Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
27 Şubat 2014
Özyeğin Üniversitesi'ne Yeni Rektör
1 Temmuz 2013 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Rektör Vekili olarak atanan Prof. Dr. Esra Gençtürk, Özyeğin Üniversitesi’nin yeni rektörü oldu.

Yeni görevi 21 Şubat’ta Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından resmi olarak onaylanan Prof. Dr. Gençtürk, asalaten rektörlük görevine başladı.

Temmuz ayından bu yana Özyeğin Üniversitesi Rektör Vekili olarak görev yapan Prof. Dr. Esra Gençtürk, bu görevinden önce de Rektör Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Konuyla ilgili görüş bildiren Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, “Üniversitemizde çok değerli çalışmaları bulunan ve son sekiz aydır vekâleten rektörlük görevini başarıyla yürüten Prof. Dr. Esra Gençtürk’ün rektörlük görevinin YÖK tarafından resmi olarak onaylandığını bildirmekten memnuniyet duyuyorum. Üniversite mensuplarımızdan aldığımız çok olumlu değerlendirmelerle beraber, Prof. Dr. Esra Gençtürk’ün hem Rektör Yardımcılığı hem de Vekilliği döneminde sergilediği başarılı performansının ve üniversitemizin gelecek vizyonuna uygun öncelikli konularda önemli katkılarının, Rektörlük döneminde de devam edeceğine inancımız tamdır. Kendisini tebrik ediyor, üniversitemiz için hayırlı olmasını diliyorum,” diye konuştu.

Prof. Dr. Esra Gençtürk Hakkında:
1981 yılında University of Southern California’dan mezun olduktan sonra İşletme Yüksek Lisans derecesini 1983 yılında, Pazarlama doktorasını 1990 yılında University of Minnesota’da tamamladı. 1989 - 1996 yılları arasında University of Texas, Austin’da Pazarlama ve Uluslararası İşletme ögretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Gençtürk, 1996-2009 yılları arasında da Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tam zamanlı öğretim üyesi olarak çalıştı. University of Minnesota’da Robert Lieberman Memorial Award for Teaching Excellence ödülüne hak kazanmış olan Prof. Dr. Gençtürk, Universtiy of Texas’da da hem fakülte hem de üniversite genelinde yedi ayrı öğretimde mükemmellik ödülüne aday gösterildi. Prof. Dr. Gençtürk’ün araştırma konularından başlıcaları; stratejik pazarlama ve rekabet stratejileri, dağıtım kanalları yönetimi, yabancı pazarlara giriş ve yayılma stratejileri, araştırma tasarımı ve ölçüm değerlendirmeleridir. Ödül alan araştırmalarına ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış makalelerine ilaveten Journal of International Business Studies, Journal of International Marketing, Journal of International Management ve Advances in International Marketing dergilerinin yazı kurullarında yer aldı. Prof. Dr. Gençtürk, 2005-2010 yıllarında İletişim Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı American Marketing Association Global Special Interest grubunun 2011 yılında başkanı seçildi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -3/6 °C
İstanbul 5/14 °C
İzmir 7/16 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7924
EURO
6,4184
IMKB
80.549
ALTIN
273,046