Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
26 Şubat 2014
Geleceğin Bilim İnsanları Doğa Koleji’nde Yetişiyor
Kendine özgün eğitim modelleri ile gelecekte fark yaratacak nesiller yetiştiren Doğa Koleji, öğrencileri bilime dokunan eğitim anlayışı ile tanıştırıyor.

Bilim ve teknoloji alanlarında yaşanan gelişmelerle hızla değişen dünyada, yeni nesilleri farklı bir gelecek bekliyor. Yeni meslekler, teknolojiler ve bilim dallarının olacağı bir dünyaya genç nesilleri donanım ve vizyonla yetiştirmek büyük önem taşıyor. Geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedefleyen Doğa Koleji, bu önemli sorumluluğu gerçekleştirmek için sadece günümüz şartlarını değil geleceğin şartlarını da göz önüne alarak eğitim konseptlerine bir yenisini daha ekledi.

Bilim Nereye Gidiyor: Mekatronik, Nanoteknoloji ve Yeşil Enerji
Doğa Koleji Bilim Okulu’nda güncel hayatta karşılaşılan olay ve kullanılan teknolojilerin bilimsel kavramlarla ilişkilendirilmesi sağlanarak, öğrenme soyut yapıdan somuta dönüştürülüyor. Böylece öğrenciler aktif eğitim ortamı içinde deneyimleyerek öğrenme fırsatı buluyorlar. Mühendisliklerin buluşma noktası mekatronik, üretimi atomik boyuta indiren nanoteknoloji, yenilenebilir ve doğa dostu yeşil enerji; öğrencilerimize geleceği planlama imkânı kazandırıyor. Doğa Koleji, roket teknoloji, robotik bilimi, insansız hava araçları, ilk teleskobum, tasarım, veri analizi, elektronik, mekanik, malzeme bilimi gibi konularda sağlayacağı imkânlarla öğrencileriyle bilimin merkezinde buluşuyor.

Bilim okulunda öğrencilerin deneysel yöntemlerle uygulamalı olarak öğrenecekleri pek çok alan yer alıyor. Öğrenciler okul ortamında yüksek voltaj uygulamasıyla saçları dimdik hale getiren Van de Graaf Jeneratörü, civciv üretmek üzere programlanmış Kuluçla Makinası, sis üretimi sağlayan Air Zoka, optiksel bir ilüzyon ile gözü yanıltan Ames Odası, beyin ve göz arasındaki sinir iletimlerini ve denge kontrolünün gözlemleneceği Denge Tüneli gibi pek çok deney ortamını keşfederek fen bilimlerini öğreniyorlar. Bu ortamlar içerisinde öğrenciler teleskop, maket uçak, roket gibi pek çok ürünü kendileri geliştiriyor ve diğer okullardaki öğrencilere hediye ediyorlar.

Doğa Koleji Bilim Okulu’nda problem tanımlama ve problem çözme becerileri gelişmiş, veri toplama ve sonuç çıkarma yöntemlerini bilen, merak eden ve sorgulayan, öğrenme metadolojisine sahip, araştırma, geliştirme, ürün ortaya çıkarma süreçlerini deneyimleyebilen, ilgi alanlarını, yeteneklerini iyi bilen ve değerlendirebilen, çözüm odaklı düşünme becerileriyle farkını ortaya koyabilen öğrenciler yetiştirilmesi hedefliyor. Bilim okulu konseptinin en önemli amacı ise fen bilimlerine yatkın, bu alanda yeteneğe sahip olan öğrencileri kendilerini geliştirmeye ve geleceğe başarılı olacakları alanlarda hazırlanmaya teşvik etmek.

Deney ve atölye merkezi Science World
Bilim Okulu’na özel olarak oluşturulan ve Türkiye’de benzeri olmayan Science World, her yaş grubu için özel olarak tasarlanmış deney ve atölye alanları ile öğrencilere bilimi deneyimleyerek öğrenecekleri ortam sunuyor. Günün her saati öğrencilerle dolu olan bu alanda deneyler yapılıyor, teoriler pratiğe dönüşüyor, bitmeyen heyecanlarıyla öğrenciler bilim, fikir, teknoloji, felsefe üretiyor. Science World’de Kimya Atölyesi,Biyoloji Atölyesi, Kuluçka Makinesi, Robotik Atölyesi, Fizik Atölyesi, Güneş Enerjili Uçak, Tornado, Denge Tüneli, Hava Kabarcığı Yarışı, LED Sonsuz Duvar, Kemer Köprü, Ames Odası, Şaşırtan Duvar, Air Zooka, El Bataryası, Lego Atölyesi, Matematik Atölyesi, Akıl Oyunları, Sera, Sosyal Bilimler Atölyesi, Edebiyat Atölyesi gibi deney ve atölye alanları bulunuyor.

Öğrenciler uluslararası kurumlarla çalışma fırsatı buluyor…
Doğa Koleji Bilim Okulu, öğrencilerini ulusal ve uluslararası proje yarışmalarına katılmaları için destekliyor, eğitim gezileri ile aktif eğitim ortamları sunuyor, bilim etkinlikleri ve organizasyonlara katılmalarını sağlayarak dünya standartlarında çalışmalar gerçekleştirmelerini sağlıyor. CERN, NASA, INTEL, GTC, KECK, WMO, TAEK, EASA, ODTÜ gibi ulusal ve uluslararası kurumlarla çalışmalar yapılıyor,Ulusal ve Uluslararası Robotik yarışmalarına katılan öğrenciler dereceler alıyor. Bunun yanı sıra Kanarya Adaları’nda dünyanın en büyük gözlem evi ziyaretini gerçekleştiren öğrenciler uzayı gözlemliyor, izlenimlerini projelere dönüştürüyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -3/6 °C
İstanbul 5/14 °C
İzmir 7/16 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7934
EURO
6,4158
IMKB
80.549
ALTIN
272,904