunda, Paul Ekman tarafından geliştirilen teknikler, katılımcılarla paylaşılacak.

Paul Ekman International Academy Direktörü Cliff Lansley ve akademi eğitmeni Aaron Garner tarafından verilecek eğitimlerin birinci modülü Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler| ESaC, 4-5-6 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek. Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek | ETaC olarak bilinen ikinci eğitim modülünün tarihi ise 8-9-10-11 Mayıs 2014 olarak belirlendi.

Ülkemizde de merak ve ilgiyle takip edilen Prof. Paul Ekman’ın yalan ve ifade üzerine gerçekleştirdiği çalışmalar sonucu elde ettiği metotların, katılımcılarla paylaşıldığı eğitimlere iş dünyasından çok sayıda CEO, İnsan Kaynakları Yöneticisi ayrıca Yüksek Rütbeli Asker, Emniyet mensupları ve daha pek çok profesyonelin katılması bekleniyor.

Simultane tercüme ile gerçekleşecek Paul Ekman ESaC VE ETaC eğitimleri kişinin gerek kendi, gerekse diğer insanlar açısından yalan, acı çekmek, pişmanlık, gizli öfke ya da farklı amaç hedeflemesi karşısındaki tutum, duygu ve tepkilerin fark edilmesi ve uygun stratejilerin belirlenmesi gibi edinimler kazandırıyor.

Son 40 yıldır, insan yüzünün incelenmesi, mimik ve jestlerin tanımlanması, mikro ifadeler, evrensel jest ve mimikler üzerine çalışmalar yapan ve konusunda çığır açan Prof. Paul Ekman’ın ESaC ve ETaC eğitimleri, Paul Ekman International Türkiye Yetkili Temsilcisi Sola Unitas tarafından gerçekleştiriliyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -6/4 °C
İstanbul 2/5 °C
İzmir -1/10 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3484
EURO
6,0747
IMKB
80.549
ALTIN
214,207