Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
28 Şubat 2014
Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte
Kaliteli ve ulaşılabilir fiyatlı ürünleri ile eşdeğer ilaç pazarının global lideri Sandoz, bu yıl da ihracat alanındaki başarısını kanıtlayarak, iki fabrikasıyla 2013 Yılı Türkiye Eczacılık Ürünleri İhracat Şampiyonları listesinde ilk 5’te yer aldı.

Uygun fiyatlı, kaliteli ürünleri ile Türk tıbbına 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Sandoz, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından düzenlenen ve 2013 yılının ihracat yıldızlarının ödüllendirdiği törende iki fabrikası ile 2013 Yılı Türkiye Eczacılık Ürünleri İhracat Şampiyonları listesinde ilk 5’te yer aldı. T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin da katılımıyla Swissotel’de gerçekleşen törende Gebze 1 fabrikası ile ikincilik ödülünü alan Sandoz, Gebze 2 fabrikasıyla ise ilk 5’te yer aldı.

Almanya, Kanada, Japonya, Avustralya, Cezayir, Güney Afrika, Brezilya, Rusya gibi ülkelerin aralarında bulunduğu toplam 29 ülkeye ilaç ihracatında bulunan ve ürünlerini 60’ a yakın farklı ülke pazarında hizmete sunan Sandoz’un Gebze’de bulunan 2 fabrikasından biri eczacılık ürünlerinde 52,8 milyon dolarlık ilaç ihracatı yaptı. Yine Gebze’ de bulunan diğer fabrikanın ise 41,3 milyon dolarlık ihracatı bulunuyor. Her yıl Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmekte olan Gebze’deki bu iki fabrika aynı zamanda Almanya Sağlık otoriteleri tarafından verilen EU-GMP (İyi İmalat Uygulamaları) sertifikasına da sahip.

Sandoz Türkiye Genel Müdürü Hakan Atay “Sandoz Türkiye olarak uzun yıllardır, 3 üretim tesisimiz ile ithalatımızdan daha fazla ihracat yaparak Türkiye ekonomisine ve ülkemize net bir şekilde fayda sağlıyoruz. Türkiye’de üretilen ilaçların farklı kıtalarda birçok hastaya ulaşması bizim için büyük gurur kaynağı. Ülkemize ve hasta sağlığına önümüzdeki yıllarda da değer katmaya ve sağlık hizmetini kaliteli, güvenilir ve erişilebilir kılmaya devam edeceğiz" şeklinde konuşarak konuyla ilgili başarılarının önemini ifade etti.

2005 yılından bu yana üst üste ilaç ihracat şampiyonu olan Sandoz, 2013 yılında Gebze’de bulunan iki fabrikası ile ilk 5’te yer alarak bu alandaki başarısını bir kez daha ortaya koydu
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 7/20 °C
İstanbul 10/14 °C
İzmir 13/25 °C
PİYASALAR
DOLAR
9.5897
EURO
11.1482
IMKB
80.549
ALTIN
553,18