Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
17 Aralık 2018
Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda
SALT Beyoğlu'ndaki "Evrenin Titreşen Işıkları" sergisi kapsamında 21-22 Aralık'ta Işığın Kırılımı gösterim programı gerçekleşecek.

SALT Beyoğlu’ndaki Evrenin Titreşen Işıkları paralelinde hazırlanan Işığın Kırılımıgösterim programı, sanatçılar Miranda JulyJohanna Billing, Jennifer Reeves ve Anna Zett’in video işlerinden oluşuyor. Bireyin idrak sınırlarını zorlamanın ve kendine dair algısını sarsmanın yollarını araştıran sergiye eşlik eden bu işler, öznellik, temsiliyet, benzerlik ve yabancılaşma kavramlarını özgün görsel anlatımlarla irdeliyor.

 

Miranda July’ın 1998 tarihli The Amateurist [Amatör] işi, karşılıklı izleme ve izlenme eylemleri üzerinden gözetleme ve kimlik konularını sorguluyor. Sanatçı, teknoloji yüzünden çıldırmanın eşiğine gelmiş, sıkıntılı bir kadının üç ayrı ve bir o kadar da tanıdık hâlini alaycı bir üslupla canlandırıyor: muayene olan hasta, genç yıldız ve striptizci, dâhi ve yeteneksiz.

 

Where She is At [Olduğu Yer] (2001), 1934’te Norveç’in başkenti Oslo yakınlarında işlevsel bir yaklaşımla inşa edilmiş ve bir süre sonra bakımsızlığa terk edilmiş bir sosyal tesiste geçiyor. Johanna Billing, yüksek bir tramplenden suya atlamaya tereddüt eden genç bir kadını ve tesiste güneşlenen ziyaretçileri görüntülüyor. Kamera, kadının içsel mücadelesiyle izleyicilerin mekânı kullanma hâlleri arasında mekik dokuyor.

 

Jennifer Reeves, 2011 yapımı Landfill 16 [Çöp Sahası 16] ile izleyiciyi, ıskartaya çıkarılmış teknolojik malzeme ve ürün atıklarına karşı doğanın vermek zorunda kaldığı mücadeleyi düşünmeye davet ediyor. Sanatçı, topraktaki enzimlerle etkileşime girmesi için Indiana’daki kendi çöp sahasında bir süre gömülü tuttuğu ve topraktan çıkardıktan sonra elle boyadığı 16mm filmle üretilmiş işiyle geri dönüşüm üzerine soyut nitelikte, rengârenk bir hareketli resim ortaya koyuyor.

 

This Unwieldy Object [Bu Hantal Cisim] (2014) işinde Anna Zett, nesli tükenmiş hayvanlarla tarihin dehşet dolu bir dönemini yeniden canlandırmaya çalışan bir grup bilim insanı, fosil tüccarı, heykeltıraş ve sinemacıyı takip ediyor. Kuzey Amerika çöllerine doğru çıkılan bir yolculuk, belgeleme, filme alma ve hikâyelemenin etkileşimiyle kolonyal kapitalizmin sonuçlarına dair bir yüzleşmeye dönüşüyor.

 

SALT Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’daki altyazılı gösterimler iki gün boyunca tekrarlı olarak gerçekleştirilecektir. Program herkesin katılımına açık ve ücretsizdir.

 

PROGRAM

21-22 Aralık

 

18.00 Miranda July, The Amateurist [Amatör], 1998

İngilizce; Türkçe altyazılı

14 dakika

18.15 Johanna Billing, Where She is At [Olduğu Yer], 2001

Diyalogsuz

8 dakika

18.30 Jennifer Reeves, Landfill 16 [Çöp Sahası 16], 2011

Diyalogsuz

9 dakika

18.45 Anna Zett, This Unwieldy Object [Bu Hantal Cisim], 2014

İngilizce; Türkçe altyazılı

47 dakika


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 6/20 °C
İstanbul 10/14 °C
İzmir 12/25 °C
PİYASALAR
DOLAR
9.5897
EURO
11.1482
IMKB
80.549
ALTIN
553,18