Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
28 Şubat 2014
Kuluçka Merkezi Girişimcileri Destekliyor
Merkez, Koç Üniversitesi öğrenci, akademisyen ve mezunlarının sürdürülebilir ve ölçülebilir sosyal ve teknolojik içerikli girişimler başlatmasına destek verecek

Koç Üniversitesi öğrenci, mezun ve akademisyenlerine; ilerleyen dönemde ise diğer şirket ve girişimcilere de açılması planlanan Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi şirketleşme ve girişimcilik hizmetleri verme hedefi ile kuruldu. Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde kurulan Merkez’in üst kurulunda Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Y. Koç, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, Esas Holding ve Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Yatırımcı ve Vodafone Kıbrıs eski CEO’su Hüsamettin Bayazıt ve Café Nero Türkiye Yönetici Ortağı Işık Keçeci Aşur yer alıyor.

Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi, üniversite içerisinde verilecek girişimcilik dersleri ve seminerlerle öğrencileri, mezunları, doktora sonrası araştırmacıları ve öğretim üyelerini bilgilendirecek; endüstriden katılanlarla danışmanlık ve mentorluk hizmeti sağlayarak, iş geliştirme faaliyetlerine, hukuki altyapılarına, iş planlarına ve iş bağlantıları oluşturmalarına destek verecek. Böylece Merkez Koç Üniversitesi öğrenci, akademisyen ve mezunlarının sürdürülebilir ve ölçülebilir, sosyal ve teknolojik içerikli girişimler başlatmasını sağlayacak.

Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde ilk ve en önemli önceliklerinin şimdi olduğu gibi gelecekte de eğitim ve öğrenimin desteklenmesi olacağına vurgu yapan Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi Kurucusu ve Direktörü Doç. Dr. Mustafa Ergen, şunları söyledi: “Kuluçka Merkezi, kişiler üzerine kurulu bir modeldir. Bu merkezde insanlara yatırım yapıyoruz. Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi olarak girişimcilerimizi sadece şu anki girişimlerinde değil, gelecekte kuracakları girişimlerinde de başarılı olmaları için destekliyoruz. Bu amaca hizmet edebilmek adına kuluçka programımızı, geleneksel kuluçka merkezlerinden farklı olarak akademik sisteme uygun olarak tasarladık. Nasıl ki bir üniversitenin amacı öğrencilerine hayat boyu öğrenme alışkanlığı aşılamaksa, Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi olarak bizler de girişimcilerimize aynı alışkanlığı yani girişimcilik virüsünü kazandırmayı hedefliyoruz.”

“Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan ise öncelikle Koç Üniversitesi öğrenci ve mezunlarının yeteneklerini, vizyonlarını ortaya çıkarmayı, onları motive etmeyi ve şirketlerinin başarılı olması için her türlü yapıyı onlara sağlamayı amaçladıklarını belirterek şunları söyledi; “Nasıl Silikon Vadisi’nde bir girişimcinin önünde çalışmak isteyeceği birden fazla risk yatırımcısı firma varsa biz de o olanağı sağlamak istiyoruz. Tanımladığımız şirketleşme araçları en erken aşama risk yatırımcısı gibi girişimcilerimiz ile hızlandırıcı olarak çalışacak ve ileride kendilerine risk yatırım fonları yaratarak Türkiye’deki risk yatırımcılığının temellerini güçlendireceklerdir. Böylece uzun vadede Üniversitemize, ülkemize ve sanayiye büyük katkı yaratılacaktır. Hedefimiz, Kuluçka Merkezi’nin ilerleyen safhalardada İstanbul ve Türkiye genelindeki girişimcilere de açılmasıdır.”

Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi'nde yer almak isteyen girişimcilerin, Koç Üniversitesi'nde girişimcilik dersi almış olması, Koç Üniversitesi İş Modeli Yarışması ya da Fikir Yarışması'nı kazanması ya da adayların internet üzerinden (kulucka.ku.edu.tr) başvuru formunu doldurup, değerlendirme sürecinden başarıyla geçmesi gerekiyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -4/1 °C
İstanbul 6/9 °C
İzmir 6/11 °C
PİYASALAR
DOLAR
7,3665
EURO
8,9421
IMKB
80.549
ALTIN
442,428