Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
27 Şubat 2014
Çevrimiçi Alışverişten Artık Korkmayacağız
Mobil Dünya Kongresi’nde Kaspersky Lab, PC ve mobil cihazlar üzerinden çevrimiçi işlemlerin güvenliğini sağlayan Kaspersky Fraud Prevention (Dolandırıcılık Engelleme) platformunu tanıtıyor

Dünyanın en büyük teknoloji şovu olarak adlandırılan Mobil Dünya Kongresi (MWC, 2014) kapsamında Kaspersky Lab, en yeni Kaspersky Fraud Prevention (Dolandırıcılık Engelleme) platformunu görücüye çıkardı. PC’ler ve mobil cihazlar üzerinden yapılan elektronik ödemeleri güvence altına almak için tasarlanan çözüm ile e-ticaret sektöründeki finansal kuruluşlar ve şirketler için yeni fırsatlar oluşturuluyor.

Araştırma şirketi B2B International ve Kaspersky Lab tarafından yürütülen bir çalışmaya göre, kullanıcıların %98’i çevrimiçi bankacılık hizmetlerinden ya da çevrimiçi alışveriş sitelerinden faydalanıyor. Bunların %38’i ise bu işlemleri mobil cihazları üzerinden gerçekleştirmeyi tercih ediyor. E-ödeme’nin bu şekilde yaygınlaşırken, elektronik para hırsızlığı suçlular için de oldukça kazançlı bir hal alıyor. Bir önceki 12 aylık dönemde yapılan aynı çalışmada ise, kullanıcıların %62'sinin kendi hesaplarını hedef alan siber tehditler ile karşı karşıya kaldıkları görülüyor.

GÜVENLİK İÇİN YENİ TEKNOLOJİERE İHTİYAÇ VAR!
Biz kullanıcılar çevrim içi harcamayı bu kadar sevmişken, bankalar ve e-ödeme sistemleri tarafından müşterilerin güvenli bir şekilde işlem yapmaları için kullanılan mevcut teknikler (geçici parola, SMS üzerinden doğrulama, belirteçler, tek kullanımlık şifre oluşturucuları) ne yazık ki etkinliklerini hızla yitiriyor. Gartner uzmanları bu konuda, “Hırsızlar cihaz tanımlama gibi eski yöntemlerin artık üstesinden gelebiliyor; bu da dolandırıcılığı engelleme yöntemlerinde yenilikler yapmamızı zorunlu hale getiriyor” açıklamasını yapıyorlar. Bu da işlemlerin güvenle yürütülmesi için pazarın yenilikçi çözümlere ne kadar ihtiyacı olduğunu gösteriyor.

MOBİL CİHAZLARDA DA AKTİF
Kaspersky Lab Baş Teknoloji Yöneticisi Nikolay Grebennikov ise, “Finansal kuruluşlar, müşterilerini günümüzün tehditlerinden koruyabilecekleri ve çalınan paraların telafisi ile bağlantılı maliyetleri de en aza indirgeyecekleri bir teknolojiye ihtiyaç duyuyor” diyor. “Kaspersky Fraud Prevention platformundan faydalanacaklar listesi sadece bankalarla kısıtlı değil” diyen Grebennikov, “Siber güvenlik alanında uzun yıllar edindiğimiz tecrübemiz ve fikirlerimiz bu platformda yer alıyor. Platform, finansal şirketlerin paralarını ve çok daha önemlisi itibarlarını güvence altına almalarına yardımcı olacak” diye ekliyor.

Platformun özelliklerine gelince… Kaspersky’nin bu yeni platformu, e-ödeme sürecinde hileli işlemlerin tespit edilmesi için çeşitli cihaz ve sunucu çözümlerinde yapılan çevrimiçi işlemlerin korunmasını amaçlıyor. Her bir platform bileşeni, birbirini tamamlıyor ve çevrimiçi ödemenin her aşamasında çok katmanlı koruma sağlıyor.

Kaspersky Fraud Prevention istemci uygulamaları, Google Android ve Apple iOS tabanlı mobil cihazların yanı sıra Microsoft Windows ve Apple OS X sistemlerinin bulunduğu bilgisayarlar üzerinde de çalışıyor.

ANINDA ALARM!
Kaspersky Clientless Motor teknolojisi ise, kullanıcının cihazında kurulmuş herhangi bir güvenlik çözümünün bulunmadığı durumlarda bile hileli işlemleri tespit edip engelleyebiliyor. Aynı zamanda, şüpheli durumları ve siber saldırı girişimlerini tespit ederek, cihazı ve ödeme bilgilerinin kaynağını gerçek zamanlı olarak kontrol edebiliyor. Zararlı işlemler hakkında herhangi bir mesaj alınması üzerine şirket çalışanları, hızlı bir şekilde hırsızlığı engellemeye yönelik tepki de gösterebiliyor.

Kaspersky Lab’in finansal işlemlere yönelik gelişmiş güvenlik çözümlerinin etkinlikleri bakımından, bağımsız test kuruluşları AV-TEST, MRG Effitas ve Matousec tarafından çoktan tanınmış olduğunu ve daha şimdiden pazarda iyi bir itibara sahip olduğunu ekleyelim.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 3/11 °C
İstanbul 6/13 °C
İzmir 5/16 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3320
EURO
6,0605
IMKB
80.549
ALTIN
213,196