Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
28 Şubat 2014
Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte
Kaliteli ve ulaşılabilir fiyatlı ürünleri ile eşdeğer ilaç pazarının global lideri Sandoz, bu yıl da ihracat alanındaki başarısını kanıtlayarak, iki fabrikasıyla 2013 Yılı Türkiye Eczacılık Ürünleri İhracat Şampiyonları listesinde ilk 5’te yer aldı.

Uygun fiyatlı, kaliteli ürünleri ile Türk tıbbına 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Sandoz, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından düzenlenen ve 2013 yılının ihracat yıldızlarının ödüllendirdiği törende iki fabrikası ile 2013 Yılı Türkiye Eczacılık Ürünleri İhracat Şampiyonları listesinde ilk 5’te yer aldı. T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin da katılımıyla Swissotel’de gerçekleşen törende Gebze 1 fabrikası ile ikincilik ödülünü alan Sandoz, Gebze 2 fabrikasıyla ise ilk 5’te yer aldı.

Almanya, Kanada, Japonya, Avustralya, Cezayir, Güney Afrika, Brezilya, Rusya gibi ülkelerin aralarında bulunduğu toplam 29 ülkeye ilaç ihracatında bulunan ve ürünlerini 60’ a yakın farklı ülke pazarında hizmete sunan Sandoz’un Gebze’de bulunan 2 fabrikasından biri eczacılık ürünlerinde 52,8 milyon dolarlık ilaç ihracatı yaptı. Yine Gebze’ de bulunan diğer fabrikanın ise 41,3 milyon dolarlık ihracatı bulunuyor. Her yıl Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmekte olan Gebze’deki bu iki fabrika aynı zamanda Almanya Sağlık otoriteleri tarafından verilen EU-GMP (İyi İmalat Uygulamaları) sertifikasına da sahip.

Sandoz Türkiye Genel Müdürü Hakan Atay “Sandoz Türkiye olarak uzun yıllardır, 3 üretim tesisimiz ile ithalatımızdan daha fazla ihracat yaparak Türkiye ekonomisine ve ülkemize net bir şekilde fayda sağlıyoruz. Türkiye’de üretilen ilaçların farklı kıtalarda birçok hastaya ulaşması bizim için büyük gurur kaynağı. Ülkemize ve hasta sağlığına önümüzdeki yıllarda da değer katmaya ve sağlık hizmetini kaliteli, güvenilir ve erişilebilir kılmaya devam edeceğiz" şeklinde konuşarak konuyla ilgili başarılarının önemini ifade etti.

2005 yılından bu yana üst üste ilaç ihracat şampiyonu olan Sandoz, 2013 yılında Gebze’de bulunan iki fabrikası ile ilk 5’te yer alarak bu alandaki başarısını bir kez daha ortaya koydu
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -2/6 °C
İstanbul 4/7 °C
İzmir 5/11 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3190
EURO
6,0419
IMKB
80.549
ALTIN
213,402