Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
17 Aralık 2018
ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü
ÇEİS, İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Merkezi ile Kristal Baret Ödülü’ne layık görüldü.
Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi ile Kristal Baret Ödülleri’nin inovasyon kategorisinde ödüle layık görüldü. Çimento Sektörü İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Merkezi (ÇİSİEM), iş kazası anını birebir deneyimleme imkânı sunan sanal gerçeklik uygulaması başta olmak üzere sektör çalışanlarına sunduğu üst düzey eğitim ve uygulamalarla ödül almaya hak kazandı. ÇEİS, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Kristal Baret Ödülleri’nde ödül alan tek sendika oldu.
 
“Sıfır İş Kazası” vizyonuyla iş sağlığı ve güvenliğine büyük çaplı yatırım yaptıklarını ve önceliklerinin insan olduğunu vurgulayan ÇEİS Genel Sekreteri Dr. H. Serdar Şardan şunları ifade etti:
 
“Yaklaşık 1,5 milyon TL yatırımla kurulan Çimento Sektörü İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Merkezi, sektörün sıfır iş kazası vizyonuna ulaşmasında yaptığımız en büyük ve önemli yatırımlardan biridir. Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği merkezi sahibi ilk işveren sendikası olarak yıl boyunca sektör çalışanlarına yönelik eğitimler verdiğimiz merkezimizde başta mavi yaka çalışanlarımız olmak üzere, yılda 3 bin çalışanımıza ulaşmayı hedefliyoruz.”
 
Kapasite artıyor, iş kazası azalıyor
 
Son 10 yılda çalışan sayısının yaklaşık yüzde 40, klinker üretim kapasitesinin yüzde 90 arttığını belirten Şardan, “Bu artışa rağmen iş kazalarına ilişkin uluslararası kıyaslamalarda kullanılan kaza sıklık oranında yüzde 20, kaza ağırlık oranında yaklaşık yüzde 70’lik bir düşüş sağladık. Bu başarı, iş sağlığı ve güvenliği alanında yürüttüğümüz çalışmaların sonucudur. Gayretlerimizin Kristal Baret Ödülü’yle taçlandırılması bizim için büyük bir gurur ve motivasyon oldu” diye konuştu.
 
Teknik ve akredite iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin de verildiği ÇİSİEM’de özel olarak geliştirilen sanal gerçeklik modülleriyle, gerçek hayatta tecrübe edilemeyecek riskli durumlar simüle edilerek çalışanların deneyimlemesine imkân sağlanıyor. Merkez’in Endüstri 4.0 kapsamında kurulan teknolojik altyapısı, katılımcılığı öne çıkaran eğitim modeli, çalışma ortamını birebir yansıtan teknik eğitim uygulama alanları ile Türkiye’nin iş sağlığı ve güvenliği alanında önde gelen dijital merkezlerinden biri olması hedefleniyor.
 

İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 7/20 °C
İstanbul 10/14 °C
İzmir 13/25 °C
PİYASALAR
DOLAR
9.5897
EURO
11.1482
IMKB
80.549
ALTIN
553,18